Сторінка
5

Основні складові і можливості комп’ютера. Висловлення в початковій школі

Людина може одночасно працювати з декількома програмами, але для цього їй необхідно переходити з одного вікна до іншого. Коли в цьому вікні не працюємо, його можна згорнути на панель задач або зменшити за розміром так, щоб декілька вікон могли розміститися на Робочому столі. Перед вами вікно графічного редактора Paint і текстового редактора WordPad.

Фізкультхвилинка

Вийшло з хати кенгуру,

Потягнулося від сну,

Вмило ручко, оченята,

Взуло білі чоботята.

Квітки почало зривати

Для матусеньки на свято.

VІ. Робота за комп’ютером (15 хв)

Навчально-розвивальна програма «Сходинки до інформатики. Комп’ютерна азбука», 2 клас, «Лісова галявина».

VІI. Підсумок уроку (2 хв)

1. Що нового ви сьогодні дізналися на уроці?

2. Чому екран монітора ми називаємо Робочим столом?

3. Як правильно розпочинати роботу з програмою та як завершувати?

Урок № 3 Тема: Підготовка комп’ютера до роботи. Коректне завершення роботи з комп’ютером Робота із програмами на розвиток логічного мислення та відпрацювання навичок роботи з мишею

Мета: ознайомити учнів з правилами підготовки комп'ютера до роботи; повторити правила техніки безпеки та правила поведінки в комп'ютерному кабінеті; формувати навички безпечної роботи з комп'ютером, сформувати навички роботи з мишею; поповнити знання про годинник та його складові; розвивати пізнавальні здібності учнів; формувати вміння аналізувати інформацію; виховувати відповідальність за результати своєї роботи, самостійність, віру у власні сили, зацікавленість інформатикою.

Обладнання: комп'ютери, підручник М. Корнієнко, С. Крамаровська, І, Зарецька - Інформатика 2 клас., папка з правилами техніки безпеки та правила поведінки в комп'ютерному кабінеті, робочі зошити М. Корнієнко, С. Крамаровська, І, Зарецька - Інформатика 2 клас

Тип уроку: Комбінований

Програмне забезпечення: GCompris.

Хід уроку

I. Організаційний етап

Учитель:

Ось прийшли ми знову в клас,

Де чекає комп’ютер нас.

Правила ми пригадаємо,

Щось новеньке ми пізнаємо.

Нумо сіли всі рівненько

І працюємо дружненько.

II. Актуалізація опорних знань

1.Фронтальне опитування

- Як називається стіл у комп’ютера?

- Що на ньому знаходиться?

- Для чого потрібні піктограми?

2. Рольова гра «Мій комп'ютер» (проводиться в колі, щоб діти добре бачили один одного)

Умови гри: Діти уявляють себе одним із вивчених пристроїв і розповідають про свої можливості.

Учитель: Подивіться на своє робоче місце.

Монітор: Перед вами знаходиться монітор. Я схожий на телевізор. На моєму екрані монітора відображається інформація з якою працює комп’ютер.

Учитель: Поруч із монітором ви бачите системний блок.

Системний блок: Я найголовніша частина комп’ютера. В мені розташовуються всі основні вузли комп'ютера.

Учитель: Перед монітором розташована клавіатура.

Клавіатура: Натискаючи на мої клавіши, можна вводити інформацію в комп’ютер.

Учитель: А поруч з нею – миша.

Миша: А я пристрій, що полегшує введення інформації в комп'ютер.

Учитель: До системного блоку комп'ютера можна підключати різні пристрої введення-виводу інформації, розширюючи тим самим його функціональні можливості.

Принтер: Я друкую тексти, малюнки, фотографії.

III. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Вам, напевне, вже кортить попрацювати самим за комп’ютером. Але для цього потрібно пригадати правила роботи з комп’ютером та навчитися вмикати і вимикати комп’ютер, дізнатися про будову і призначення комп’ютерної миші та навчитися працювати з тренажером миші.

IV. Відтворення та корекція опорних знань

1.Повторення правила техніки безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті.

Учитель. Пригадаємо Правила техніки безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті.

(На кожному столі лежить папка «Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті»). Учні самостійно повторюють матеріал.

2. Гра «Зіпсована записка»

Учитель: перевіримо, як ви орієнтуєтеся у вивченому матеріалі. Пропонує гру. Пограємося? У наступний текст вставте правильні слова та словосполучення:

♦ Заходьте до комп’ютерного кабінету тільки . (з дозволу вчителя).

♦ Не вмикайте та не вимикайте комп’ютери без . (дозволу вчителя).

♦ Перш ніж розпочати роботу, розмістіть зошит, ручку, підручник так, щоб вони . (не лежали на клавіатурі чи моніторі).

♦ Під час роботи будьте дуже . (уважні).

♦ Сидіть прямо, на відстані від екрана щонайменше . (50—60) см.

♦ Працювати на клавіатурі потрібно . (чистими сухими) руками, не натискаючи на клавіші без . (потреби чи навмання).

♦ Під час роботи не торкайтеся . (з’єднувальних проводів та проводів живлення, задньої стінки монітора та системного блоку).

♦ У разі появи запаху горілого, самовільного вимикання апаратури, незвичних звуків треба . (негайно повідомити про це вчителя).

♦ Працюйте за комп’ютером не більше ніж . (15) хвилин поспіль.

♦ У разі погіршення самопочуття слід . (сповістити вчителя про свій стан).

♦ По закінченні роботи слід . (закрити всі активні програми та

коректно вимкнути комп’ютер). Прибрати робоче . (місце).

V. Вивчення нового матеріалу

Учитель. Щоб комп’ютер працював довго і надійно, його потрібно правильно вмикати і вимикати. Давайте зараз познайомимося з порядком вмикання і вимикання комп’ютера.

1. Вправа «Крісло автора».

(Учень, який володіє навичками роботи з комп’ютером, грає роль учителя, пояснюючи решті новий матеріал. Ця вправа стимулює бажання поглиблювати свої знання.)

Ввімкнення комп'ютера

Перед початком роботи слід переконатись у відсутності видимих пошкоджень на робочому місці. Потім потрібно ввімкнути монітор комп’ютера.

Ввімкнути комп’ютер (кнопкою живлення Power на корпусі системного блоку). Після цього потрібно почекати, поки відбудеться автоматичне завантаження операційної системи. Це може зайняти декілька хвилин. Процес підготовки комп’ютера до роботи закінчився. Цей процес називають завантаженням.

Комп’ютер зупинився. Він чекає команд, які дії виконувати далі.

Вимикання комп'ютера

Слід пам’ятати, що вмикається комп’ютер зазвичай кнопкою на системному блоці, а от вимикається за допомогою вказівок мишею.

Потрібно виконати послідовність команд:

Пуск —> Вимкнути комп'ютер —> Вимкнення.

Учитель. Отже, щоб вимкнути комп’ютер, потрібно:

♦ завершити всі працюючі програми;

♦ вимкнути комп’ютер за допомогою кнопки Пуск;

♦ дочекатись повного вимкнення: гасне екран, гаснуть світлові індикатори на системному блоці, системний блок перестає шуміти;

♦ вимкнути монітор.

2. Робота за підручником (с.39.)

2. Розповідь учителя про роботу комп’ютерної миші.

Учитель: Ви вже знаєте, що з об’єктами Робочого стола зручно працювати за допомогою комп’ютерної миші. Розгляньте малюнок. (Показую малюнок комп’ютерної миші)

Яку будову має комп’ютерна миша?

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: