Сторінка
27

Управління фінансовою санацією підприємства (ДП “Криворізька терплоцентраль”)

Отже, один з інвестиційних проектів – це відновлення роботи енерготурбіни. Це дозволить виробляти електроенергію, в першу чергу, для власних потреб, а також реалізовувати електроенергію, що дозволить значно зменшити собівартість продукції, зниження діючого тарифу на послуги підприємства та отримувати додаткові фінансові ресурси від продажу електроенергії.

Для впровадження цього проекту заплановані витрати складатимуть 2 млн. грн. Кредит можна отримати від КБ ″Приватбанк ″ одноразово в сумі 2 млн. грн.

Термін реалізації інвестиційного проекту дорівнює п’яти рокам.

Потоки платежів для фінансування проекту наведено на рисунку 3.2.1.

Після закінчення терміну інвестиційного проекту прогнозується отримання доходу від реалізації електроенергії у сумі 1,5 млн. грн. щорічно.

У разі одержання другого кредиту доцільним було б провести додаткові інвестиційні проекти з модернізації основних фондів ДП «Криворізька теплоцентраль» (табл. 3.2.1)

Рисунок 3.2.1 – Потоки платежів для фінансування інвестиційного проекту на ДП „Криворізька теплоцентраль”

Таблиця 3.2.1 - Запропонована додаткова інвестиційна програма ДП "Криворізька теплоцентраль" на 2007 рік

Найменування технологічних заходів

Витрати, тис. грн.

Капітальний ремонт водогрійного котла ПТВМ-50 на котельній № 2

450

Ремонт магістральної мережі теплопостачання на мікрорайоні "Зарічний"

550

Усього

1000

Реалізація запропонованих інвестиційних проектів дозволить значно зменшити собівартість продукції, отримувати додатковий дохід від реалізації електроенергії, але рівень незалежності підприємства через зростання частки позичкового капіталу знижується.

Прогнозовані джерела доходів наведені у таблиці 3.2.2

Таблиця 3.2.3 – Прогнозовані джерела доходів

ДП „Криворізька теплоцентраль” у 2007 році

№ з/п

Джерело доходу

Сума доходу, тис. грн.

1.

Реалізація готової продукції

270000

2.

Реалізація енергоносіїв (електроенергії)

750

3.

Оренда та послуги

7

4.

Реалізація основних засобів

245

5.

Погашення дебіторської заборгованості

1266

В існуючих умовах необхідно суттєву увагу приділяти пошуку нових джерел фінансування комунальної галузі не тільки на рівня окремого підприємства, але й на рівні держави. Шляхами вирішення цього питання можуть стати:

1. створення конкурентного середовища на ринку комунальних послуг, за рахунок впровадження комунальних підприємств різних організаційно – правових форм;

2. конкретні дії держави щодо покращення інвестиційної привабливості галузі;

3. залучення іноземних інвесторів.

Одним із шляхів вирішення даної проблеми може стати створення єдиного регіонального комунального фонду, метою діяльності якого буде акумулювання та перерозподіл фінансових ресурсів підприємств галузі.

Висновки

Проведений у роботі аналіз теми дає змогу розглянути основні методологічні особливості санаційного управління підприємством. Розглянута економічна сутність санації підприємств. Отже, санація - це система фінансово- економiчнux, виробничо-технiчнux, органiзацiйно-право­вих та соцiальнux заходів, спрямованих на досягнення чи відновлення платоспроможності, лiквiдностi, прибутковості i конкурентоспроможності пiдприемства-боржника в довгостроковому періоді. Тобто санація - це сукупність ycix мож­ливих заходів, які здатні привести підприємство до фінансового оздоровлення.

Основною метою санаційного управління підприємством є розробка і першочергова реалізація заходів, спрямованих на нейтралізацію найбільш небезпечних ланок у ланцюгах економічних явищ, які призводять до кризового стану, заходів, спрямованих на швидке поновлення платоспроможності й відновлення достатнього рівня фінансової стійкості підприємства, що забезпечить його вихід із кризового фінансового стану. Управління має поєднати стратегічний і тактичний аспекти. Суть стратегічного управління полягає у вживані заходів, що дають змогу запобігти настанню кризи. Тактичне управління має на меті розробку й реалізації. Заходів для виведення підприємства з кризового стану і ліквідації його наслідків.

Санаційні заходи поділяються на: соціальні, організаційно-правові, виробничо-технічні, фінансово-економічні.

Процес організації фінансової санації підприємств можна подати трьома основними функціональними блоками:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33 


Інші реферати на тему «Фінанси»: