Сторінка
1

Зміст і значення оперативного фінансового плану

Оперативне фінансове планування необхідне підприємству з метою контролю за фактичним надходженням виручки на поточ­ний рахунок та витрачанням готівкових грошових коштів у проце­сі господарської діяльності, виконання поточного фінансового плану. Це пов'язано з тим, що фінансове забезпечення підприєм­ницької та інвестиційної діяльності відбувається за рахунок влас­них та залучених засобів, що потребує повсякденного ефективного контролю за формуванням і використанням фінансових ресурсів.

Фінансовий план (баланс доходів та видатків) показує обсяг фінансових ресурсів, необхідних для поточної діяльності. Він є орієнтиром для фінансової роботи підприємств у плановому році. Виконання фінансового плану здійснюється безпосередньо в про­цесі фінансово-господарської діяльності, забезпечуючи стабільну платоспроможність підприємства через оперативне фінансове планування. З цією метою доцільно складати баланс грошових надходжень (табл. 1). Баланс надходжень коштів показує, коли в підприємства виникають тимчасово вільні кошти, а коли воно має додаткову потребу в них. Це дає фінансовому менеджеру мо­жливість тимчасово вільні фінансові кошти вкласти на депозитні рахунки комерційних банків або інвестувати в цінні папери для одержання доходів, а в періоди, коли виникає додаткова потреба, — забезпечити залучення коштів.

Таблиця 1

БАЛАНС НАДХОДЖЕННЯ КОШТІВ (ОПЕРАТИВНИЙ ФІНАНСОВИЙ II. ІЛН) НА 199_р.

Місяць

Надходження

Витрати

Чисті грошові надходження (сальдо) (1)-(2)

Залишок на по­чаток місяця

Залишок на кі­нець місяця (3)+(4)

Резерв

Надлишок або дефіцит (5)+(6)

1

2

3

4

5

6

7

План

Факти­чно

План

Факти­чно

План

Факти­чно

План

Факти­чно

План

Факти­чно

План

Факти­чно

План

Факти­чно

Січень

                           

Лютий

                           

Березень

і т.д.

                           

Оперативне фінансове планування полягає в складанні та вико­ристанні платіжного календаря. Його складають на квартал із роз­бивкою по місяцях або на місяць із розбивкою по декадах. У пла­тіжному календарі відображається весь грошовий оборот підпри­ємства, основна частина якого проходить через розрахунковий, ва­лютний, позиковий та інші рахунки підприємства в банку. У платіж­ному календарі відбито рух грошових коштів відповідно до їх над­ходження та використання (табл. 2).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: