Сторінка
8

Розробка модельної конструкції з виготовлення сукні вечірньої

Із результатів аналізу моделей найбільше балів набрала модель № 1, вона і розроблятиметься у даному дипломному проекті.

1.2.3. Вибір матеріалів для виготовлення виробу

На сьогоднішній день асортимент тканин дуже різноманітний, так як він постійно розширюється і поновлюється.

Асортимент тканин діляться на:

- бавовняні тканини;

- лляні тканини;

- вовняні тканини;

- шовкові тканини.

За призначенням бавовняні тканини поділяються на побутові. Технічні та спеціальні. До побутових тканин належать білизняні, платтяно-сорочкові. Костюмно-пальтові. Підкладкові. Більша частина бавовняних тканин виробляється із застосуванням хімічних волоком – віскозного, силону, лавсану.

Лляні тканини в текстильній промисловості України займають дуже мале місце. В наслідок поєднання льону з іншими волокнами отримують нові види тканин з підвищеними споживними властивостями та оригінальним зовнішнім виглядом. За призначенням лляні побутові тканини поділяють на білизняні, платтяно-костюмні, меблево-декоративні та докладні.

Шовкові тканини найбільш різноманітні за волокнистим складом, будовою, обробкою. До них належать тканини, які виробляють із натуральних, штучних і синтетичних ниток та волокон. За призначенням шовкові тканини поділяють на платтяні та платтяно-костюмні, костюмні сорочкові, плащові, пальтові, підкладкові, меблево-декоративні.

Вовняні тканини виробляють здебільшого з овечої, козячої, верблюжої вовни. Застосовують також відновлену вовну та відходи вовняного виробництва. За способом виробництва вовняні тканини поділяють на камвольні та суконні.

Асортимент шовкових тканини є дуже різноманітним. Вони виготовляються к з натуральної так і синтетичної сировини. Натуральні мають гігієнічні властивості.

З усіх видів та груп матеріалів, які використовуються, для платтяних виробів асортимент шовкових тканин найбільш численний різноманітний. Для виробництва шовкових тканин використовують різні за сировинним складом та структурою нитки: шовк – сирець, шовк – основу, шовк – уток, креп, пряжу з натурального шовку. З штучних ниток – віскозні, ацетатні та триацетатні.

Тканини з шовку різноманітні за художньо-кольористичним оформленням: вибілені, гладко фарбовані, друковані, пістряво ткані, меланжеві.

Шовкові тканини піддають мало усадковій, незтинельній, антистатичній, водо – та брудовідштовхувальній, силіконовій, акриловій, тефлоновій обробкам. Шовкові таттені тканини мають відповідати таким вимогам: мати красивий зовнішній вигляд і зберігати його протягом визначеного періоду експлуатації виробів, мати малу зміну лінійних розмірів після мокрих обробок та зминальність, високу гігроскопічність, повітро і паропронкність, бути зносостійкими та мало електризованими.

Шовкові тканини поділяються на шовкові тканини та тканини з хімічного волокна та ниток.

До тканин з хімічного волокна і ниток належать тканини, які виробляють з хімічного волокна та ниток, або із адмімі хімічного волокна та бавовни.

Врахувавши постійне обновлення та розширення асортименту матеріалів для одягу, ознайомившись з сучасними різновидами матеріалів рекомендується обрати для тканин верху шифон так, як він легко драпірується, надає виробу легкості та воздушності, великого об’єму.

Для проектує мого виробу рекомендується образи для підкладкових тканин креп-сатин. Тому, що ця тканина гладко фарбована з односторонніми відлиском, атласного переплетення, а з іншого боку матова крепова.

На основі вибраного матеріалу характеристика текстильних матеріалів надається в таблиці 1.7.

Таблиця 1.7.

Характеристика текстильних матеріалів.

Назва матеріалу

Переплетення

Сировинний склад, %

Поверхнева щільність

Число ниток на 100 мм

Ширина см

основа

уток

Шифон

Полотняне

Синтетика 100%

25 г/м2

240

240

150

Креп-сатин

Атласне

Синтетика 100%

80 г/м2

720

305

150

Характеристика швейних ниток подається в таблиці 1.8.

Таблиця 1.8.

Характеристика швейних ниток

Назва

Умовне позначення

Вид упаковки

Структура

Довжина

Поліестрові нитки «Sadac»

120

котушка

В два складення

1000м

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: