Сторінка
19

Формування показників праці та заробітної плати і методика їх аналізу на підприємстві

Перелік професій з шкідливими умовами праці і розмірами доплат наведені в таблиці 2.3.3.

Таблиця 2.3.3

Професія

Розмір надбавки

Вулканізаторщик

8%

Паяльщик

8%

Електрозварювальник

12%

Акумуляторник

8%

Слюсар по ремонту пал. апарат.

8%

Коваль

20%

Зміни в оплаті праці підлягають перегляду на підставі

підвищення цін, розміру мінімальної заробітної плати на основі Постанов Кабінету Міністрів , Верховної Ради Украіни.

Втрата частини заробітної плати . яка пов"язана з порушенням термінів іі виплати компенсується працівникам згідно з чинним законодавством.

РОЗДІЛ 3

ДОСЛІДЖЕННЯ ШЛЯХІВ ВДОСКОНАЛЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ПРАЦІ ТА ЇЇ ОПЛАТИ

3.1. Введення погодинно – преміальної системи оплати праці

На підприємстві існує проста погодинна форма оплати праці , тому для водіїв , які працюють на міжнародних маршрутах доцільно було б ввести погодинно – преміальну систему оплати праці.

Погодинно-преміальну система оплати праці дає змогу винагороджувати працівників з допомогою премій та доплат за досягнення певних кількісних або якісних показників.

Компенсаційні виплати водіям, які виконують рейси за кордон:

Умови оплати праці працівників підприємств усіх форм власності відповідно до Закону України " Про колективні договори і угоди" встановлюються в колективному договорі , що укладається на підприємстві.

Оскільки основною діяльністю підприємства є автоперевезення , можливо, в колективному договорі цього підприємства передбачено виплату надбавок за розїзди характер роботи для водіїв, котрі перебувають у постійних рейсах .

Це підтверджується Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон. Зокрема за загальними положеннями цієї інструкції службові поїздки працівників , постійна робота яких проходить у дорозі, не вважається відрядженнями, якщо не передбачено законодавством, колективним або трудовим договором між працівниклм і власником.

Питання про розїздний характер роботи має бути врегульовано одним з наведених вище документів.

Установлення надбавок за розїздний характер роботи передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.99 року №490" Про надбавки до тарифних ставок і посадових окладів працівників , направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт та працівників , робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має розїздний характер".

Отже, якщо колективним договором передбачено встановлення надбавок за роз уїзний характер роботи , то відповідно до зазначеної постанови, якщо робота працівника має роз’їзний характер за межами України , граничні розміри надбавок працівникам за день не можуть перевищувати 80℅ граничних норм добових витрат, встановлених Кабінетом Міністрів України для відряджень за кордон .

Тривалість перебування за кордоном визначається згідно з відмітками органів прикордонного контролю або відповідно до затверджених графіків руху транспортних засобів.

За час проїзду територією України такі надбавки не можуть перевищувати граничних норм добових витрат , установлених для відряджень в межах України. У такому випадку відрядження не оформляється, посвідчення не випускається і наказ про відрядження не видається.

Якщо колективним договором не встановлено, що робота водіїв має роз’їзний характер , а також не передбачено виплату відповідної надбавки та оформлення поїздок влдіїв та виплата компенсації провадиться відповідно до законодавства про службові відрядження . У такому разі слід керуватись постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 року №663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" та Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон , затверджено наказом Міністерства Фінансів України від 13.03.98 року №59. .[16 с.11].

Але одночасно , заробітна плата працівникам підприємства виплачується відповідно до Галузевої тарифної угоди , тобто всі посадові оклади і тарифні ставки обумовлені розмірами цієї угоди .

Всі види надбавок і преміальних виплат нараховуються з прибутку, який залишається в розпорядженні підприємства. Перш за все , підприємство повинно подолати збитковість.

Основні шляхи подолання збитковості:

1. Розширення і удосконалення пасажирської сітки, раціональне використання землі, приміщень (оренда ) , надання платних послуг по переобладнанню транспортних засобів, медичний огляд приватних перевізників, технічний огляд і ремонт їх транспортних засобів - відповідно .

2. Приведення відповідності діючих тарифів до собівартості перевезень пасажирів та вантажів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 


Інші реферати на тему «Економіка підприємства»: