Сторінка
8

Основні складові і можливості комп’ютера. Висловлення в початковій школі

• Коли пишеться велика буква?

• Коли ставиться крапка, знак оклику, знак питання?

• Навести приклади.

А сьогодні ми продовжимо вивчати клавіатуру, ознайомимось з клавішею пропуску, з тим, як ввести велику літеру і розділові знаки. Отже, І тема сьогоднішнього уроку " Як вводити текст з клавіатури "

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Внизу на клавіатурі є клавіша пропуску. Хто знає, що нею можна І встановити? (Нею можна встановити проміжок між словами.)

Справа від клавіші "пропуск" розташовані клавіші руху курсору по І екрану монітора. Вони виділені на малюнку вгорі.

Сьогодні ви ще дізнаєтесь, як можна вводити великі літери. Для цього використовують клавішу Shift

Щоб ввести велику літеру, треба спочатку натиснути і тримати клавішу Shift. Потім натиснути клавішу з потрібною літерою і тоді відпустити Shift.

Інколи потрібно, щоб усі букви були великими. Наприклад, заголовок до тексту. Тоді досить натиснути на клавішу Caps Lock. При цьому клавіатура переключається в інший режим, всі букви будуть великими. Якщо знову натиснути на цю клавішу, ви знову повернетесь до режиму малих букв.

Якщо натиснути клавішу з цифрою, тримаючи клавішу Shift, то на екрані відобразиться розділовий знак або спеціальний символ. Наприклад, якщо натиснете Shift+1, то отримаєте знак оклику.

5. Робота з підручником.

Діти, відкрийте підручник на сторінці 41(Правила робота з клавіатурою).

а) читання абзацами вголос;

б) робота парами (після читання один учень дає питання другому);

6. Фізкульхвилинка.

1, 2 - всі пірнають;

3,4- виринають;

5, 6 - на воді кріпнуть крильця молоді;

7, 8 - що є сили всі до берега поплили;

9, 10 - обтрусились і за парти опустились.

IV. Робота за комп'ютером.

1. Бесіда.

Діти, як тримати спину, коли сидите за комп'ютером? Сьогодні ми продовжимо ловити рибу разом з котом. Будемо вводити великі літери та розділові знаки.

2. Практична робота учнів.

(Вчитель та лаборант допомагають учням працювати за комп'ютером).

3. Релаксація. Вправи для очей.

Сидячи за столом, розслабитесь і повільно поводіть очима справа-наліво. Потім зліва - направо. Повторити З рази у кожну сторону. Подивіться на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім переведіть погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

IV. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

• Як ввести велику букву?

• Для чого служить клавіша пропуску?

• Як ввести всі великі букви в слові?

• Що нового дізнались?

V. Домашнє завдання (диференційоване).

Підручник : Стор. 43. Запитання.

Зошит. Стор. 21, впр 4

Урок №7. Тема: Висловлення істинні і хибні

Мета уроку:

• ознайомити учнів з поняттями "істинні та хибні висловлення";

• розвивати логічне і образне мислення, пам'ять, увагу;

• виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: програма "Мильні бульбашки".

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти, давайте пригадаємо правила поведінки у комп'ютерному класі. (Діти пригадують правила техніки безпеки).

II. Перевірка домашнього завдання.

Діти, яким було ваше домашнє завдання?

Поміркуй і закінчи висловлення:

• Якщо брат старший, ніж сестра, то сестра

• Якщо джерельце вужче, ніж ріка, то ріка

• Якщо поїзд рухається швидше, ніж мотоцикл, то мотоцикл

Вставити слова замість пропусків.

• На відображається інформація, з якою працює комп'ютер.

• В системному блоці знаходяться, пристрої для введення і збереження інформації.

• Попереду монітора розташована, а поруч

• За допомогою можна надрукувати тексти і малюнки.

• За допомогою можна ввести в комп'ютер те, що зображено на фотографії.

• За допомогою можна обмінюватися інформацією між комп'ютерами, що знаходяться в різних місцях.

Розминка.

На минулому уроці ми з вами вчилися правильно вводити текст з клавіатури. А сьогодні ми будемо виконувати цікаві завдання.

• Кролику дали 5 морквин. 2 морквини він з'їв. Скільки всього ягід залишилося? (Жодної, тому що мова була про моркву. А морква - це не ягода).

• Пройшов дощ. На яке дерево сяде ворона: на березу, на осику чи на дуба? (На мокре).

• Сиділо 6 горобців і 4 ластівки. 10 пташок полетіло. Скільки всього пташок залишилося? (Жодної).

• На липі було 6 гілок. На кожній гілці було по 4 менших гілки. На кожній меншій гілці росло по 8 груш. Скільки всього груш росло на гілках? (На гілках груш немає, тому що вони не ростуть на липі).

До яких залікових шпар підходять ці ключі?

Молодці, діти, ви правильно зробили ці завдання. А зараз подумайте і скажіть, чи було в цих завданнях щось таке, чого бути не може. (Так).

Що саме?( Груші не ростуть на липах, а морква - це не ягода).

Повідомлення теми і мети уроку.

Отже, такого бути не може, щоб груші росли на липі, а морква - це не ягода, а овоч. Ці висловлення неправильні або вони ще називаються хибними. Вдома ви складали правильні висловлення. І сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося з поняттями "хибні та істинні висловлення". І тема сьогоднішнього уроку називається " Висловлення хибні та істинні".

І. Вивчення нового матеріалу.

1. Знайомимося з логічними задачами.

Цікаві задачі. Двоє пішли 3 цвяха знайшли. Троє підуть скільки знайдуть? ( 0 )

Мірошник прийшов на млин. В кожному кутку він побачив по 3 мішки, на кожному мішку по 2 коти.

Питання задачі: чи багато ніг було на млині? (2, інші лапи).

На столі стояло 5 склянок з полуницями. Юрко з'їв одну склянку полуниці. Порожню склянку він поставив на стіл. Скільки склянок лишилося? (5)

2. Висловлення істинні і хибні.

Читання з елементами бесіди.

Послухайте речення і висловіть свою думку:

– На березі достигли соковиті груші.

– У лісах збирають солодкі кавуни.

– Якщо до двох додати три, то отримаємо шість.

(Ці висловлення неправильні або хибні).

– Змініть їх так, щоб вони стали правильними або істинними.

• Розказати з тексту лише істинні висловлення.

• Розказати з тексту лише хибні висловлення.

3. Фізкультхвилинка.

Один - піднести руки вгору,

Два - нагнутися додолу.

Не згинайте, діти, ноги

І торкайтеся підлоги.

Три, чотири - прямо стати

Будемо відпочивати.

IV. Робота за комп'ютером.

1. Бесіда.

• Діти, пригадайте, на якій відстані від екрана монітора треба сидіти.

Сьогодні на уроці ми будемо працювати з програмою "Мильні бульбашки".

Як цікаво пускати мильні бульбашки! Ще цікавіше, коли вони лопаються. Якщо ти хочеш, щоб лопнула порожня бульбашка, підведи до неї стрілку-вказівник миші та клацни лівою кнопкою. А якщо ти хочеш звільнити метелика, швидко клацни по бульбашці двічі.

2. Практична робота учнів.

Вчитель та лаборант допомагають учням працювати за комп'ютером.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: