Сторінка
12

Соціально-педагогічне забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Класні керівники у переважній більшості (43%) дуже рідко проводять заходи про здоровий спосіб життя та профілактику негативних впливів на здоров’я учнів. Але 14% класних керівників все ж дуже часто їх проводить, а 29% − час від часу та 14% зізнається, що не проводить таких заходів.

Опитування учнів про частоту проведення заходів на теми здоров’я в школі загалом показує, що вони проводяться дуже часто (25%)та час від часу (55%). Лише 15% учнів вважає, що дуже рідко та 3% − не проводиться (Див. Рис. 2.7).

Рис. 2.8 Рівень матеріального і методичного забезпечення школи

За для ефективного виконання та здійснення здоров’язберігаючої діяльності в школі важливе значення відіграє матеріальне і методичне забезпечення школи. Так, соціальні педагоги (71%) та класні керівники (57%) відповіли, що рівень та стан забезпечення задовільний. Повністю на достатньому рівні задоволені матеріальним та методичним забезпеченням 14% соціальних педагогів та 29 класних керівників, а 14% останніх – взагалі не задовольняє. Але при цьому 14% соціальних педагогів відзначає, що не мають необхідних знань як його застосовувати (Див. Рис. 2.8).

Рис. 2.9 Чи задовольняє рівень забезпечення для ефективної здоров'язберігаючої діяльності

Продовжуючи попереднє запитання варто відзначити думки з приводу задоволення рівнем забезпечення саме здоров’язберігаючої діяльності. На це запитання соціальні педагоги (57%) і класні керівники (71%) відповіли, що рівень забезпечення їх не задовольняє, а по 29% соціальних педагогів і класних керівників – задовольняє відповідно. Тому можна сказати, що забезпечення забезпечення шкіл знаходиться на задовільному рівні, але для роботи у напрямку збереження здоров’я воно не може додати ефективності, тому в сучасних умовах проблема соціально-педагогічного забезпечення є актуальною і потребує вирішення (Див. Рис. 2.9).

Рис. 2.10 Наявність власних розробок занять, заходів зі здоров'язберігаючим потенціалом

Так, як із забезпеченням здоров’язберігаючої діяльності в школах постає проблема, то цікаво було дізнатись, чи соціальні педагоги та класні керівники власноруч створюють та впроваждують свої розробки зі здоров’язберігаючим потенціалом в процесі роботи з учнями.

Отже, 57% та 86% опитаних соціальних педагогів та класних керівників, відповідно, говорить, що не розробляє таких занять, заходів, а 43% – розробляє, проти 14% класних керівників. (Див. Рис. 2.10).

Рис. 2.11 Чи існує співпраця між соціальним педагогом та кл.керівниками

Аналізуючи роботу соціального педагога в школі та його завдання, то можна провести паралель із схожими завданнями та роботою класних керівників, а саме у збереженні учнівського здоров’я, тому також досліджувалось чи співпрацює соціальний педагог школи із класними керівниками і навпаки.

На це запитання 86% соціальних педагогів та 71% класних керівників відповіло «так», а 14% і 29% відповідно – ні, не співпрацює. І це вказує на те, що така співпраця існує і має певні перспективи у позитивному результаті здійснення і забезпечення здоров’язбереження в школі (Див. Рис. 2.11).

Рис. 2.12 Потрібність здійснення здоров'язбереження в школі

При опитуванні чи доцільно здійснювати в школі здоров’язберігаючу діяльність 100% соціальних педагогів, 100% класних керівників та 72% учнів вважають, що така діяльність необхідна, а 24% учнів – не потрібна. Тому однозначно можна сказати, що всі розуміють про необхідність та вплив здоров’язберігаючої діяльності школи на стан здоров’я дітей (Див. Рис. 2.12).

Також у процесі проведення моніторингу освітньо-виховної роботи також було досліджено який вплив має на учнів проведення заходів спрямованих на формування здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, тощо. В результаті чого було виявлено, що досить великий відсоток учнів (50%) вважає такі заходи недієвими та не впливає на них, але також варто зазначити, що для іншої половини (42%) ці заходи все ж мають позитивний вплив, а зовсім малий відсоток учнів (8%) вважає, що такі заходи мають негативний вплив (Див. Рис. 2.13).

Рис. 2.13 Вплив на учнів проведення заходів на теми здоров'я

Такі результати свідчать про те, що іноді проведення таких заходів не впливає на свідомість дітей та не має позитивного впливу у вирішенні даної проблеми. Тому варто ретельно готуватись до них та можливо готувати самі заходи разом із учнями рахуючись з їхніми думками, інтересами та побажаннями, щоб такі заходи були більш привабливі, цікавіші та ефективніші для дітей.

Рис. 2.14 Причини погіршення стану здоров’я учнів

Про причини погіршення здоров’я учнів ми опитали в самих учнів, так як дорослі педагоги уже їх добре знають. Результати показали, що на думку учнів головною причиною погіршення здоров’я є неправильний спосіб життя (43%), шкідливі звички (33%) та відсутність місць та часу для дозвілля (24%). Також є інші причини такі як велике навчальне навантаження (15%), яке шкідливо впливає на стан здоров’я, емоційне навантаження (12%), стан навколишнього середовища (6%) та інші причини (6%). (Див. Рис. 2.14).

Такі результати свідчать, що з дітьми і надалі варто проводити різноманітні виховні години та заходи на формування у дітей правильного і здорового способу життя, проводити превентивні заходи щодо шкідливих звичок та застосовувати у процесі навчання здоров’язберігаючі технології.

Рис. 2.15 Оцінка діяльності у напрямку здоров'язбереження

Підсумовуючи проведене дослідження варто дати оцінку сьогоденної роботи школи по здоров’язбереженню, а саме роботі соціального педагога та його вкладу у цю роботу.

В загальному більшість респондентів вважає, що соціальний педагог справляється зі своєю роботою у напрямку здоров’язбереження учнів і оцінюють цю роботу «добре» (Див. Рис. 2.15), а саме класні керівники – 57%, учні – 22% та власна думка соціальних педагогів – 43%.

Але відсоток тих, хто вважає таку роботу задовільною, теж не мало (14% соціальних педагогів та 40% учнів). Приблизно цьому відповідає оцінення роботи на відмінно (14% соціальних педагогів, 29% класних керівників та 17% учнів), а 29%, 14% та 6 % соціальних педагогів, класних керівників та учнів відповідно, не змогли дати відповідь на дане запитання.

Отже, можна зробити висновок, що класні керівники і учні та самі соціальні педагоги вважають, що здійснюють свою роботу у напрямку здоров’язбереження добре, але потрібно і надалі проводити різноманітні заходи у даному напрямку діяльності школи задля збереження і зміцнення здоров’я учнів. Адже результати на інші задані запитання показуть, що існує багато проблем, які потрібно вирішити за для ефективної роботи школи зі збереження і підтримки здоров’я учнів школи.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: