Сторінка
1

Технологія виконання чоловічих стрижок за допомогою різних способів обробки пасма

При розробці дидактичного проекту з теми «Технологія виконання чоловічих стрижок за допомогою різних способів обробки пасма» навчальної дисципліни «Виробниче навчання» при підготовці кваліфікованих робітників з професії «перукар» 2 класу досліджується характеристика розвитку економіки та модернізації систем та технологій перукарської справи.

Об'єктом дослідження являється підготовка перукаря 2 класу, як кваліфікованого робітника , у ПТНЗ.

Предмет дослідження – значення виробничого навчання у підготовці кваліфікованого фахівця.

Ціллю дослідження є причини необхідності удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників у зв'язку зі змінам, що відбуваються в економічному і соціально-політичному житті країни в останні роки, вони обумовили появу нових тенденцій у функціонуванні і розвитку.

У ситуації, що склалась, суспільному виробництву країни потрібен новий тип робітника – професійно-технічний працівник, конкурентноздатність якого в умовах ринкових відносин визначається широкою політехнічною грамотністю, високою професійною (у межах галузі) і соціальною (на міжгалузевій основі) мобільністю, що ґрунтується на базовій професійно-технічній освіті.

Можливості професійного росту і самовдосконалення такого робітника значною мірою будуть залежати від рівня його економічних і правових знань, знань з основ наукової організації праці і культури виробництва; ступеня розвитку творчих здібностей, готовності до роботи при різних формах організації виробництва у державному і недержавному секторах.

Такий підхід до підготовки робітників ставить нові задачі перед професійно-технічною освітою.

Галузь економіки та напрями модернізації технічних систем і виробничих технологій

Перукарські послуги відносяться до сфери побутових послуг та належать до числа найбільш затребуваних в повсякденному побуті людей, а, отже, є наймасовішими. Цей сектор послуг займає найбільший обсяг на ринку побутового обслуговування населення і на даний момент представлений перукарнями, салонами, косметичними кабінетами та іншими недержавними підприємствами, складовими 1/6 від загальної кількості підприємств сервісу.

Кількість працюючих у даній сфері також є максимальним серед всіх підгалузей побутового обслуговування населення. Крім того, перукарські послуги надають перукарі та косметологи - індивідуали, практикуючі в приватному порядку без дотримання процедури обов'язкової реєстрації в державних органах. Це збільшує фактичний обсяг перукарських і косметичних послуг, реалізованих населенню, на думку експертів, на 25-35%.

Темпи зростання обсягів реалізованих перукарських послуг значно не змінилися, і на даний момент підгалузь впевнено займає 6 місце на ринку побутового обслуговування населення, представляючи 3,7% від загального обсягу побутових послуг. Ринок перукарських послуг експерти вважають одним із найбільш стабільних, перспективних і швидко розвиваючимся.

Перукарні, як правило, займають невеликі площі.

Велика частина перукарень розміщується на площах від 100 кв. метрів і більше, як правило, на перших поверхах житлових будинків (вбудовано-прибудовані приміщення), при банно-пральних комбінатах, готелях, гуртожитках, вокзалах, великих підприємствах. Більшість приміщень, займаних перукарськими та косметичними кабінетами, знаходиться в хорошому стані. І лише елітні і дорогі салони можуть дозволити собі розміщуватися в окремому будинку. Останнім часом з'явилася така тенденція, що треба міняти стереотипи клієнта щодо перукарень. Акцентується увага на тому, що тепер він може не тільки отримувати високоякісну послугу, але й платити за це розумну ціну.

Такими умовам стали задовольняти саме перукарні середнього рівня, які в той момент були вільною нішею для підприємців в плані організації бізнесу. Багато хто зрозумів, що салони середнього рівня іноді приносять навіть більш стабільний дохід, ніж елітні. Тому серед тих, хто займається перукарським бізнесом, особлива перевага віддається салонам середнього рівня. Це обумовлено відразу двома причинами. По-перше, по завіреннях перукарів, салони саме такого рівня в недалекому майбутньому складуть більшість. По-друге, основна маса людей, які бажають підстригтися, будуть приходити саме в ці перукарні. За твердженнями експертів, майбутнє перукарської справи саме за невеликими (не більше 100 кв. М.) салонами з цілком розумними цінами. Це пояснюється і тим, що за законами ринку, найбільшим попитом користується товар найбільш якісний і при цьому найбільш дешевий.

Сучасний ринок перукарських послуг дуже динамічний, на нього постійно впливають різні фактори, такі як мода, мистецтво, суспільні норми.

Сьогодні в перукарні, що гордо іменується «салоном краси», пропонується найширший спектр послуг.

Діагностика волосся. В залежності від їх стану майстри пропонують подальші дії. Якщо волосся мають потребу в лікуванні: відновлення структури, балансу вологості, підбір засобів по догляду. Якщо волосся здорове: стрижка, укладка, завивка, фарбування, мелірування, колорування, випрямлення, ламінування, нарощування.

Стрижки та укладки. Стрижку «гарячими ножицями». Унікальний апарат винайшли в Німеччині. У процесі стрижки волосся лікуються: після контакту з ножицями, волосся як би запаюється, зберігаючи всі поживні речовини в середині. Процедура в рівній мірі корисна і для жінок, і для чоловіків.

Фарбування волосся. Новітні розробки в області декоративної і лікувальної косметології. Засоби повинні позитивно впливати на ваше волосся, робити їх не тільки красивими, але і здоровими, захищати від шкідливого впливу ззовні.

Святкові зачіски. Волосся укладається і прикрашається з тонкою витонченістю. Тіари і діадеми, камені і стрази, квіти і метелики.

Біо-завивка. Сьогодні отримати пружні локони, красиву хвилю або дрібні кучері стало просто і безпечно. До складу засобів для завивки входять фруктова кислота, екстракт бамбука, біологічні білки. Вони не руйнують волосся і шкіру голови, а навпаки лікують і зміцнюють. Така завивка тримається приблизно півроку, сходить м'яко, не перетворюючи волосся в солому.

Нарощування волосся. Є кілька способів: за допомогою кератинових капсул, вплетення у власне волосся трессу або стрічкове нарощування. У кожного з цих методів є свої переваги і недоліки.

Ламінування волосся. Дуже популярна в останні роки процедура і до того ж корисна. Волосся покриваються спеціальним складом, після чого стають більш товстими, гладкими і блискучими. Засіб з пшеничними протеїнами проникає в структуру волосся, живить його, додає здоровий і красивий вид.

Необхідність удосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників, що обумовлена модернізацією технологічних систем

В даний час перед професійним навчанням робітничих кадрів постала низку принципово важливих завдань, зумовлених потребами адаптації підприємств до ринку, проведенням модернізації і перепрофілювання виробництв, реструктуризацією зайнятості і зміною вимог до якості робочої сили.

Сучасне виробництво пред'являє високі вимоги до робочих кадрах і систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації в умовах ринкових відносин. В ході науково-технічного прогресу одні професії відмирають, інші з'являються, треті модифікуються. Ущільнюється трудовий ритм, змінюються технічні засоби. Все це породжує необхідність в нових формах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: