Сторінка
13

Політика цін і умов продажу ПриватБанку

КРЕДИТУВАННЯ Сприяння розвитку вітчизняної економіки є стратегічним завданням розвитку банку. На сьогодні банк пропонує своїм клієнтам широкий перелік кредитних продуктів, які враховують реальні потреби клієнтів. Зокрема, банк здійснює короткотермінове кредитування клієнта для покриття платіжних розривів у поточній діяльності, термінове кредитування, надання кредитних ліній, а також операцій з інвестиційного кредитування й фінансового лізингу. Залежно від мети використання кредиту і форми його погашення банк надає:

  • овердрафт
  • термінові кредити
  • кредитні лінії
  • кредити по лініях ЕБРР і НУФ
  • авальний кредит
  • факторинг
  • форфейтинг
  • лізинговий кредит
  • банківські гарантії.

Кредитування, зокрема малого й середнього бізнесу, є для ПриватБанку одним з найпріоритетніших напрямків діяльності. В банку створені й відпрацьовані кредитні технології, що дозволяють мінімізувати витрати на обслуговування кредитів цьому сектору економіки, що найближчим часом сприятиме збільшенню обсягів кредитів, які банк надає малим і середнім підприємствам. ПриватБанк активно розвиває Програму підтримки малого й середнього бізнесу в Україні (мікрокредитування) як за рахунок власних коштів, так і за рахунок коштів ЄБРР (лінія SME-1) і НУФ (Німецько-Український фонд). ПриватБанк вживає активних заходів для надання клієнтам послуг з кредитування на придбання нерухомості, автомобілів, товарів широкого вжитку в кредит в рамках Програми "Розстрочка".

ВАЛЮТООБМІННІ ОПЕРАЦІЇ НА ВНУТРІШНЬОМУ РИНКУ

  • Купівля валюти за дорученням клієнтів банку за національну (іноземну) валюту
  • Продаж валюти за дорученням клієнтів банку за національну (іноземну) валюту

фінансування міжнародної торгівлі і документарні операції

  • Обслуговування розрахунків по експортно-імпортних контрактах клієнтів, здійснюваних в формі:

o документарних акредитивів

o чистого й документарного інкасо

o банківських гарантій та резервних акредитивів

  • Фінансування торгівлі

послуги консалтингу й структурованого фінансування міжнародної торгівлі.

  • Надання банківських гарантій
  • Гарантія виконання договору
  • Авансова гарантія
  • Гарантія забезпечення повернення займу, кредиту
  • Митна гарантія
  • Тендерна гарантія.

КРЕДИТЫ

Станом на 01.01.2002 р. кредитний портфель юридичних осіб до формування резервів склав 3453 млн грн, збільшившись за минулий рік на 64,7%. Окремо хотілося б виділити такі напрямки в кредитній діяльності ПриватБанку:

ПРОГРАМА "РОЗСТРОЧКА"

Протягом 2001 р. кількість підприємств торгово-сервісної мережі, що співробітничають з банком за програмою "Розстрочка", досягло 1577 по всій Україні. Для порівняння, на 01.01.2001 р. угоди по продажу товарів (нерухомості, автомобілів) в розстрочку з ПриватБанком підписали 287 підприємств. У 2001 р. ПриватБанком укладені угоди про співробітництво з крупним дилером автомобілів вітчизняних і зарубіжних марок: СП "АвтоЗАЗ - ДЕУ", Корпорація "Автоінвестстрой" (автомобілі ВАЗ, ГАЗ, УАЗ, ЗІЛ, Audi), ПІІ ТОВ "Автохаус Київ" і ТОВ "Автохаус Кий" (автомобілі Opel, Nissan, Renault).

ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ

У 2002 р. банком продовжено територіальний розвиток Програми мікрокредитування в системі ПриватБанку за рахунок власних коштів. До кінця 2001 р. кількість кредитних експертів, навчених технології мікрокредитування, досягла 86 чоловік в усіх регіонах України. Крім того, 14 грудня в Дніпропетровську на базі Індустріального відділення ПриватБанку відбулось відкриття Центру мікрокредитування, орієнтованого на обслуговування приватних підприємців і представників малого бізнесу. Проведені заходи дали можливість збільшити портфель мікрокредитів банку, виданих як за рахунок власних коштів, так і за рахунок ресурсів ЄБРР і НУФ, до 2138 кредитів на загальну суму 15 297 496 доларів США. Зокрема, портфель мікрокредитів, виданих ПриватБанком по лініях ЄБРР і НУФ, на кінець 2001 р. включав 1827 кредитів обсягом 8 604 541 дол. США. Для обслуговування цих кредитів від міжнародних фінансових організацій ПриватБанку надані довгострокові ресурси на суму 8,5 млн дол. США по лінії ЄБРР і 1,5 млн німецьких марок по лінії НУФ.

КРЕДИТУВАННЯ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ

У 2001 р. банк продовжив активну роботу у фінансуванні підприємств агропромислового комплексу.

В рамках Постанови КМУ No 59 від 27.01.2001 р. "Про часткову компенсацію ставок по кредитах комерційних банків, виданих сільськогосподарським виробникам та іншим підприємствам агропромислового комплексу в 2001 році" було видано кредитів на загальну суму 253 104 195 грн. Це в 4,85 раза більше, ніж було видано в рамках аналогічної постанови в 2000 р. Враховуючи накопичений досвід, банк планує в 2002 році проводити політику дальшого збільшення обсягів кредитування підприємств АПК й активізації фінансової діяльності в даному секторі ринку, не знижуючи при цьому прийнятного рівня ризику по виданих кредитах.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16 


Інші реферати на тему «Маркетинг, товарознавство»: