Сторінка
24

Оцінка управління фінансами ЗАТ ,,Електромашпромсервіс”

• списання незатребуваної дебіторської заборгованості;

• простроченої дебіторської заборгованості;

• залучення невигідних джерел фінансування;

• невчасного введення в дію об'єктів капітального будівництва;

• стихійних лих;

• за виробництвами, що не дали продукції.

Аналіз динаміки цих втрат і розробка заходів для усунення їх дозволять значно поліпшити фінансовий стан АТЗТ ,,Електромашпромсервіс,,.

Можна провести реінжиніринг бізнес процесу, тобто докорінно переглянути виробничу про­граму, матеріально-технічне постачання, організацію праці і на­рахування заробітної плати, підбір і розстановку персоналу, ке­рування якістю продукції, ринки сировини і ринки збуту про­дукції, інвестиційну й цінову політику та інші питання.

Висновки

Процес ринкової трансформації економіки України об'єктивно супровод­жується виникненням і поширенням підприємництва як головного структуроутворюючого елементу ринкового середовища. Підприємницький сектор створює сприятливі умови для становлення реальних ринкових економічних відносин, реалізації прав власності, розвитку особистої ініціативи, активізації економічних інтересів.

Сьогодні акціонерні товариства відіграють важливу роль в економічному роз­витку будь-якої держави. В Україні останніми роками не лише зростає загальна кількість акціонерних товариств — 34761 станом на жовтень 2004 року, — а й їхня питома вага у загальному обсязі виробництва продукції, надання послуг і виконання робіт. Так, за питомої ваги акціонерних товариств серед промисло­вих підприємств у розмірі 14,6% вони забезпечують 63% усього промислового виробництва.

Акціонерне товариство для ринкової економіки є найприйнятнішим видом підприємницького об'єднання, оскільки найповніше забезпечує функцію концентрації й централізації капіталу і його подальшого використання.

Акціонерним визнається товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості і несе відповідальність по зобов'язаннях майном товариства.

Акціонерні товариства бувають: відкрите акціонерне товариство, акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах; закрите акціонерне товариство, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки і купуватися та продаватися на біржі.

Акціонерне товариство закритого типу „Електромашпромсервіс” було засновано шляхом з’єднання майна та підприємницької діяльності у відповідності з рішенням засновників (Протокол зборів засновників № 1 від 28.04.94 року) в наслідок приватизації орендного Криворізького електроремонтного підприємства (Наказ по регіональному відділенню фонду державного майна України по Дніпропетровській області № 12/7-ПА від 07.02.94 року) та зареєстроване виконавчім комітетом міської ради за № 217 (3) від 08.06.94 року.

Статутний фонд товариства було поділено на 8923900 простих іменованих акцій, випущених у документальній формі.

Предметом діяльності АТЗТ “Електромашпромсервіс” є :

· надання капітальних та середніх ремонтів всіх видів електричних машин;

· монтаж електрообладнання за всіма галузями народного господарства України та за її межами;

· збір та реалізація чорних та кольорових металів;

· надання транспортних послуг по Україні та за її межами для підприємств та по заяві населення;

· ведення рекламної діяльності, участь у виставках, аукціонах;

· маркетинг;

· підготовка кадрів;

· виготовлення різного виду товарів самостійно або за допомогою підрядників.

Вищим органом акціонерного товариства є загальні збори товариства. Виконавчим органом акціонерного товариства, який здійснює керівництво його поточною діяльністю, є правління.

Фінанси акціонерного товариства — це сукупністьформ і методів формування, розподілу та використання фінансових ресурсів із метою забезпечення ста­тутної діяльності й розширеного відтворення, а також відносини, що виникають на всіх стадіях створення, діяльності, реорганізації та ліквідації товариства.

Функції фінансів акціонерного товариства безпосередньо пов'язані з форму­ванням і рухом (розподілом, перерозподілом і використанням) капіталу, дохо­дів, фондів, резервів та інших грошових джерел, засобів підприємства, тобто його фінансових ресурсів. Отже, безпосередніми об'єктами управління фінан­сами акціонерного товариства є грошові потоки і фінансові ресурси.

Фінанси АТЗТ “Електромашпромсервіс” охоплюють грошові відносини із засновника­ми товариств, трудовим колективом, із постачальниками, покупцями, бюдже­том, банками, позабюджетними, страховими й іншими організаціями, вони функціонують у процесі придбання сировини, матеріа­лів та інших товарно-матеріальних цінностей, реалізації виробленої продукції, в процесі інвестування, формування капіталу і резервів, створення й розподілу прибутку, при виплаті дивідендів за акціями і відсотків за облігаціями, у проце­сі сплати податків до бюджету, при отриманні й погашенні кредитів.

Фінансовий стан підприємства — це складна економічна категорія, що ві­дображає на певний момент стан капіталу в процесі його кругообороту і здатність су­б'єкта господарювання до саморозвитку.

У процесі операційної, інвестиційної і фінансової діяльності відбувається безупинний процес кругообороту капіталу, змінюються структура коштів і джерел їхнього формування, наявність і потреба у фінансових ресурсах і, як наслідок, — фінансовий стан підприємства.

Фінансовий стан підприємства, його стійкість і стабільність залежать від результатів його виробничої, комерційної і фінансо­вої діяльності. Якщо виробничий і фінансовий плани успішно виконуються, то це позитивно впливає на фінансове становище підприємства. Навпаки, внаслідок спаду обсягів виробництва і продажів відбувається підвищення собівартості продукції, змен­шення виручки і суми прибутку і, як наслідок, — погіршення фінансового стану підприємства і його платоспроможності. Отже, стійкий фінансовий стан – це підсумок гра­мотного, вмілого керування всім комплексом факторів, що ви­значають результати господарської діяльності підприємства.

Для забезпечення фінансової стійкості у підприємства має бути гнучка структура капіталу, вміння організувати його рух у та­кий спосіб, щоб забезпечити постійне перевищення доходів над витратами з метою збереження платоспроможності і створення умов для самофінансування.

Для досягнення поліпшення фінансового стану Акціонерного товариства закритого типу “Електромашпромсервіс” необхідним є удосконалення системи управління фінансовими ресурсами шляхом упровадження авто­матизованих систем інформаційного забезпечення процесу прийняття управлінських рішень. Упровадження авто­матизованих систем інформаційного забезпечення надасть можливість зробити доступною інформацію про усі під­розділи підприємства, скоротити паперовий документообіг, що прискорить процес та підвищить якість обробки замовлень, конкурентоспроможність і рентабельність підприємства.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 


Інші реферати на тему «Фінанси»: