Сторінка
13

Функції фінансів на підприємстві. Платоспроможність, фінансова стійкість, банкрутство

У кризовій ситуації підприємству можна рекомендувати капіталовкладення позиковим шляхом.

Іншим напрямом роботи, направленої на запобігання банкрутства, є проведення правильної маркетингової політики.

І, нарешті, третій напрям - забезпечення швидкої оборотності капіталу. Одна з поширених причин, чому підприємства одержують невисокий прибуток, полягає в тому, що дуже велика сума коштів у них нерухома. Дуже багато не використовується устаткування, дуже великий запас сировини, дуже багато будівлі і т.п. Все це означає недіючий капітал. Іноді буває, що дві третини капіталу змертвілі, і все навантаження лягає на третину, що залишилася. Немає ніякої вигоди притримувати товар, окрім тих випадків, коли ціни ростуть. Цінність устаткування або будівлі залежить від їх використовування, а не від того, скільки вони стоять. Єством бізнесу є обмін. Норма прибутку більше залежить від швидкості продажів, ніж від висоти ціни. Тому завищення ціни - прямий шлях до банкрутства, а більш висока швидкість оборотності капіталу допоможе уникнути банкрутства.

Висновок

Фінанси займають особливе місце в економічних відносинах. Їхня специфіка виявляється в тому, що вони завжди виступають у грошовій формі, мають розподільний характер і відбивають формування і використання різноманітних видів прибутків і нагромаджень суб'єктів господарської діяльності сфери матеріального виробництва, держави й учасників невиробничої сфери.

Фінанси підприємств, будучи частиною загальної системи фінансових відносин, відбивають процес утворення, розподілу і використання прибутків на підприємствах різноманітних галузей народного господарства і тісно пов'язані з підприємництвом, оскільки підприємство є формою підприємницької діяльності.

Використана література:

Закон України «Про підприємство» від 25 листопада 1998 року.

Балабанов И.Т. «Основи финансового менеджмента»// Москва 1994р.,с.381 Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. »Методика финансового анализа»// Москва «Инфра-М» - 1995 г., с.343

Нікбахт Е. Гроппеллі А. »Фінанси»// Київ «Основи» - 1992 р., с.382

Колчина Н.В. «Финансы предприятия»// Москва «Финансы» - 1998 г., с.415

Коробов В.А. «Финансы предприятия»// Москва «Инфра» - 1997 г., с.321

Обухов Н.П. »Кредитный рынок и денежная политика»// Москва »Финансы» - 1995 г., с.21

Заїнчковський А.О. «Економіка підприємств харчової промисловості»// Київ «Урожай» - 1998 р., с.271

Климко Г.Н. «Основи економічної теорії»// Київ «Знання» - 1997 р., с.742

Кэмпбелл Р. Макконнелл Стэнли Л. Брю «Экономикс» т.2 // Москва «Республика» - 1995 г., с.400

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Фінанси»: