Сторінка
13

Розробка мультимедійного навчального комплексу з дисципліни "Теорія кольору"

Точка беззбитковості (критичний обсяг виробництва (хкр) – досягнення такої кількості їх виготовлення і продажів, коли фірма почне одержувати прибуток. Передбачається продати 700 дисків у плановому періоді.

Таблиця 5.4 Затрати виробництва

Показники

грн./шт.

На весь обсяг

тис. грн.

1.

Змінні витрати

17,5

12250

2.

Постійні витрати

41

28700

3.

Всього витрат

58,5

40950

Ціна продажу

90

63000

Розрахунок критичного обсягу друку дисків здійснюються за такими рівняннями:

Собівартість виготовлення 1 журналу (у) та усього тиражу (У):

де b – умовно-змінні витрати на 1 журнал, грн.;

А – умовно-постійні витрати на усю партію, грн.;

xі – i-й обсяг, шт.

,

.

Точка беззбитковості (Хкр) :

де Ц – ціна 1 журналу, грн.

шт.

Xкр для даного проекту складає 396 шт. ЕВ. Це означає, що після виготовлення цієї кількості дисків наше підприємство почне одержувати прибуток. Аналітичні розрахунки можна підтвердити графічним шляхом побудувавши графіки беззбитковості на одиницю продукції та на весь обсяг (рис. 5.1, 5.2). Розрахунок критичного обсягу графічним шляхом підтвердив, що 396 шт. т є порогом рентабельності для ТОВ «Ватерпас Препрес» при встановлених параметрах, які були розраховані у запропонованому бізнес-плані інвестиційного проекту.

Таким чином, після досягнення критичної кількості друку обкладинки для CD (точка беззбитковості або байдужості, поріг рентабельності) фірмою 396 шт., ТОВ «Ватерпас Препрес» почне одержувати прибуток за умови, що ціна CD буде дорівнювати 90 грн. за шт. при обсязі продажів 700 шт.

Рис. 5.1. Графік беззбитковості на весь обсяг продажу

Рис. 5.2. Графік беззбитковості на одиницю продукції

Результатом магістерського кваліфікаційного проекту є розробка мультимедійного електронного навчального комплексу з дисципліни «Теорія кольору».

В ході реалізації магістерського кваліфікаційного проекту були вирішені наступні завдання:

1) обґрунтування актуальності мультимедійних електронних навчальних комплексів;

2) огляд та аналіз методів мультимедійних електронних навчальних комплексів;

3) класифікація засобів створення електронних мультимедійних навчальних комплексів.

Результатом дидактичного розділу є лекція «Розробка мультимедійних електронних видань». Після проведення лекційного заняття студенти отримають теоретичні знання про принципи розробки електронних видань. Ці знання студенти зможуть використовувати на практиці.

Обґрунтування актуальності мультимедійних електронних навчальних комплексів

У сучасних освітніх установах велика увага приділяється комп'ютерному супроводу професійної діяльності. У навчальному процесі використовуються навчальні та тестуючі програми з різних дисциплін освітнього процесу.

Проведені в ВУЗі статистичні дослідження використання навчальних і тестуючих програм з різних дисциплін (в рамках навчального процесу і комп'ютерних курсів) показують, що їх застосування дозволило підвищити інтерес не лише до майбутнього фаху, а й успішність з даної дисципліни. Більшість студентів краще сприймають інформацію візуально, ніж прослухавши, тим більше, якщо вона якісно оформлена. Ці програми дають можливість кожному студентові незалежно від рівня підготовки активно брати участь у процесі освіти, індивідуалізувати свій процес навчання, здійснювати самоконтроль. Бути не пасивним спостерігачем, а активно здобувати знання і оцінювати свої можливості. Студенти починають отримувати задоволення від самого процесу навчання, незалежно від зовнішніх мотиваційних чинників. Цьому сприяє і те, що при інформаційних технологіях навчання комп'ютера на час передані окремі функції викладача. А комп'ютер може виступити в ролі терплячого педагога-репетитора, який може показати помилку і дати правильну відповідь, і повторювати завдання знову і знову, не виражаючи ні подразнення, ні досади.

Час йде, і програми швидко старіють. В даний час у вищих навчальних закладах йде розробка комп'ютерних програм - мультимедійних електронних навчальних комплексів з різних дисциплін.

Огляд та аналіз методів мультимедійних електронних навчальних комплексів

Розглянута література містить багато порад по створенню, мультимедійних електронних видань, які дозволяють відвідувачу легко орієнтуватися в ньому.

Основні поняття

З різних джерел слідують наступні визначення мультимедійного електронного навчального комплексу:

1) це сукупність графічної, текстової, цифрової, мовної, музичної, відео-, фото-та іншої інформації, а також друкованої документації користувача. Електронне видання може бути виконане на будь-якому електронному носії - магнітному (магнітна стрічка, магнітний диск тощо), оптичному (CD-ROM, DVD, CD-R, CD-1, СD + та ін), а також опубліковано в електронній комп'ютерної мережі;

2) навчальне видання, що містить систематичний виклад навчальної дисципліни або її розділу, частини, що відповідає державному стандарту і навчальній програмі та офіційно затверджене як даного виду видання;

3) це електронне видання, частково або повністю замінює або доповнює підручник та офіційно затверджене як даного виду видання;

4) це текст, представлений в електронній формі і забезпечений розгалуженою системою зв'язків, що дозволяє миттєво переходити від одного його фрагмента до іншого відповідно до деякої ієрархією фрагментів.

Терміни та визначення

Електронний документ – документ на машиночитаному носії, для використання якого необхідні засоби обчислювальної техніки.

Офіційний статус навчального електронного видання затверджується тільки Міністерством Освіти України (МОУ).

Електронні видання розрізняють:

1) за наявністю друкованого еквіваленту:

Електронний аналог друкованого видання: ЕВ, в основному відтворює відповідне друкованому виданню (розташування тексту на сторінках, ілюстрації, посилання, примітки тощо);

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: