Сторінка
20

Формування у молодших школярів загальнолюдських моральних цінностей у процесі вивчення курсу "Християнська етика"

Вибираємо із кожної групи по одному учаснику. Вони за допомогою рибальської вудки витягують одну рибку. Це зробити не складно, оскільки, до кожної рибки причіпляємо скріпку, а до вудки магніт. Потім кожна група формулює відповідь і один представник озвучує її на весь клас. І так кожна група.

«Навчаючи - вчуся». Підготовляємо картки з фактами, що стосуються теми уроку («Норми морального життя людини »), по одній для кожного учня. Наприклад:

Роздаємо їх кожному. Пропонуємо учням спочатку ознайомитися з інформацією, що міститься на картці. Після того ознайомлюються з інформацією однокласників, яку одержують від них. Учень повинен одночасно говорити тільки з однією особою. Уважно слухати інформацію інших, запам’ятати якомога більше. Коли всі поділилися тим, що їм відомо, й отримали інформацію, тоді розказують у класі, про дізналися від інших.

3. Методи художні

З огляду на природу цих методів, діти їх дуже люблять. Під час використання методів потрібно звернути увагу дітей на те, що найважливішою є їхня праця, тому кожен повинен склеювати, малювати, складати так, як уміє. Потрібно максимально підготуватись до праці, приготувавши всі необхідні матеріали.

«Колаж», виготовляємо плакат за допомогою різних допоміжних матеріалів (фотографій зі старих газет, шматків матерії чи вовни, тощо). Готовий плакат – це підсумок, вираз основної думки заняття.

Коли вивчаємо тему: «Видимий і невидимий світ», то для кращого засвоєння використовуємо «Книжку – колаж». Роздаємо кожній дитині аркуші білого паперу скріпленні стиплером посередині так, щоб вийшла книжечка. І під розповіді діти у верхній частині кожної сторінки малювали чи ліпили наклейки із зображенням того, що було створено першого дня, другого, і т.д.

«Ребуси» , «Кросворди», «Складанки». Це цікавий, ефективний спосіб для введення дітей в заняття і закріплення вивченого.

По горизонталі:

1. Перше ім'я жінки, яка прийшла до гробниці Ісуса.

6. Річ, що лежала в гробниці.

8. Який був день тижня, коли Марія Магдалина прийшла до гробниці?

9. Що лежало окремо від полотнища?

10. Частина тіла, яка була обгорнена хусткою.

По вертикалі:

2. Пора дня, коли Марія Магдалина прийшла до гробниці.

3. Хто увірував, зайшовши до гробниці?

4. Подвійне ім'я учня, до якого прибігла Марія Магдалина.

5. Місце, де було покладене тіло Ісуса.

7. "Вони ще не знали . . . , за яким мав Він з мертвих воскреснути".

Підпис:

2.Щоб відгадати гасло, перестрибуйте через одну літру, починаючи від літери «Н». «………………………………………., коли даєш милостиню»

3. Бог залишив тобі лист №1 і чекає твоєю відповіді. Напиши її на листку №3. Прочитай цього листа, читаючи від «Д1 1 1» до «С17» і запиши в листок № 2.

٭

– місце для твого імені , впиши його в листи № 1 і №5

– місце для Його імені

Підпис:

4. Мойсей отримав від Господа Бога 10 Заповідей Божих. Допоможи йому знайти єдину стежку з вершини гори Синай.

Підпис:

Під час досліджень ми використовували безліч художніх методів, які допомагали нам у досягненні поставлених цілей.(Див. додаток --------)

4. Методи артистичні

З-посеред цих методів треба вилучити ті, під час яких діти повинні писати: лист, телеграма, газетна стаття. Інші методи можна застосовувати в праці з дошкільнятами. Дані методи допомагають дітям переживати почуття, розвивають активність дітей.

"Скульптура". Даний метод можна проводити в формі забави: відгадай, що я роблю? Потрібно вибрати декілька бажаючих дітей, і так, щоб не чули інші, дати їм завдання, наприклад: відобразити якесь почуття (радості, задоволення). Діти повинні відгадати.

«Уявна подорож». Діти мріють про різні речі. Якщо попросити їх закрити очі і щось уявити, охоче це виконують.

"Театр тіні". Цей метод потрібно представляти в залі з затемненими вікнами та великим білим полотном (екраном). Потрібно наперед приготувати необхідні матеріали (куски матерії, папір, фольга). Після утворення малих груп ведучий дає завдання кожній. Групи представляють пантоміму.

"Кольорова пантомімічна ілюстрація". Читається текст і дітям роздається ролі, пов'язані з цим текстом. Діти повинні отримати також певні символи: стрічки, паперові медалі, які будуть виражати особи, предмети чи явища. Діти утворюють велике коло і слухають текст. Коли дитина "чує свою роль", встає і відображає її у вигляді пантоміми.

5. Методи інтеграційні

Цю форму занять діти дуже люблять. Ігри і танці приносять багато радості. Вони оживляють заняття, виражають почуття дітей. Їх вибирається згідно теми. Наприклад: вивчаючи про Ноя ми співали пісню – руханку:

Раз брат Нойпоказуємо бороду

Збудував ковчегімітуємо працю сокирою

Алилуя!підносимо руки вгору

І до нього жити йдутьмаршируємо на місці

Хто? Кошенята.(Мишенята, телята і т.д.)

І тут: «м’яв, м’яв, і там: м’яв, м’яв.

І тут і там, і всюди: м’яв, м’яв.

6.Методи ігрові

Під час гри діти молодшого шкільного віку почувають себе вільно і комфортно. Причому це стосується всіх учнів, які мають різні психологічні особливості (і здібних, і не дуже, і активних, і пасивних). «У процесі гри, – за словами Шульги Лариси, - навіть інтелектуально пасивна дитина спроможна виконати таке завдання, яке її важко дається у звичайній життєвій ситуації…».

Тому ми у практиці теж використовували ігри. Серед них такі:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: