Сторінка
1

Бокс

Вступ

Бокс - спортивний вид боротьби кулаками,яка також зветься pugilism (дослівно "кулачний бій") та prizefighting (дослівно "бій за нагороду").

До програми сучасних Олімпійських ігор включений 1904 року.

Можливо, люди використовували кулаки, щоб улагодити суперечки протягом багатьох сторіч, перш ніж хтось подумав про організацію боїв для розваги інших.

Щодо віку українського боксу питання існує. Його можна відраховувати з кінця 19 століття та розробок європейськими концесіонерами донецького вугілля. Енциклопедія боксу наполягає на цих фактах. Сучасні ветерани, до яких має відношення Михайло Якович Мацих, старший тренер ЦСК ЗС України, більше прихильні наполягати про розвиток боксу в Україні у повоєнні часи, знову ж таки нагадуючи про Донбас, про Львів, Харків і Київ.

Нескладні розрахунки складуть середній вік одного з найпопулярніших видів бойових мистецтв, у такому ж віці боксерська спільнота сприймає спартаківця М. Я. Мациха, який уквітчував своїми гострими боями сторінки київського боксу, запеклість якого на той час важко виміряти будь-якою шкалою.

1. Історія зародження боксу

Мається свідчення того, що бокс як кулачний вид єдиноборств існував приблизно десь 1500 року до нашої ери на острові Крит. Сучасні дослідження дозволяють також стверджувати, що цей вид єдиноборства був відомий в Африці набагато раніше, зокрема в Ефіопіі. Ієрогліфічні записи, що датуються 4 тисячоліттям до нашої ери, свідчать про поширення цього спорту по всій долині Нілу і в Єгипті після завоювання Єгиптом Ефіопії.

Бокс поширювався разом з єгипетською цивілізацією через Середземномор'я і Близький Схід. 686 року до нашої ери він настільки удосконалився, що був включений до Олімпійських Ігор.

Однак боксом, в сучасному розумінні цього слова, той вид єдиноборства назвати було важко. Поєдинки проходили просто неба.

Глядачі були межею арени, на якій боксували спортсмени. Боротьба тривала доти, доки один з учасників був не в змозі продовжувати поєдинок. Перші боксери змагалися насамперед за славу, однак переможець одержував також золото, домашню худобу або інші трофеї.

Щоб захистити руки і зап'ястя, борці обмотували свої кулаки, а іноді й дві третини передпліч тонкими м'якими смужками шкіри. В 4-му тисячолітті до нашої ери смужки виготовлялися з твердої шкіри. Вони не тільки захищали руки, але й перетворювали їх на зброю. Пізніше, в Римській імперії на смужки шкіри надягалися спеціальні мідні чи залізні накладки, щоб вести гладіаторські бої, які зазвичай закінчувалися смертю одного з бійців.

2. Розвиток боксу в нашу еру

З розвитком християнства і падінням Римської імперії кулачні бої як розвага віджили своє і були забуті на кілька сторіч.

Перша формальна зустріч була зареєстрована в Англії в 1681 році. А з 1698 року в Королівському Театрі Лондона проводилися регулярні боксерські змагання. Поступово Лондон розростався, і провінційні чемпіони приїжджали сюди, щоб у двобоях здобути славу і гроші. Це стало поштовхом до розвитку боксу саме в Лондоні. У цих двобоях були погоджені грошові винагороди кожному з боксерів, а також відсоток від ставок, які робили глядачі. Бійці билися без рукавичок і, головним чином, без правил. Вагових категорій не існувало, що визначало тільки одного чемпіона. Природно, боксери більш легкої ваги дуже часто програвали. І хоч раунди були позначені, зазвичай бій тривав доти, доки один із суперників не міг продовжувати поєдинок. Не заборонялося нападати на супротивника і після його падіння на землю. Так продовжувалося до середини шістнадцятого століття.

Хоча бокс і був поза законом, він став вельми популярним. 1719 року улюбленець публіки і переможець у багатьох двобоях Джеймс Фігг був проголошений чемпіоном Англії і протягом 15-ти років носив цей титул. Один з учнів Джеймса Джек Броунгтон робить спробу перетворити кулачний бій на спортивне змагання

У 1743 році Джек Броунгтон написав перший звід спортивних правил і цими правилами, з невеликими змінами, користувалися доти, доки вони не були замінені на досконаліші у 1838 під час проведення "London Prize Ring rules". Броунгтон відкинув методи, які використовували його попередники (в основному методи п'яної бійки у шинку), надаючи перевагу боротьбі тільки руками. Також боксерам заборонялося завдавати удари нижче пояса.

Правила Броугтона передбачали тривалість поєдинку доти, доки один з суперників не опинявся на землі. Якщо протягом 30 секунд він не ставав на відстані ярда від свого супротивника, то вважався переможеним. Заборонялося завдавати удари супернику після того, як його визнали переможеним. Джек Броунгтон став "батьком боксу". Він відкрив зал, де тренував своїх учнів. Йому також належить винахід "mufflers" - попередниць сучасних боксерських рукавичок, які повинні захищати руки боксерів.

Після того як Джек Слек переміг Броунгтона, бої за звання чемпіона почали проводити регулярніше. Бокс втратив свою винятковість, і інтерес до цього виду єдиноборства став згасати, хоча такі боксери, як Даніель Мендоза і Джон "Gentleman" Джексон мали надзвичайний успіх.

Даніель Мендоза важив 160 фунтів (76 кг.) і мав могутній та швидкий удар лівою рукою. Джексон, який переміг Мендозу, впровадив зміни у фінансову класифікацію призів, що додало боксу респектабельності. 1814 року в Лондоні спробували контролювати проведення змагань з боксу. Для цього було засновано Боксерське товариство. В 1838 році це товариство прийняло правила "London Prize Ring rules", які використовувалися для проведення поєдинків як в Англії, так і в Америці. Ці правила вперше були впроваджені 1839 року, коли Джеймс "Deaf" Замне програв титул чемпіона Англії в поєдинку проти Вільяма "Bendigo"Томпсона.

Поєдинок проходив на квадратному ринзі площею 24 фути (7,32 кв. м.), який був обмежений з чотирьох сторін двома канатами. Коли один з бійців опускався на підлогу рингу, раунд вважався закінченим. Протягом 30 секунд йому надавали необхідну допомогу в кутку рингу. По закінченні 30 секунд суперники повинні були зайняти місце в центрі рингу один проти одного, тоді і починався наступний раунд. Якщо протягом восьми додаткових секунд один із суперників не виходив у центр рингу, він визнавався переможеним. У ринзі заборонялися сварки, лайка, удари ногами і головою, а також удари нижче пояса. Усе це було оголошено неприйнятним під час проведення поєдинку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»: