Сторінка
1

Формування системи вищої освіти в Індії

Індія - одна з найбільших за площею і друга після Китаю за населенням країна світу. Кожен шостий житель світу мешкає в Індії. Країна має багатовікову історію. Упродовж багатьох століть у Європі Індію уявляли як багату і розвинену країну. Зараз вона серед найбідніших і слаборозвинених. Половина дорослих індійців все ще неписьменна, третина населення живе нижче і так вкрай низького рівня злиденності, а дві третини його все ще зайняті в аграрному секторі. Причини криються у 200-літньому пануванні англійських колонізаторів, так і в застійних формах до індустріального виробництва та його величезних розмірах. Після проголошення незалежності в 1947 р. Індія зробила значний крок уперед у своєму розвитку.

Площа – 3,2 млн. км². Населення – 1,02 млрд. чоловік. Столиця – Делі. В Індійському океані Індії належать Лаккадівські, Андаманські, та Нікобарські острови. Державний устрій – федеративна республіка. В адміністративному відношенні поділяється на 25 штатів і 7 союзних територій.

Багато людей дотримується думки, що в Індії в основному вчаться тільки азіати, проте це далеко не так. У індійських вищих учбових закладах вчиться немало американців і європейців. система освіти в індії Відразу напрошується справедливе питання - навіщо їм їхати до Індії? Але суть насправді достатньо проста - вся справа в цінах на освіту. Наприклад, в Японії за один семестр в середньому потрібно заплатити $ 25 000 (у Європі навчання в престижних вузах обійдеться приблизно в стільки ж), а в Індії рік навчання обходиться в $ 15 000. До того ж важливим плюсом є низькі ціни за житло, їду і розваги. Ось і виходить суцільна економія - що ж може бути привабливіше для бережливих європейців?

Сучасна система освіти сформувалася в Індії після отримання державою незалежності. Пріоритетною стала мета: удосконалити загальну обов'язкову шкільну освіту, хоча цього повною мірою досягти так і не вдалося. Але в цілому, в Індії відсоток письменності значно виріс. За останнє десятиліття нарешті скоротилася загальна кількість безграмотних (на 31,9 млн. чоловік).

Актуальність: Індія – це країна, що постійно розвивається і тому викликає жвавий інтерес до змін у своїй системі навчання.

Предмет: Дослідження сучасних принципів побудови вищої освіти Індії.

Мета: Сформувати цілісне уявлення студента про систему вищої освіти Індії.

Завдання:Розкрити сучасні принципи побудови та завдання системи вищої освіти в Індії.

Історія формування системи вищої освіти в Індії

До 1976 сфера освіти знаходилася у веденні штатів, тоді як центральний уряд координував і визначав стандарти спеціальної і вищої освіти. У 1976 році у відповідності поправкою Конституції, уряди розділили відповідальність за дану область. З того часу вирішення за визначенням структури освіти приймаються штатами. Якість і стандарти освіти визначає центральний уряд. Департамент утворення Міністерства по розвитку людських ресурсів розділяє з штатами відповідальність в питаннях планування. Центральне управління освіти, засноване в 1935 році, продовжує грати головну роль в розвитку і контролі за політикою і програмами в освітній сфері, серед яких основними є Національна політика в області освіти (1986 р.), Програма дій (1986 р.) і оновлені варіанти цих документів (1992 р.).

Наприкінці 1990-х років в Індії діяли 226 університетів, що складаються з 4,7 тис. коледжів з викладанням природних і гуманітарних наук, 1,9 тис. педагогічних, 185 інженерно-технічних і 359 медичних коледжів. Серед університетів з яскраво вираженою специфікою Вісва Бхараті; Індіра Кала Сангітх в Хайрагархе, де знайомлять виключно з індійською музикою; Рабіндра Бхараті в Калькутті, що орієнтований на вивчення мови бенгалі і тагороведенію; жіночий університет в Бомбеї. Найбільші університети Індії: калькуттського (150 тис. студентів), Бомбейський (мумбайських, 150 тис.), Раджастханскій (150 тис.), Делійський (130 тис.), Університет імені М. К. Ганді (150 тис.). Всього в університетах країни навчається більше 6,5 млн. студентів, що складає 5-6% молоді у віці 17-23 років

Рівень письменності в Індії значно виріс. Вперше з часів досягнення незалежності, число безграмотних в країні за останнє десятиліття скоротилося більш ніж на 31,9 млн. чоловік. Результати перепису населення 2001 р. показали, що в період з 1991 по 2001 рр., коли зростання населення у віковій групі від 7 років і вище склав 171,6 млн., ще 203,6 млн. чоловік стали грамотними. В даний час число грамотних складає 562,01 млн. чоловік, з них 75% - чоловіки і 25% - жінки.

Сучасні принципи побудови освіти у вищих навчальних закладах Індії

При виборі учбового закладу багато хто віддає перевагу Європі або Америці. А що ви скажете щодо країн Сходу, дорогі абітурієнти? Наприклад, Індія.

Це країна щороку відкриває двері для іноземних студентів із США, Канади, Західної і Східної Європи. Не варто цьому дивуватися! А ось спробувати здобути освіту в цій східній країні дійсно стоїть.

Індія - у минулому британська колонія і дотримується англійських традицій. Тому навчання тут ведеться англійською мовою. Вища освіта в країні надається на рівні програм європейських Вузів. Це означає, що за невеликі гроші можна здобути якісну освіту, а згодом знайти престижну і високооплачувану роботу. Вартість навчального року близько 15000 доларів.

У Індії функціонує 200 університетів: 16 з них - центральні, останні діють згідно штатним актам. Загальне число коледжів в країні - близько 11000. За останні декілька десятиліть значний розвиток отримала технічна область освіти. В даний час 185 інститутів пропонують аспірантуру по інженерії і технічним дисциплінам.

Крім традиційних, в Індії існують університети з яскраво вираженою специфікою: Вісва Бхараті; Індіра Калу Сангитх в Хайрагархе, де знайомлять виключно з індійською музикою; Рабіндра Бхараті в Калькутті, який орієнтований на навчання мові бенгалі і тагороведенію; жіночий університет в Бомбеї.

Серед університетів є невеликі (від 1-3 тисяч студентів) і гіганти (більше 100 тисяч студентів). Є університети Індії з однією спеціальністю і одним факультетом, а є вузи з багатьма факультетами.

Найбільшими університетами Індії є: Калькутський (150 тис. студентів), Бомбейський (Мумбайський, 150 тис.), Раджастханський (150 тис.), Делійський (130 тис.), Університет імені М.К. Ганді (150 тис.).

Всього в університетах Індії навчається більше 6,5 млн. студентів, що складає 5-6% молоді у віці 17-23 років.

У останні десятиліття переважає число студентів інженерно-технічних спеціальностей, хоча частка випускників гуманітарних вузів залишається високою - близько 40%.

Технічна освіта грає надзвичайно важливу роль в національній економіці і розвитку людських ресурсів Індії. За останні півстоліття дана область освіти отримала значний розвиток. Окрім державного сектора в створенні технічних і управлінських інститутів брали участь і приватні організації. Число політехнічних інститутів зросло з 43 при наборі 3400 студентів в роки незалежності до 1128 при наборі 190 тис. в 1997 році. В даний час 185 інститутів пропонують аспірантуру по інженерії і технічним дисциплінам, куди щорічно поступають 16800 студентів. Окрім державних інститутів і технологічних інститутів в штатах, існують і такі, які знаходяться в сумісному веденні центрального і урядів штатів, а також приватні інститути.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: