Сторінка
9

Потоково-механізовані і автоматичні складально-зварювальні лінії

Автоматична лінія виготовлення арматурних ферм

Ферми складаються з двох бічних прямолінійних дротів і з'єднуючого їх середнього дроту, вигнутою змійкою і привареної внапуск до обох бічних дротів. Ферми мають наступні розміри (рис. 13, а) : ширина -А = 100 – 350 мм; крок В = 200 – 400 мм; діаметр бічного дроту d1 = 6 – 14 мм; діаметр середнього дроту d2 = 6 – 10 мм.

Лінія (рис. 15.13, б) складається зі стійки 2 із трьома барабанами 1, машини 3 для стикового зварювання кінців дротів, пристрою 4 для виправлення дроту, двохелектродної машини 5 типу МТМФ-2х150 для гнуття і зварювання ферм, гильотінних ножиць 6 і прийомного столу 7.

Рис. 13. Схема автоматичної лінії виготовлення арматурних ферм.

Основною ланкою лінії є машина МТМФ-2х150, що виконує в автоматичному циклі наступні операції: 1) формування змійки; 2) подачу змійки і поздовжніх дротів до електродів; 3) фіксацію всіх дротів під час зварювання; 4) точкове зварювання всіх перетинань змійки із поздовжніми дротами; 5) переміщення ферми на крок після кожного зварювання; 6) відлік заданого числа кроків і подача команди на гильотінні ножиці для відрізки ферм заданої довжини.

З барабанів 1 дріт надходить через пристрій для виправлення 4 у прийомний пристрій машини МТМФ-2х150. Звідси бічні дроти надходять у рухливу каретку машини, де утримуються захватами, а середній дріт – у шатунний механізм. Для кожного розміру ферм (у залежності від ширини і кроку) у механізм ставляться свої шатуни. У шатунному механізмі дротові задається вигнута у вигляді змійки форма.

Потім рухлива каретка машини з укріпленими на ній захватами переміщається вперед і всі три дроти пересуваються на величину кроку, вигини змійки в місці перетинання з бічними дротами попадають під зварювальні електроди, а над шатунним механізмом виявляється нова ділянка середнього дроту для формування наступного зиґзаґа. Продуктивність лінії – до 2 м ферми за хвилину.

Лінія - безперервна з послідовним розташуванням устаткування і наскрізним транспортом.

Автоматизована лінія зварювання підлоги легкового автомобіля.

На рис. 14. зображена схема автоматичної лінії зварювання підлоги легкового автомобіля. Для забезпечення безупинності дії лінії передбачені місця для складування міжопераційних заділів. Зварювання виконується багатоточковими машинами.

Лінія безупинна, із послідовним розташуванням обладнання, із жорстким зв'язком і наскрізним транспортом.

Рис. 14. Схема лінії зварювання підлоги легкового автомобіля

1 – підвісні конвейєри для подачі деталей і вузлів; 2 – багатоточкові зварювальні машини; 3 – пости перевантаження вузлів; 4 – транспортери; 5 – візок для подачі деталей; 6 – місця для складування міжопераційних заділів; 7 – пластинчастий конвеєр; 8 – підвісні зварювальні машини; 9 – пости газового зварювання; 10 – установка для нанесення ущільнювальної мастики; 11 – пристосування для контролю розмірів підлоги; 12 – підвісний штовхаючий конвеєр; 13 - опускна секція; 14 - підвісний конвеєр подачі передніх крил.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: