Сторінка
6

Допоміжні пристрої

Системи видалення зварювального диму

Стандарти безпеки при виконанні зварювальних робіт вимагають обов'язкового видалення зварювального диму і шкідливих зварювальних аерозолів із зони зварювання, щоб уникнути їхнього влучення в організм зварювальника. Пристрої, що забезпечують видалення шкідливих газів із зони зварювання мають різноманітну конструкцію. Існують пристрої, що кріпляться безпосередньо на зварювальний інструмент (пальник). Для автоматичного зварювання більш ефективними є пристрої (мобільні або стаціонарні), що забезпечують видалення шкідливих газів із зони зварювання за допомогою гнучких рукавів, положення яких легко змінюється.

Прикладом такого пристрою може служити мобільний високовакуумний витяжний пристрій MINIFLEX фірми Lincoln Electric, призначений для очищення навколишнього повітря і видалення зварювальних газів і аерозолів з робочої зони зварювальника. Система використовується при механізованому зварюванні суцільним і порошковим дротом у середовищі захисного газу, механізованому зварюванню самозахисним порошковим дротом, аргонодуговому і ручному дуговому зварюванню.

Конструкція пристрою представлена на рис. 26, а її зовнішній вигляд – на рис. 27.

Рис. 6. Конструкція витяжного пристрою MINIFLEX.

За принципом дії система являє собою потужний пилосос з високоефективною системою фільтрації всмоктуваного диму. Апарат легко пересувається і може бути встановлений у безпосередній близькості від робочого місця зварника.

Рис. 27. Зовнішній вигляд мобільної системи MINIFLEX

За допомогою системи гнучких рукавів видалення шкідливих газів може відбуватися на відстані 4 см. від зварювальної дуги. Ефективність роботи системи добре видна на рис. 28.

а) б)

Рис. 28. Ручне дугове зварювання без видалення газів з робочої

зони (а) і з застосуванням мобільної системи MINIFLEX (б)

Для видалення шкідливих аерозолів при автоматичному зварюванні використовуються системи з більш високою продуктивністю, розташовувані в цеху стаціонарно. Приклад такої системи SF 2400 фірми Lincoln Smitweld B.V. представлений на мал. 14.29. Як видно з рисунку, апаратура стаціонарно розміщена на стіні цеху, а система гнучких газовідводячих рукавів довжиною 4 м дозволяє забезпечити ефективне видалення шкідливих газів з робочої зони зварювальника.

Рис. 29. Стаціонарне розміщення системи для видалення шкідливих аерозолів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: