Сторінка
4

Метання молоту

Задача 2. Навчити правильно приймати молот і виконувати попереднє обертання його.

Засоби: 1. Вправи про правильне тримання ручки молота. Обертання молота двома руками без прискорення. 3. Обертання молота у нормальній стійці з прискоренням.

Методичні вказівки. Вправи з попереднього обертання треба виконувати на півприсяді, переносячи вагу тіла з одної ноги на другу, в порядку, протилежному положенні молота.

При передньому обертанні дуже важливо встановити правильну площину обертання снаряда. Спочатку попереднє обертання треба виконувати в рівномірному темпі. Після достатньо стійкого засвоєння його виконують з прискоренням. Роблячи 3-4 круги обертання і зупиняючи рух ударом в землю (якщо це можливо) або ж викидають молот по інерції вліво – назад – вверх, як при кидку з місця.

Для виховання більш стійкої рівноваги попереднє обертання і спеціальні вправи корисно також виконувати з закритими очима.

Оволодіння технікою попереднього обертання допомагають управи з молотом і іншими важкими предметами. Обертання молота, тримаючи однією рукою (лівою, правою), обертання з присіданням і встановленням, тримаючи молот двома руками, обертання інших снарядів (набивні м’ячі на шнурку, гирях, мішок з піском, “вага” утящений молот або два молота, облегшений і укорочений молот).

Задача 3. Навчити техніці поворотів (зберегти рівновагу, протидіючи силі тяги снаряда під час повороту).

Засоби: 1. Повороти без снаряда: а) під рахунок (на рахунок “раз” – перша половина повороту, на “два” – друга); б) без рахунку, з рівномірною швидкістю. 2. Повороти з палицею в руках, піднятою вперед – вниз; 3. Виконувати повороти з молотом, який слід котити по землі, описуючи ним окружність. 4. Повороти з обертанням молота в горизонтальній площині (без “хвилі”) без прискорення. 5. Теж, прискорюючи кожний наступний поворот. 6. Повороти з обертанням молота в похилій площині (з “хвилею”) не прискорюючи рухи. 7. Теж, прискорюючи кожний наступний поворот.

Методичні вказівки. При правильному виконанні повороту куля молота завжди повинна рухатися за тілом метальника, Обучаючи початківця техніці метання, треба пам’ятати, що виконання поворотів з снарядом, який прямує за тілом метальника, являється основним в навчанні. Дуже цінною вправою у цьому відношенні являється третє.

Основними вправами для оволодіння технікою метання молота являються повороти зі зростаючою швидкістю при збереженні стійкої рівноваги. З їх допомогою добре закріплюються потрібні рухальні навики, виробляється правильний ритм рухів, поліпшується рівновага, вдосконалюється робота вестибулярного апарату.

Швидкість виконання поворотів залежить від швидкості руху ніг.

Під час поворотів ноги потрібно тримати напівзігнутими, носок лівої ноги поверненим вліво під деяким кутом до тіла метальника.

Вправи в поворотах корисно також виконувати із закритими очима. Це допомагає краще розвивати “відчуття снаряду”.

При виконанні вправ з поворотами зупиняти молот треба ударом об землю або поступово уповільнюючи обертання (на асфальтній або цементній площадці).

В поворотах з молотом часто зустрічається помилка – руху руками до верху і до низу, викликаючи надмірно великий нахил площини обертання снаряда (“хвилю”). При таких рухах молот зазвичай виявляється переді метальника, що, в свою чергу, викликає втрату “почуття снаряда”.

В одноопорному положенні не можна нахиляти тулуб вперед, так як при цьому метальник не зможу активно подіяти на молот. Посування по кругу в таких випадках відбувається на кожному повороті на більшу відстань, переважно стрибками, що викликає вихід метальника з кругу. В одноопорному положенні тіло метальника, відхиляючись в протилежну сторону від молота, повинно бути перед молотом і вести за собою снаряд в повороті.

При обучу ванні технікою поворотів і вдосконаленні в ній треба широко застосовувати спеціальні вправи. До них відноситься чередування попереднього обертання і поворотів в різних варіантах. Наприклад, виконуються круг попереднього обертання і поворот, потім круг попереднього обертання і два повороти, два круги попереднього обертання і поворот, два круги попереднього обертання і два повороти. Виконуються також повороти з облегшеним молотом або двома молотами (два юнацьких, два нормальних, нормальний і юнацький); з різними предметами (набивний м’яч на шнурі, гиря, “вага”, скорочений і подовжний молот), з різноманітними снарядами в низькій стійці, згинаючи ноги у колінних суглобах до 90о.

Задача 4. Навчити фінальному зусиллю.

Засоби: 1. Метання молота і інших снарядів з одного повороту, випускаючи їх по інерції. 2. метання молота і інших снарядів з одного повороту з активним фінальним. 3. Метання молота і інших снарядів з трьох поворотів (гиря, “вага”, мішок з піском). Два повороти виконувати повільна третій – з прискоренням, потім фінальний рух.

Методичні вказівки. Ліпші вправи для навчання техніки фінального зусилля метання снарядів з одного повороту. При метанні з одного повороту значно легше зайняти зручне вихідне положення для виконання фінального зусилля.

Додатково ремонтуються слідуючи вправи: метання з одного повороту різноманітних снарядів, уважчених предметів двома руками і одною (лівою). Метання молота з місця після попереднього обертання нормального молота, облегченого, двох молотів. Тримаючи двома руками або однією лівою рукою. Метання з місця різноманітних снарядів, тяжких предметів, тримаючи двома руками і однією лівою. Кидання назад через голову (без обертання), стоячи на місці, ядра, набивного м’яча, каменя, мішка з піком, гирі і двох тяжких предметів, тримаючи двома руками; гирю. Можна кидати і однією рукою.

Задача 5. Навчити техніці метання молота з поворотами.

Засоби: 1. Метання молота за межами кола і з круга з трьох поворотів без фінального зусилля, випускаючи молот по інерції. 2. Метання молота за межами кола і з круга з трьох поворотів, з активним фінальним зусиллям.

Методичні вказівки. Бувають випадки, коли молоді метальники, успішно виконуючі кидки з трьох поворотів не із кола, не можуть зробити це в нормальному колі. В таки випадках обмежувати площадку для поворотів. Слід поступово. Спочатку потрібно накреслити на грудні коло діаметром біля 2,5 м, а потому поступово його зменшувати, і в декілька занять приблизити до розміру нормального кола (2, 135 м). Лиш після того як початківець навчитися вільно метати з кола, накресленого на звичайному грунті, він може перейти в нормальний цементний круг з залізним ободом (або з накладним ободом).

Із спеціальних вправ найбільше відоме метання з трьох поворотів облишеного молота, уважченого (або двох молотів), укороченого, збільшеного. Виконується також метання різних снарядів в важкий предметів з трьох поворотів двома руками і однією лівою рукою.

Вдосконалення техніки метання молота.

Засоби: 1. Управи в попередньому обертанні, поворотах і фінальному зусиллю для подальшого вдосконалення технік метання. 2. Метання молота з трьох поворотів із круга з максимальною швидкістю обертання. 3. Контрольні метання молота (прикидки) під час занять, дотримуючись правли змагань. 4. Участі в змаганнях по метанню молота.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»: