Сторінка
1

Апаратне та програмне забезпечення intranet

ПОШУКОВІ МАШИНИ

Пошукова машина – це спеціальна програма, яка здійснює пошук інформації у Web-сторінках Intranet. Пошукова машина відкриває Web-сторінки, дістає посилання, які в них містяться, створює індексовану базу даних посилань і вміщує в неї короткий опис пов’язаних сторінок. Після цього Ви можете звернутися до пошукової машини для одержання посилань на Web-сторінки, що задовільняють певним умовам. На основі таких машин будується більшість сучасних пошукових серверів.

Для того, щоб почати пошук, слід завантажити в броузер Web-сторінку, яка активізує програму пошуку. Ця Web-сторінка буде включати в себе форму, в яку можна ввести набір ключових слів, які визначають, що Ви збираєтеся шукати. Наприклад, можна шукати ключову фразу, яка повинна міститись на сторінці, або ключову тему, якій повинна відповідати назва сторінки, або просто часовий діапазон, що вказує час створення сторінки.

Після виконання запиту пошукова машина формує Web-сторінку, на яку вміщує знайдені посилання. Коли користувач клікає мишкою на будь-якому з цих посилань, броузер завантажує відповідну Web-сторінку.

JAVA

Java – мова програмування, розроблена компанією Sun Microsystems. Вона досить швидко стала популярною у проектувальників Intranet та Internet. Основною причиною такої популярності є її незалежність від апаратної платформи. Додаток Java компілюється як будь-який додаток на компільованій мові, але для виконання додатка потрібен розроблений для конкретної платформи інтерпретатор Java. Інтерпретатор Java розроблено практично для всіх платформ: PC, Mac, UNIX, OS/2, SPARC.

На перший погляд видається дивним, що для відкомпільованої програми потрібен додатковий інтерпретатор, але на це якраз і зробили ставку розробники програми. Після установки інтерпретатора Java на всіх платформах, достатньо один раз відкомпілювати Java-додаток і він буде працювати на будь-якій з цих платформ. Крім того, інтерпретатори Java мають невеликі розміри і легко впроваджуються у Web-броузери, наприклад – Netscape Navigator. Після завантаження і запуску броузера, що підтримує Java, можна виконувати на ньому будь-яку Java-програму.

Javaможе використовуватися для створення практично будь-яких додатків; додаток буде працювати поки буде доступним інтерпретатор. Переважно Java використовується для створення невеликих додатків, що пов’язані з Web-сторінками і виконані в броузері. Ці невеликі додатки називають аплетами. Аплети можуть оживляти піктограми та відтворювати звуки. Не дивлячись на те, що подібні додатки підвищують привабливість Web-сторінки, вони мають обмежену цінність для більшості комерційних Intranet. В Intranet Javaзначно частіше використовується для доступу до корпоративних баз даних або поновлення в режимі реального часу корпоративної інформації, що отримується з Internet. Наприклад, велика кількість Intranet, які містять фінансову інформацію, використовують Java-аплети для створення прокручуваного біржового телеграфного апарата або для неперервного поновлення заголовка новин на екрані броузера.

ВИБІР АПАРАТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Вимоги до апаратного забезпечення для Intranet такі ж, як і для локальних мереж: потрібен Web-сервер, робочі станції клієнтів, Ethernet-карти і кабелі.

Потужний Web-сервер повинен мати високопродуктивний процесор, наприклад Pentium ІІ, який працює на частоті не менше 233 МГц, 64 Мбайт ОЗУ та жорсткий диск об’ємом не менше 8 Гбайт. Якщо Ви збираєтеся звертатися до сервера не тільки по мережі, але й безпосередньо з консолі, то до переліченого слід додати відеокарту РСІ з 2Мбайт VRAM, яка забезпечує середню розрізнюючу здатність з монітором SVGA (достатньо 800х600).

Робочі станції клієнтів повинні бути обладнані швидкою графічною підсистемою. Для цього необхідний центральний процесор, що працює на частоті більше 166 МГц. Крім того, на продуктивність комп’ютера відчутно впливає об’єм ОЗУ; кожний комп’ютер повинен мати ОЗУ з об’ємом пам’яті не менше 32 Мбайт, і чим більший об’єм пам’яті, тим краще. На робочі станції можна встановлювати недорогі відеокарти з 2-4 Мбайт VRAM, які мають хорошу продуктивність. Якщо цього виявиться недостатньо, то слід придбати надпродуктивні графічні карти, призначені для проектування і графічних робочих станцій. Жорсткий диск теж повинен мати достатню ємність. Рекомендується використовувати диски об’ємом не менше 3 Гбайт.

Вибір монітора залежить від особистих уподобань. Більшість стандартних SVGA-моніторів, які продаються надійними постачальниками, мають досить хороші характеристики, але якщо Ви збираєтеся придбати нові монітори, то Вам слід провести порівняння і вибрати найкращий. Броузери добре запускати при високій графічній розрізнюючій здатності (1800х1200 і вище) і на великому моніторі, поскільки ці програми мають тенденцію займати весь доступний простір, і тому для перегляду Web-сторінок Вам може

не вистачити місця на екрані. Однак подібні монітори, як правило, мають велику вартість і їх нерентабельно купувати навіть в тих випадках, коли Ви просто міняєте монітор, не кажучи вже про купівлю нового комп’ютера.

Web-сторінки можуть включати звук і анімацію. Подібні можливості потрібні не всім, але якщо вони Вам потрібні, то до витрат на апаратну частину слід додати затрати на купівлю звукових карт та колонок (велика кількість моніторів оснащені спеціальними колонками, в такому випадку вони називаються мультимедійними). Вибір звукової карти і колонок, як і монітора, переважно залежить від особистих симпатій. Користуючись звуком і анімацією, Ви можете внести різноманітність в Intranet, але не забувайте, що на їх пересилку йде багато часу.

ПРИЛОЖЕННЯ ДЛЯ INTRANET

Приложення для Intranet – це галузь, яка дуже швидко розвивається. Не так давно декілька конкуруючих між собою виробників займались створенням нового типу клієнтської робочої станції, яка називалась NetPC, зокрема “дурного” терміналу, який не буде самостійно обробляти дані, а звертатись за допомогою протоколів Internet/ Intranet до інформації, яка зберігається на віддаленому сервері, котрий і буде обробляти цю інформацію. Теоретично NetPC вирішують проблеми управління, пов’язані з сучасними “розумними” робочими станціями. “Розумні” робочі станції працюють незалежно від сервера і вимагають частого втручання обслуговуючого персоналу. Для того, щоб впровадити в сучасний побут робочу станцію NetPC, виробники повинні забезпечити ефективність включення різних комерційних приложень, наприклад електронних таблиць, текстових процесорів і баз даних в броузер, який працює з протоколом ТСР/ІР.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Інформатика»: