Сторінка
2

Потоково-механізовані і автоматичні складально-зварювальні лінії

Таким чином, при винесеному транспорті значно ускладнюється підйомно-транспортне устаткування лінії і збільшується тривалість циклу (на час поперечного транспортування). Розташування транспорту в лінії залежить від форми виробу, конструкції технологічного устаткування, характеру технологічного процесу.

По виду міжопераційного транспорту розрізняють лінії з підлоговим, верхнім і комбінованим транспортом. Підлогові конвейєри ліній розділяються на робочі і розподільні. На робочих конвеєрах робота виконується безпосередньо на конвеєрі без знімання виготовлених виробів; на розподільних - конвейєр використовується тільки як засіб міжопераційного транспорту.

Транспорт в автоматичних лініях є важливим чинником, що істотно впливає на компонування і всю роботу лінії. У лініях для безупинних заготівель транспортування здійснюється протягуванням заготівель крізь робочі місця. Транспортування окремих заготівель і виробів виконується різними конвейєрами. У переривчастих лініях застосовуються роликові, візкові й інші конвейєри. У безупинних лініях зазвичай використовуються штангові крокові конвейєри, що пересувають вироби при кожному ході на визначений крок.

Найбільше поширення в зварювальному виробництві знаходять лінії з послідовним розташуванням робочих місць з незамкнутим і замкнутим потоком. У більшості випадків ці лінії мають наскрізний транспорт, при якому не потрібна наявність складних передавальних механізмів виробів з конвейєра на робочі позиції.

Потоково-механізована лінія термічного різання листового прокату

До складу потоково-механізованої лінії термічного різання листового прокату (рис. 2.) входять листоукладальник 1, розбирач 6 вирізаних деталей, маркувальна машина 2, газорізальні машини 3. Листоукладальник 1 і розбирач 6 можуть бути оснащені електромагнітними шайбами або вакуумними присосками.

Доставка листового прокату до позицій різання, різання і наступне транспортування розрізаних листів до позицій розбирання здійснюються на розкрійних рамах 5. Для переміщення розкрійних рам між позиціями служить самохідний підйомно-транспортний візок 4.

Рис. 2. Потоково-механізована лінія термічного різання листового прокату

Механізоване різання листового прокату забезпечується, як правило, сьома робочими позиціями: перша - завантаження листа на розкрійну раму за допомогою листоукладальника; друга - маркування вирізаних заготівель із використанням маркувальної машини з числовим програмним керуванням (ЧПК); третя, четверта, п’ята - різання з використанням газорізальних машин із ЧПК; шоста - резервна; сьома - розбирання вирізаних деталей із застосуванням розбирача.

Роботою лінії керує оператор з окремого пульта.

Технічна характеристика лінії термічного різання листового прокату

Розміри оброблюваних листів, мм:

довжина

6000 -10000

ширина

1800 - 2500

товщина

5 - 40

Вага листа, кН, не більш

80

Число позицій термічного різання

4

Число розкрійних рам

6

Швидкість переміщення самохідного підйомно-транспортного візка, м/хв

маршова

33,00

настановна

11,10; 0,99

Параметри листоукладальника:

вантажопідйомність, кН

100

ширина колії, мм

12 000

Швидкість переміщення, м/хв,

маршова

44,40

настановна

6,00

Швидкість підйому - опускання вантажу, м/хв

8,10

Вантажопідйомність розбирача готових заготівель, Н

1 0000

Швидкість переміщення порталу, м/хв:

маршова

19,8

настановна

80

Швидкість переміщення піднімального візка, м/хв

19,8

Швидкість підйому-опускання вантажозахватного пристрою, м/хв

8,10

Використання поточно-механізованої лінії термічного різання листового прокату дозволяє максимально механізувати й автоматизувати процес різання, підвищити продуктивність у 2-3 разу, поліпшити умови праці робітників.

Лінія механічного різання листового прокату завтовшки 1.0 – 6.3 мм.

Лінія (мал. 5) складається з портального листоукладальника 1, прийомного 12, проміжного 11 і вихідного 9 роликових конвеєрів, маркувальної машини 10, машини 4 для механічного різання АКМК-3418Г і розбирача 7.

Лінія працює наступним чином. Листоукладальник за допомогою вакуумних захватів 8 із стопи листів 2 бере верхній лист і укладає на прийомний роликовий конвейєр 12. На ньому лист центрується по поздовжній крайці і потім передається на проміжний роликовий конвейєр 11.

Рис. 3. Лінія механічного різання листового прокату

завтовшки 1.0-6.3 мм.

На проміжному роликовому конвеєрі лист маркується за допомогою маркувальної машини 10, після чого передається на вихідний роликовий конвейєр 9. Далі лист вакуумними захватами транспортується на прийомний стіл 3 машини для механічного різання. Потім лист надходить до ножиць 5, розрізається ними на заготівлі, що укладаються розбирачем на стелажі або в контейнери між рейками 6.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: