Сторінка
7

Стіл однотумбовий щитової конструкції

, м3.

2.5. Розрахунок внутріцехового транспорту.

В якості засобів внутріцехового транспорту використовують колісний (електронавантажувачі, ручні візки з підйомною платформою і ін.) і безколісний транспорт (рольганги).

В останні роки в зв’язку з розширенням використаних на підприємствах півавтоматичних і автоматичних ліній велике поширення в якості засобів транспорту і мі операційного зберігання заготівок і деталей дістають напільні рольганги і рольгангові траверзні візки.

Кількість траверзних візків визначаються по формулі:

n= (2.14)

де: Q – середньо змінний вантажооборот.

Кнер – коефіцієнт нерівномірності перевезень (Кнер =1,5-2)

Теф – ефективний фонд часу, 480 хв.

Кд – коефіцієнт використання робочого дня ,0,8.

Кв – коефіцієнт вантажопідйомності, 0,6 - 0,8

g – вантажопідйомність транспортних засобів 0,6 м.куб

Тр – тривалість рейсу визначається за формулою:

( 2.15)

де:

Тпр. – час простою і очікування (в середньому по даних підприємства можна прийняти 1,5 хв).

V – середня швидкість руху візка з вантажем 40 м/хв.

Vo – середня швидкість візка без вантажу 60 м/хв.

Тзав. – час завантаження електрокари, 0,5хв.

Троз. – час розвантаження 0,5-0,6 хв.

L – середня віддаль перевезень,15 м.

Приймаємо 1траверзний візок, який зображений на плані цеху.

4. Будівельна частина.

4.1 Розрахунок побутових та допоміжних приміщень.

Склад і обладнання побутових приміщень меблевих підприємств залежить від санітарної характеристики виробничих процесів. Будівель­ними нормами і правилами передбачений поділ виробничих процесів на чотири групи – І, ІІ, ІІІ, IV. Крім того кожна група виробничих процесів поділяється на підгрупи: а, б, в і т.д.

В склад побутових приміщень входять: гардеробні, душеві, санвузли.

Гардеробні для зберігання вуличного, домашнього і робочого одягу рекомендується проектувати виходячи з умов самообслуговування і передбачати закритий спосіб їх зберігання в індивідуальних шафах. Для зберігання двох різних видів одягу використовують закриті подвійні шафи глибиною 50 см, шириною 40 см і висотою 165 см. Кількість шаф в гардеробних повинна бути рівна списковій кількості робітників. В верхній і нижній частинах закритих шаф повинні бути передбачені отвори (решіт­ки, сітки) для провітрювання. Гардеробні повинні бути обладнані лавка­ми шириною 0,3 м, що розміщені біля шаф по всій довжині рядів шаф. Відстань між рядами шаф в гардеробних, обладнаних лавками, повинна бути 2 м, між крайнім рядом і стіною 1,3 м. В цеху працює 15робітник з них ; 7 жінки і 8 чоловік.

Душеві рекомендується розміщувати суміжно з гардеробними. При душевих повинні передбачатися переддушеві для переодягання. Душеві повинні бути обладнані відкритими кабінами з перегородками із вологостійких матеріалів висотою 1,6 м, які не доходять до підлоги на 0,2 м. Розміри кабін 0,9 х 0,9м. Ширина проходу між рядами душевих кабін повинна бути 2 м, а між рядом кабін і стінкою чи перегородкою 1,2 м.

Переддушеві повинні бути обладнані вішалками (з розрахунку три гачка на одну душеву сітку), поличками для мила, лав­ками шириною 0,3 м і довжиною одного місця 0,4 м (з розрахунком три місця на одну сітку).

При визначенні кількості душевих сіток виходять із числа працюючих в найбільш багаточисельній зміні з розрахунку 5 чоловік на, одну душеву сітку, зокрема:

жінки:

чоловіки:

Умивальні рекомендується розміщували суміжно з гардеробними. Кількість кранів в умивальниках визначається по кількості працюючих в найбільш багаточисельну зміну: 7 робітників на умивальник. Кількість умивальників становить:

жінки:

чоловіки:

Відстань між кранами умивальників повинна бути не менше 0,65 м. Ширина проходу між рядами умивальників повинна бути 2 м, а між рядами умивальників і стіною 1,5 м. Кожний умивальник повинен бути обладнаний змішувачем гарячої і холодної води.

В умивальнях повинні бути гачки для рушників і одягу, посудини для рідкого чи полички для кускового мила. Санвузли повинні бути на кожному поверсі будівлі. Відстань від робочих місць до санвузлів повинна бути не більше 75 м.

Розташування санвузлів через поверх допускається при кількості до 30 працюючих на двох суміжних поверхах. Санвузли повинні бути розді­лені для чоловіків і жінок. Розміри кабіни 1,2 х 0,9 м. Ширина проходу між двома рядами кабін 2м, а між рядом кабін і стіною 1,3 м. Кількість унітазів визначається з розрахунку 8 чоловік на 1 унітаз і 7 жінок на 1 унітаз. Приймаємо 1 унітази в жіночому гардеробі і 1 в чоловічому.

Приміщення для відпочинку в робочий час влаштовують з розрахунку 0,2 м. кв. на одного працюючого в найбільш багаточисельній зміні (але не менше 18 м. кв.)

Fкв = 21 × 0,2 = 4,2 м2. Приймаємо Fкв= 18 м2.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: