Сторінка
9

Державне казначейство в системі органів оперативного управління бюджетом

Державне казначейство України та його територіальні органи є юридичними особами, мають самостійні баланси, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Держав­ного герба України і своїм найменуванням.

Державне казначейство України очолює Голова, який має заступників. На цю посаду їх призначає та звільняє Прези­дент України за поданням Прем'єр-міністра.

Голова Державного казначейства здійснює загальне його керівництво, несе персональну відповідальність за стан справ у сфері діяльності Держказначейства, визначає повноважен­ня та розподіляє обов'язки між своїми заступниками. Він також затверджує структуру Державного казначейства та управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, призначає на посади та звільняє з посад керівників територіальних орга­нів Держказначейства.

Для погодженого вирішення завдань, що належать до компетенції Держказначейства, обговорення найважливіших питань його діяльності утворюється колегія в кількості 11 чоловік у складі Голови Держказначейства (голова колегії), його заступників за посадою та інших керівних працівників Держказначейства. Склад колегії затверджується Головою Державного казначейства. Рішення колегії втілюється у жит­тя через постанови.

Обласне управління Державного казначейства очолює на­чальник, який несе відповідальність за роботу всіх районних відділень Державного казначейства у рамках адміністратив­ного регіону та в межах покладених на нього функцій.

Обласні управління Державного казначейства здійснюють:

1. Впровадження законодавчої та нормативної бази з виконання бюджету.

2. Касове виконання Державного бюджету, зокрема:

· бухгалтерський облік та звітність з проведених ними операцій;

· отримання, реєстрацію, доведення бюджетним установам асигнувань та інформації, пов'язаної з управлінням бюд­жетом, виписок про асигнування;

· управління бюджетними надходженнями на Єдиний казна­чейський рахунок в НБУ, переказ коштів та проведення видатків;

· облік та звітування органам виконавчої та законодавчої влади про виконання функцій, що входять до обов'язків ' ОУДК;

· збирання, перевірку та введення даних до інформаційної системи, а також консолідацію звітів про виконання бюджету;

· контроль за фінансовим виконанням державних програм, державних цільових фондів.

3. Виконання завдань Держказначейства.

4. Керівництво, контроль та оцінку роботи підвідомчих районних­ казначейських відділень районних відділень Державного казначейства.

5. Управління казначейською інформаційною системою всіх казначейських органів в області.

6. Підготовку та виконання планів щодо контрольно-ревізій­ них перевірок підвідомчих районних відділень Державного казначейства.

*створюється за рішенням начальників управлінь залежно від обсягів роботи

Рис.2. Типова структура правління Державного казначейства АР Крим, областях, містах Києві та Севастополя [62, c.43]

У зв'язку із входженням органів Державного казначейст­ва в систему електронних платежів Національного банку України, запровадженням казначейського обслуговування місцевих бюджетів та з метою підвищення ефективності ро­боти Державного казначейства України видано наказ №93-1с від ЗО січня 2002 року Державним казначейством України "Про затвердження типової структури управління Державно­го казначейства у Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі" (рис. 2)[62, с.43].

Відповідно до затвердженої типової структури начальники управлінь Державного казначейства в Автономній Рес­публіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі мають внести зміни до штатних розписів управлінь у межах наяв­ної штатної чисельності працівників і у тижневий термін подати штатні розписи управлінь на затвердження.

Відділення Державного казначейства України розташовані по всій території держави. Середня чисельність персоналу районних відділень Державного казначейства становить 12 одиниць. Усі начальники казначейських відділень звітують безпосередньо начальникові обласного управління Держав­ного казначейства. Кожне районне відділення несе відпові­дальність за здійснення касових операцій з виконання дер­жавного бюджету у своєму районі.

Штатні розписи районних (міських) відділень затверд­жують керівники відповідних територіальних управлінь за погодженням з керівництвом Держказначейства.

Кожне відділення ДКУ очолює начальник, який відпові­дає за роботу, покладену на нього відповідно до функцій відділення районного казначейства відповідальні за:

1. Впровадження та дотримання законодавчих та нормативних документів щодо виконання бюджету.

2. Касове виконання державного бюджету за видатками в межах асигнувань, передбачених державним бюджетом, забезпечення виконання загального та спеціального фондів державного бюджету­ за доходами, зокрема:

· обліковує кошти державного бюджету, одержані на єдиний казначейський рахунок, в розрізі кодів бюджетної класифі­кації, розпорядників коштів, а також видатки державного бюджету;

· забезпечує отримання, реєстрацію, доведення розпорядникам бюджетних коштів, асигнувань та інформації, пов'язаної з виконанням бюджету, а також підготовку виписок про асигнування та касові видатки;

· проводить звірку даних обліку за доходами з фіскальними органами, здійснює повернення та розмежування доходів;

· приймає від бюджетних установ заяви на платіж, проводить контроль за дотриманням лімітів видатків та здійсненням платежу;

· веде облік розпорядників коштів, яким виділяються асиг­нування з державного бюджету та державних позабюджет­них фондів;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 


Інші реферати на тему «Фінанси»: