Сторінка
4

Оцінка управління фінансами ЗАТ ,,Електромашпромсервіс”

3. обрання та відкликання членів ради акціонерного товариства (спостережноїради);

4. обрання та відкликання членів виконавчого органу та ревізійної комісії;

5. затвердження річних результатів діяльності акціонерного товариства, включаючи його дочірні підприємства, затвердження звітів і висновків ревізійної комісії, порядку розподілу прибутку, визначення порядку покриття збитків;

6. створення, реорганізація та ліквідація дочірніх підприємств, філій та пред­ставництв, затвердження їх статутів та положень;

7. винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності поса­дових осіб товариства;

8. затвердження правил процедури та інших внутрішніх документів това­риства, визначення організаційної структури товариства;

9. вирішення питання про придбання акціонерним товариством акцій, що випускаються ним;

10. визначення умов оплати праці службових осіб акціонерного товариства, його дочірніх підприємств, філій та представництв;

11. затвердження договорів (угод), укладених на суму, що перебільшує вка­зану в статуті товариства;

12. прийняття рішення про припинення діяльності товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.

Статутом товариства до компетенції загальних зборів можуть бути відне­сені й інші питання.

Про проведення загальних зборів акціонерів держателі іменних акцій пові­домляються персонально. Крім того, повинно бути зроблено загальне повідом­лення передбаченим статутом способом про наступні збори з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 45 днів до скликання загальних зборів.

Будь-який з акціонерів вправі вносити свої пропозиції щодо порядку ден­ного загальних зборів не пізніш як за 40 днів до скликання загальних зборів. В цей же строк акціонери, які володіють у сукупності більш як 10 відсотками голосів, можуть вимагати включення питань до порядку денного.

До скликання загальних зборів акціонерам повинна бути надана можли­вість ознайомитись з документами, пов'язаними з порядком денним зборів.

Загальні збори не вправі приймати рішення з питань, не включених до по­рядку денного.

Загальні збори акціонерів скликаються не рідше одного разу на рік, якщо інше не передбачено статутом товариства.

Позачергові збори акціонерів скликаються у разі неплатоспроможності това­риства, а також при наявності обставин, вказаних у статуті товариства, і в будь-якому іншому випадку, якщо цього вимагають інтереси акціонерного това­риства в цілому.

Збори повинні бути також скликані виконавчим органом на вимогу ради акціонерів (спостережної ради).

Акціонери, які володіють у сукупності більш як 20 відсотками голосів, вправі вимагати скликання позачергових зборів у будь-який час і з будь-якого при­воду. Якщо протягом 20 днів правління не виконало вказаної вимоги, вони вправі самі скликати збори.

Вакціонерному товаристві може створюватися рада акціонерного това­риства (спостережна рада), що здійснює контроль за діяльністю його виконав­чого органу.

Статутом акціонерного товариства або за рішенням загальних зборів акціо­нерів на раду акціонерного товариства (спостережну раду) може бути покла­дено виконання окремих функцій, що належать до компетенції загальних зборів,

Члени ради акціонерного товариства (спостережної ради) не можуть бути членами виконавчого органу.

Виконавчим органом акціонерного товариства, який здійснює керівництво його поточною діяльністю, є правління або інший орган, передбачений статутом.

Роботою правління керує голова правління, який призначається або оби­рається відповідно до статуту акціонерного товариства.

Правління вирішує всі питання діяльності акціонерного товариства, крім тих, що входять до компетенції загальних зборів і ради акціонерного товариства (спостережної ради). Загальні збори можуть винести рішення про передачу частини належних їм прав до компетенції правління.

Правління підзвітне загальним зборам акціонерів і раді акціонерного това­риства (спостережній раді) та організує виконання їх рішень.

Голова правління акціонерного товариства вправі без доручення здійсню­вати дії від імені товариства. Інші члени правління також можуть бути наді­лені цим правом згідно з статутом.

Голова правління товариства організує ведення протоколів засідань прав­ління. Книга протоколів повинна бути в будь-який час надана акціонерам. На їх вимогу видаються засвідчені витяги з книги протоколів.

Головою та членами правління товариства можуть бути особи, які пере­бувають з товариством у трудових відносинах.

Контроль за фінансово-господарською діяльністю правління акціонерного товариства здійснюється ревізійною комісією, яка обирається з числа акціо­нерів.

Порядок діяльності ревізійної комісії та її кількісний склад затверджу­ється загальними зборами акціонерів відповідно до статуту товариства.

Згідно із Законом України ,,Про господарські товариства” від 19.09.1991 р. [1] перевірки фінансово-господарської діяльності правління проводяться реві­зійною комісією за дорученням загальних зборів, ради акціонерного товариства (спостережної ради), з її власної ініціативи або на вимогу акціонерів, які володіють у сукупності більш як 10 відсотками голосів. Ревізійній комісії акціо­нерного товариства повинні бути подані всі матеріали, бухгалтерські або інші документи і особисті пояснення службових осіб на її вимогу.

Ревізійна комісія доповідає про результати проведених нею перевірок за­гальним зборам акціонерного товариства або раді акціонерного товариства (спостережній раді).

Члени ревізійної комісії вправі брати участь з дорадчим голосом у засідан­нях правління.

Ревізійна комісія складає висновок по річних звітах. Без ви­сновку ревізійної комісії загальні збори акціонерів не вправі затверджувати баланс.

Ревізійна комісія зобов'язана вимагати позачергового скликання загальних зборів акціонерів у разі виникнення загрози суттєвим інтересам акціонерного товариства або виявлення зловживань, вчинених посадовими особами.

Таким чином, акціонерним визнається товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості і несе відповідальність по зобов'язаннях майном товариства.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 


Інші реферати на тему «Фінанси»: