Сторінка
17

Контроль і ревізія витрат на виробництво і собівартості продукції

Третій етап

Виробнича собівартість продукції (робіт, послуг)

(продовження на наступній сторінці)

Виробнича собівартість продукції (робіт, послуг)

Четвертий етап

Скорочення втрат від браку;

Зменшення непродуктивних витрат;

Зменшення нестач від псування цінностей;

Зменшення втрат від незавершеного виробництва;

Інше.

Висновок

В умовах ринку основними аспектами виробничо – господарської діяльності підприємства є облік затрат, доходів і фінансових результатів.

Затрати на виробництво промислової продукції охоплюють усі матеріальні, трудові та грошові витрати, пов’язані з виробничо – господарською діяльністю.

Контроль і ревізія витрат на виробництво і собівартість продукції допомагають виявити невикористані резерви, непродуктивні витрати і втрати.

Під час контролю і ревізії витрат ревізору слід керуватися Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 „Витрати”, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 р. №318.

Досліджуючи витрати за елементами, є можливість встановити не тільки загальну суму затрат, а і їхню структуру, питому вагу окремих затрат, розмір доходу. Крім того по елементний поділ витрат може бути успішно використаний під час аналізу витрат виробництва для визначених факторів, що позитивно чи негативно впливають на ефективність виробництва. Поелементне групування витрат є підставою для складання кошторисів.

Собівартість – грошове вираження суми витрат підприємства на виробництво та реалізацію продукції, робіт, послуг. У собівартості відображені всі сторони діяльності підприємства.

Зниження собівартості продукції – визначальний фактор у формуванні прибутку. Тому під час ревізії слід встановити причини відхилень фактичної собівартості від прогнозованої, виявити резерви зниження собівартості продукції, розробити рекомендації щодо мобілізації внутрішніх резервів її зниження і усунення причин, що призвели до подорожчання продукції.

Собівартість реалізованої продукції складається з виробничої собівартості продукції, яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загально виробничих витрат та понаднормативних виробничих витрат .

За умов ринкової економіки перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості продукції встановлюється самим підприємством.

При перевірці собівартості продукції потрібно проаналізувати її структуру, звернути увагу на статті калькуляції, які займають найбільшу питому вагу в загальній сумі витрат виробництва продукції підприємства чи мають найбільші відхилення від нормативних показників.

Комп’ютеризація контролю витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції займає важливе місце полегшенні роботи ревізора.

Основу контрольно – ревізійної роботи складає контроль за достовірністю витрат, пов’язаних із виготовленням продукції, визначенням собівартості продукції і рентабельності підприємства, а також виявлення резервів для подальшого розвитку виробництва.

Виходячи з цього, завдання контролю і ревізії витрат на виробництво в умовах комп’ютеризації роботи ревізора передбачає наступні види робіт:

- перевірку первинних облікових даних та повноти їх відображення в регістрах бухгалтерського обліку;

- контроль обліку витрат у місцях їх виникнення;

- контроль правильності ведення аналітичного обліку витрат по об’єктах, замовленнях і договорах;

- перевірку правильності обліку і розподілу непрямих витрат;

- контроль правильності віднесення витрат майбутніх періодів;

- контроль зведеного обліку витрат виробництва;

- контроль обліку витрат на рахунках бухгалтерського обліку;

- перевірку відповідності даних про витрати виробництва в аналітичному, синтетичному обліку та звітності.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: