Сторінка
27

Формування у молодших школярів загальнолюдських моральних цінностей у процесі вивчення курсу "Християнська етика"

Ще з сивої давнини школа вважалася тим осередком, де навчали читати, писати, думати і, найголовніше, виховували і прищеплювали високі духовні та моральні якості. Саме на освітян покладено завдання дати дітям, за словами філософа Генрі Сідгвіка, «моральний компас» у сучасному світі.

Проблемою формувань моральних цінностей займалися Я.А.Коменський, Г. Сковорода, К. Ушинський, П. Флоренський та інші. В останні роки над цим працювали Бех І.Д., Сухомлинська О., Савченко О.Я. тощо.

Для того, щоб зросла ефективність формулювання загальнолюдських моральних якостей потрібно використовувати різноманітні методи під час уроків „Християнської етики”.Саме це ми намагалися висвітлити в нашій дипломній роботі.

Слід підкреслити, що в передовому педагогічному досвіді питання формування моральних якостей у навчальному процесі висвітлено на досить грунтовному рівні, але в масовій школі поки що не запозичено ідеї педагогів-новаторів у повній мірі.

Щоб успішно формувати загальнолюдські цінності, необхідно знати індивідуально-психологічні особливості молодших школярів, ефективні способи виховання.

Вивчення та узагальненя теоретичних основ досліджувальної проблеми та аналіз педагогічного досвіду у цій галузі дозволили сформулювати робочу гіпотезу нашого дослідження.

В ході експериментального дослідження, яке проводилось на базі Збаразької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, нами нами проводилось анкетування з метою визначити, як впливає використання різних засобів навчання на сформованність моральних переконань учнів молодших класів. Дослідження проводилося на матеріалі предметів ”Християнська етика”.

Результати контрольних зрізів свідчать про те, що широке використання в процесі навчання різноманітних ігор, пісень, дослідів, оповідань на моральну тематику позитивно впливає на підвищення рівння загальнолюдських моральних цінностей, а отже підтверджує нашу гіпотезу, поставлену на початку експерименту.

Отже, кожен з нас, педагогів, повинен і надалі шукати ефективні способи розвитку загальнолюдських моральних цінностей у школярів. Сучасна методична література подає різноманітні форми і методи розвитку пізнавальних інтересів учнів, а нам, учителям, потрібно обрати ті, які найбільше відповідають потребам і запитам дітей.

Дитина не народжується моральною чи аморальною. Вона поступово стає такою залежно від того, у яких умовах живе, у якому середовищі навчається, яке виховання отримує.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: