Сторінка
17

Підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності транспортного підприємства на прикладі ТОВ”ТРАНС-ЗАФТ”

Відповідно до п. 8 Постанови КМУ № 1989 у пунктах пропуску для автомобільного і поромного сполучення контроль за міжнародними перевезеннями товарів автомобільними транспортними засобами здійснюється відповідно до нормативно-правових актів та міжнародних договорів посадовою особою служби міжнародних автомобільних перевезень (СМАП) Мінтрансу.

Порядок здійснення вітчизняним автоперевізником транзиту зі складанням CMR та іншої транспортної документації в залежності від різних умов буде розглянуто в наступній публікації.

Відповідно до вимог МКУ перевантаження, вивантаження, навантаження, перепакування тощо транзитних товарів (без зміни їхніх властивостей та товарного вигляду) може здійснюватися тільки з дозволу та під контролем митного органу.

Маршрути транзитного перевезення та пункти проходження митного контролю для підакцизних товарів затверджені Постановою КМУ № 484.

Згідно вимог Постанови КМУ № 1908, якщо транзит здійснюється залізничним транспортом, строк перебування транзитного вантажу під митним контролем не може перевищувати 28 діб, якщо авіаційним транспортом - 5 діб, морським та річковим транспортом - 20 діб, трубопровідним транспортом - 31 добу.

Порядок надання гарантій та інші заходи гарантування збереження транзитних товарів, визначається наказами Держмитслужби.

Відповідно до ст. 182 МКУ митний перевізник - це підприємство (тільки резидент), яке здійснює перевезення між митними органами товарів, що перебувають під митним контролем, без застосування при цьому заходів гарантування доставки товарів до митного органу призначення, і має ліцензію на право здійснення діяльності митного перевізника, видану спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.

3.3.Дослідження факторів, які впливають на розвиток транспортної системи.

Діяльність підприємства у ринковій економіці характеризується системою ризиків та невизначеностей, які виникають через нездатність з допомогою функціональної залежності оцінити перспективи розвитку ринкової ситуації.

Вирішення цієї проблеми покладене на статистико математичні методи аналізу, використання яких спрощується з широким застосуванням комп’ютерної техніки систем АРМ тощо.

Для виявлення залежності між ефективністю здійснення міжнародних транспортних перевезень (Y), та якісними змінами у процесі організації міжнародних транспортних перевезень (Х) проведемо послідовно дослідження окремих складових праці персоналу підприємства.

На основі статистичних даних показника і фактора (табл.3.1) знайдемо оцінки параметрів економетричної моделі, де припускаємо, що стохастична залежність між фактором і показником має вигляд, наведений в табл. 3.1. Використовуючи критерій Фішера, з надійністю оцінюємо адекватність прийнятої моделі статистичним даним та значущість параметрів моделі по -критерію Стьюдента.

Якщо із заданою надійністю прийнята математична модель адекватна експериментальним даним, то знайдемо:

1) з надійністю довірчу зону базисних даних;

2) точкову оцінку прогнозу;

3) з надійністю інтервальну оцінку прогнозу.

Побудуємо графіки:

а) фактичних даних;

б) лінії регресії та її довірчу зону.

Таблиця 3.1.

1

1,5

2

2,5

3

3,5

4

4,5

5

5,5

6

6,5

7

7,5

8,5

42

56

45

55

62

68

58

76

70

75

80

72

75

84

?

Залежність: .

1. Будуємо поле кореляції, емпіричну лінію регресії (у вигляді ламаної) та визначаємо форму зв'язку між ознаками та .

Розраховуємо параметри економетричної моделі і оцінки параметрів моделі.

Невідомі параметри економетричної моделі і знаходимо із системи нормальних рівнянь:

У випадках, коли функція є нелінійною (але не поліномом), її зводять до лінійної шляхом логарифмування та наступною заміною нелінійних змінних на лінійні (показникова та степенева функції) або просто однією заміною в залежності від виду функції. Цей метод приведення нелінійної функції до лінійного виду називають лінеаризацією рівняння регресії.

Лінеаризуємо задану функцію .

Логарифмуючи дане рівняння, отримаємо:

;

;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 


Інші реферати на тему «Міжнародні відносини»: