Сторінка
13

Методи опрацювання художнього стилю в 5-му класі

3. Детальніше вивчення художнього стилю в 5-му класі проводиться на уроках літератури, тому що у 5-му класі учні розпочинають ознайомлюватися з тропами. Саме через це на уроках мови його не розглядають дуже детально, мотивуючи це вже вивченими поняттями з курсу літератури.

4. У процесі опрацювання стилів мови у 5-му класі учні виконують різноманітні завдання, мета яких удосконалити мовно-стилістичні навички. Підручники з мови хоч і не містять в собі великої кількості завдань та теоретичного матеріалу, та все ж забезпечують учнів найнеобхіднішими поняттями про художній та інші стилі мови.

5. Під час опрацювання художнього стилю на уроках мови та літератури вирішальна роль належить вчителеві, адже він повинен доповнювати матеріал навчальних підручників, розтлумачувати учням значення тих чи інших тропів, вмотивовуючи їх використання.

6. Опрацювання художнього стилю на уроках мови тісно пов’язане з літературними знаннями. Як правило, учні аналізують художні тексти найвідоміших українських авторів, а це означає – зміцнюють літературні знання не тільки на уроках української літератури, а й мови. Вчитель має використовувати тісний зв’язок цих двох предметів з метою економії часу та сил учнів. Наприклад, на уроках мови вчитель може ставити перед учнями стилістичні завдання, пов’язані з творами, які паралельно вивчаються в курсі літератури. Можливість такого комбінування є досить ефективним прийомом, так як дозволяє засвоювати одночасно знання з двох предметів.

Размещено на Allbest.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: