Сторінка
7

Основні складові і можливості комп’ютера. Висловлення в початковій школі

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з картками Учитель показує картку з піктограмою. Діти повинні назвати програму, яка їй відповідає.

2. Самостійна робота в зошитах. (стор.15 впр.4-5)

V. Фізкультхвилинка

VI. Робота за комп’ютерами

1. Інструктаж учителя Сьогодні нам потрібно бути дуже уважними. Наша задача – знайти серветку, маючи лише її частину. Ви побачите декілька варіантів серветок, але вірним буде лише один.

2. Бесіда з повторення правил безпечної поведінки.

VII. Підсумок уроку

Гра «Впізнай піктограму»

Учитель показує лише половину піктограми, діти повинні впізнати її

Урок №5. Тема: Для чого потрібна клавіатура

Мета уроку:

• ознайомити учнів із клавіатурою, із розташуванням клавіш на ній;

• розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять;

• виховувати любов до природи. Обладнання: програма "Клавіатурний тренажер".

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному кабінеті. Як ви думаєте, чи правильно поводили себе учні, прийшовши на урок інформатики у комп'ютерний клас?

Послухайте ситуації:

1. Пустотливій учениці подарували лазерну указку. Не бажаючи з нею розстатися, вона взяла її з собою на урок інформатики.

• Чи порушила вона правила з техніки безпеки? Якщо так, то які?

2. Хвастливий учень вирішив показати свої глибокі пізнання знайомій однокласниці, став від'єднувати монітор і клавіатуру від несправного комп'ютера.

• Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?

II. Перевірка домашнього завдання.

• Діти, скажіть, яку тему ми вивчали на минулому уроці?.

• Що таке робочий стіл комп’ютера ?

• За допомогою якого пристрою зручно працювати з об’єктами на Робочому столі комп’ютера ?

• Завдання "Для розумників і розумниць", ст. 35 впр. 5 у підручнику.

Розминка. Діти, на минулому уроці ви розгадували загадки, самостійно розгадували ребуси. А сьогодні будемо заповнювати магічні квадрати. (Учні отримують інформацію про те, як заповнювати магічні квадрати).

Магічні квадрати — це квадрати, в яких сума чисел по діагоналі, горизонталі і вертикалі дорівнює - однаковому числу.

1. Самостійна роботa.

Заповнити магічні квадрати:

2. Перевірка самостійної роботи.

3. Повідомлення теми і мети уроку.

Діти, щоб перейти до вивчення нової теми, зараз повторимо алфавіт і цифри, якими позначаються числа.

Отже, тема пов'язана з цифрами і буквами. А називається вона "Знайомтесь - клавіатура". (Тема записана на дошці).

Ви дізнаєтесь про розташування клавіш на клавіатурі, допоможете котові-риболову ловити рибу.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Слово вчителя.

Подивіться, діти, на клавіатуру. Зовні вона схожа на коробочку. Вона дає змогу вести діалог з комп'ютером.

Словникова робота.

Клавіатура - пристрій для введення інформації. На її поверхні розташовані клавіші. Вони різні і написи на них різні. На клавішах вгорі можна побачити цифри, нижче розмістилися три ряди клавіш з буквами українського та англійського алфавіту. На одній клавіші дві букви. Щоб набрати українське слово слід встановити режим української мови.

2. Робота з підручником.

Самостійно прочитати текст у підручнику на сторінці 36 (правило).

3. Колективне відтворення прочитаного.

4. Фізкультхвилинка.

Акуратно потягнулись,

До сусіда повернулись,

Раз - нагнулись,

Два - нагнулись.

Три разочки ми присіли,

І за парти тихо сіли.

ІV. Робота за комп'ютером.

Діти, на якій відстані слід сидіти від екрана монітора? Сьогодні ви будете допомагати коту-риболову ловити рибу.

1. Практична робота учнів.

(Вчитель та лаборант допомагають учням працювати за комп'ютером).

2. Релаксація. Вправи для очей.

1. Повільно переведіть погляд вгору-вниз, потім навпаки. Повторити 3 р.

2. Міцно зажмурте очі, рахуючи до трьох, потім відкрийте очі і подивіться вдалину, рахуючи до п'яти. Повторити 4-5 разів.

V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

Урок наближається до кінця. Перевіримо, як засвоїли тему уроку.

• Що розташовано на поверхні клавіатури?

• Що можна побачити зверху клавіатури?

• Що розміщено внизу?

• Скільки букв на одній клавіші?

• Який режим слід встановити, щоб набрати українські слова?

VI. Домашнє завдання (диференційоване).

Робочий зошит. Вправа 3 , сторінка 18

Урок №6. Тема: Як вводити текст з клавіатури

Мета уроку:

• продовжити знайомити учнів із клавіатурою;

• розвивати увагу, логічне мислення;

• виховувати цікавість до уроку інформатики.

Обладнання: програма "Клавіатурний тренажер".

Тип уроку: використання знань, вмінь і навичок

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному кабінеті. Як ви думаєте, чи правильно вчинили діти, прийшовши на урок інформатики у комп'ютерний клас?

Наприклад:

1. Дуже старанна учениця, виконуючи завдання на комп'ютері, притулилась щільно до екрану монітора і стала водити пальцем по тексту на екрані монітора.

Чи порушила вона правила техніки безпеки. Якщо так, то які?

2. Уважна учениця помітила, що дівчинка Мата взяла з собою на урок улюблені іграшки: плюшевого ведмедика і ляльку Барбі і посадила поруч з монітором.

Яке правило техніки безпеки порушила дівчинка Маша?

II. Перевірка домашнього завдання.

Згадайте, діти, яку тему вивчали на минулому уроці?

1. Фронтальне опитування.

• Що розташовано на клавіатурі?

• Що можна бачити на клавішах вгорі?

• Що розміщено нижче?

• Скільки букв на одній клавіші?

• Як набрати українські слова?

Розминка.

Діти, на минулому уроці ви вчились заповнювати магічні квадрати. Заповніть самостійно такі магічні квадрати.

(Перевірка самостійної роботи).

А сьогодні ми будемо вчитися розгадувати кросворди.

Словникова робота.

Кросворд - гра-задача, в якій фігуру з квадратів слід заповнити літерами, з яких складаються потрібні слова.

1. Впишіть у клітинки букви так, щоб утворились слова,

які містять цифру 3 і закінчуються на букву "а".

1.Добре відома кожній дитині водойма.

2."Золота" пора року.

3.Зимою і літом маячить одним цвітом.

4.Садова кущова колюча смачна ягода.

Якщо ви правильно впишете у відповідні клітинки 4 слова, то у І виділеному вертикальному стовпчику прочитаєте слово, що означає добре відоме усім природне явище, пов'язане з появою води на траві, листах дерев.

Повідомлення теми і мети уроку.

Діти, щоб перейти до вивчення нової теми, зараз повторимо вживання великої букви, крапки, знака оклику, знака питання.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: