Сторінка
11

Методолігія обліку фінансування бюджетних установ(поточні та казначейські рахунки) (За матеріалами КЕПКУ)

7. Звіт про виконання кошторису видатків установи на дату закриття поточного рахунка в уповноваженому банку.

З органом Державного казначейства розпорядник коштів укладає договір на відкриття та обслуговування реєстраційних рахунків, які за багатьма ознаками відрізняються від поточних рахунків. Бюджетні установи періодично отримують виписки з реєстраційних рахунків, які бувають різними та до яких додаються відповідні первинні документи (меморіальні ордери, платіжні доручення тощо). Суми у виписках органу Державного казначей­ства наводяться в тому значенні, яке вони мають для відкритого в уповноваженому банку єдиного казначейства рахунка.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України» та інших урядових документів Наказом Державного казначейства України від 22.01.2001 №3 затверджено Порядок касового виконання державного бюджету за видатками, з мо­менту набрання чинності якого втратила чинність Тимчасова ін­струкція № 28. Цей Порядок регламентує організаційні відносини між органами Державного казначейства й розпорядниками кош­тів, а також розподіл прав, обов'язків і відповідальності між ними у процесі виконання державного бюджету за видатками.

Перерахування коштів для здійснення видатків державного бюджету через систему органів Державного казначейства пере­дбачає відкриття розпорядникам коштів І і II ступеня крім реєст­раційних рахунків також зведених особових і особових рахунків.

Зведені особові рахунки — це рахунки, які відкриваються в ор­ганах Державного казначейства розпорядникам бюджетних коштів (крім розпорядників III ступеня) для зарахування коштів без зазна­чення кодів функціональної класифікації видатків, що підлягають подальшому перерахуванню на особові та реєстраційні рахунки.

Особові рахунки — це рахунки, які відкриваються в органах Державного казначейства розпорядникам бюджетних коштів (крім розпорядників III ступеня) для зарахування коштів, що під­лягають подальшому розподілу та перерахуванню конкретному розпорядникові бюджетних коштів.

Організація роботи щодо перерахування Державним казна­чейством України коштів державного бюджету на здійснення ви­датків зводиться до таких заходів. На підставі ресурсного балан­су на відповідний період і бюджетних призначень та з урахуван­ням зареєстрованих зобов'язань складаються пропозиції про ви­ділення коштів із загального фонду державного бюджету за голов­ними розпорядниками коштів загальною сумою, а за потре­би—за кодами функціональної класифікації. На підставі затвер­джених Державним казначейством України розпоряджень про виділення коштів ГРК ці кошти зараховуються на зведені особові чи особові рахунки. При цьому кошти, зараховані на зведені особові рахунки на підставі розподілу ГРК, зараховуються на особо­ві рахунки, після чого, згідно з розподілом коштів розпорядника ІІ ступеня, ці кошти зараховуються на відповідні реєстраційні рахунки.

Отже, даний Порядок, розширюючи права ГРК і розпорядни­це коштів II ступеня щодо розподілу й використання коштів за­льного фонду, забезпечує оперативний контроль з боку органів Державного казначейства на кожному рівні їх функціонування.

Державним казначейством України Наказом від 02.12.2002 №221 затверджено «Порядок відкриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства». Згідно з цим Порядком рахунки, які відкриваються в органах Державного казначейства, по­діляються на бюджетні та небюджетні. До бюджетних рахунків належать рахунки для операцій клієнтів за бюджетними коштами (реєстраційні рахунки та спеціальні реєстраційні рахунки).

Отримання коштів із загального фонду бюджету (тобто фі­нансування) здійснюється на відомих принципах безповоротнос­ті, плановості, цільового спрямування коштів та суворого попе­реднього контролю за їх витрачанням.

Для обліку надходження бюджетних коштів загального фонду, внутрішніх розрахунків і доходів цього фонду передбаче­но такі рахунки:

- рахунок № 31 «Рахунки в банках»;

- рахунок № 32 «Рахунки в казначействі»;

- рахунок № 70 «Доходи загального фонду».

Для обліку грошових коштів на поточних рахунках, які від­криваються в установах банків, призначений активний рахунок №31 «Рахунки в банках» та його субрахунки №311 «Поточні рахунки на видатки установи» і № 312 «Поточні рахунки для пе­реказу підвідомчим установам».

На субрахунку № 311 обліковуються кошти бюджету, що надійш­ли в розпорядження РК на утримання установи або на централізовані заходи на видатки, що передбачені в розділі «Загальний фонд кошто­рису установи». Цей субрахунок ведуть РК усіх ступенів.

На субрахунку № 312 ГРК і РК II ступеня обліковуються кош­ти, призначені для переказів підвідомчим установам.

Записи за дебетом субрахунку №311, а також за дебетом і кредитом субрахунку № 312 здійснюються на підставі виписок з поточних рахунків, які видаються у строки, погоджені з бюджет­ними установами, і неодмінно на 1-е число місяця. До виписок додаються відповідні первинні документи, якими оформляється рух коштів на рахунках у банку та на підставі яких складено ви­писки. Форми виписок із поточних рахунків можуть бути різни­ми залежно від застосовуваних технічних засобів, але спільними для них є такі реквізити: дата завершення операції; номер доку­мента, на підставі якого здійснено запис; номер кореспондуючо­го рахунка; вид операції; символ статистичної звітності банку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 


Інші реферати на тему «Фінанси»: