Сторінка
1

Апаратні засоби та операційна система персональних комп'ютерів фірми IBM

ЗМIСТ

Вступ

Історія розвитку ПК фірми IBM та його клонів

Організація та складові частини ПК

Дані в ПК

Символи в ПК

Системний блок

Монітори

Клавіатура

Принтери. Паралельний порт

Лінії зв'язку. Послідовний порт

Маніпулятор "миша"

Звук

Стримери

Сканери

Операційна система MS-DOS

Команди DOS

Внутрішні (резидентні) команди DOS

Зовнішні (транзитні) команди DOS

Пакетні файли (batch-файли)

Спеціальні команди batch-файлів

Приклад файла AUTOEXEC.BAT

Файл конфігурації (CONFIG.SYS)

Команди CONFIG.SYS

Приклад файла CONFIG.SYS

Обхід команд CONFIG.SYS та AUTOEXEC.BAT

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

Вступ

Одним з найяскравіших винаходів людства за останні два десятиріччя, який проник у всі сфери його діяльності, є безперечно персональний комп'ютер (ПК). Зараз ПК є одним з найпоширеніших засобів обчислювальної техніки (ОТ), використання якої бурхливо розвивалося, починаючи з 40-х років, на базі великих та середніх електронно-обчислювальних машин (ЕОМ). Серед останніх слід згадати американські ЕОМ типу IBM 360/370, PDP та їх радянські аналоги ЕОМ серії ЄС, СМ тощо. Мабуть, в жодній сфері своєї діяльності людство не знало таких темпів розвитку, як у виробництві та використанні ОТ. Ще в 1982 році американський журнал "Scientific American" писав: "Якщо б за останні 25 років авіаційна промисловість розвивалася так же стрімко, як і обчислювальна техніка, то Боінг-767 можна було б придбати за 500 доларів і облетіти на ньому земну кулю за 20 хв, витративши при цьому 19 л пального".

Перший ПК було створено у 1976 р. американцями, тоді ще студентами, Стівом Возняком та Стівом Джобсом. Цей комп'ютер був названий поетичним іменем "Apple" ("Яблуко"). Саме це ім'я було використано і в назві фірми, яку згодом заснували С.Возняк та С.Джобс. Зараз фірма "Apple" одна з найпотужніших, всесвітньо відомих фірм, яка займається виробництвом ПК. Щоправда, найбільш популярний продукт фірми носить сьогодні назву "Macintosh", або просто "Mac", можливо, з деякими добавленнями ("Power Macintosh").

В серпні 1981 р. в комп'ютерному світі сталася визначна подія: свій перший ПК випустила славнозвісна фірма IBM (International Business Machines). З того часу IBM-сумісні комп'ютери, або, як ще кажуть, клони IBM PC, які почали випускатися десятками, а то і сотнями інших фірм, заполонили весь світ. Головними причинами цього стало те, що ПК фірми IBM був першим 16-розрядним ПК з "відкритою архітектурою" (про значення цих факторів мова буде йти далі), та безперечне лідерство IBM у галузі виробництва ОТ в попередні роки.

Історія розвитку ПК фірми IBM та його клонів

1980 Початок розробки IBM PC (останні дві літери є абревіатурою слів Personal Computer).

1981 Початок випуску IBM PC. Цей комп'ютер базувався на процесорі i8088 (модифікація процесора i8086) фірми Intel з частотою роботи 4.77МГц, мав 64К оперативного запам'ятовуючого пристрою (ОЗП), вбудований інтерпретатор мови BASIC, файли можна було зберігати на магнітній стрічці або на односторонньому гнучкому диску ємністю 160К.

1982 Персональний комп'ютер, сумісний з IBM PC, випустила фірма Compaq, продукція якої зараз є своєрідним стандартом серед усіх IBM-подібних ПК.

1983 Початок випуску IBM PC XT (eXTended version розширена версія). Цей комп'ютер, як і його попередник, базувався на процесорі i8088 з частотами 4.77МГц або 10МГц, було вилучено магнітофон, але добавлено другий дисковод, з'явилась можливість установки жорсткого диска (в подальшому обов'язково) ємністю 1030М. В тому ж році фірма IBM випустила ПК IBM PCjr (junior молодший), на який покладала великі надії, що потім не виправдалися.

1984 Початок випуску IBM PC AT (Advanced Technology передова технологія). Цей комп'ютер базувався на принципово новому процесорі i80286, що міг працювати у Turbo-режимі з частотою до 16МГц, дозволяв встановлення до 16М ОЗП, мав жорсткий диск ємністю 40М і більше, обладнувався дисководом гнучких дисків ємністю 1.2М.

Після випуску IBM PC AT фірма IBM почала проводити нову політику. Відтепер її продукт PS/2 (Personal System/2 Персональна система/2) був апаратно несумісний з IBM PC XT/AT внаслідок того, що була застосована нова шинна архітектура мікроканальна (Micro Chanel Architecture MCA). Всі додаткові пристрої для PS/2 випускаються тільки фірмою IBM.

1986 З появою нового процесора i80386 фірми Compaq, Zenith, AST, Apricot і сотні інших (але не IBM) випустили нові IBM-сумісні ПК 386.

1989 Фірми-виробники IBM-сумісних комп'ютерів переходять на випуск нового ПК 486, який базується на процесорі i80486.

Основні параметри ПК 386 та ПК 486 стануть зрозумілими, коли ми розглянемо особливості процесорів, що використовуються в них.

1993 На ринку з'являються перші ПК Pentium. Вони використовують новий процесор Pentium фірми Intel, яка перейшла на нову назву замість очікуваної i80586 (але ж Pentium то п'ятий латинською мовою).

1995 На ринку з'являються перші ПК Pentium Pro. Вони використовують новий процесор 6-го покоління фірми Intel Pentium Pro.

Організація та складові частини ПК

На малюнку, що наводиться нижче, дається схема, де фізичні пристрої ПК об'єднані в єдину систему.

Зауважимо, що інколи пристрої введення/виведення об'єднують в один блок.

Розглянемо, які функції виконують окремі блоки наведеної схеми.

Пам'ять, або запам'ятовуючий пристрій (Memory Unit), призначена для зберігання даних та програм, які необхідні комп'ютеру для роботи.

Пристрій введення (Input Unit) здійснює введення до комп'ютера всіх даних та програм.

Пристрій виведення (Output Unit) виконує виведення інформації.

Пристрій управління (Control Unit) здійснює управління процесами, що відбуваються в комп'ютері.

Арифметико-логічний пристрій (Arithetic Logical Unit) реалізує арифметичні та логічні операції.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24 


Інші реферати на тему «Інформатика»: