Сторінка
1

Microsoft Windows 98

І от майже через три роки після появи "революційної" Windows 95 і після закінчення майже річного періоду бета-тестування на світ з'явилася нова версія Windows - Windows 98. Але давайте спочатку розберемося з тим, наскільки новою в порівнянні з Windows 95 вважає цю операційну систему сама корпорація Microsoft.

Попередні версії Windows виходили під номерами 1.х, 2.х і 3.х. Перед випуском чергової версії фірма Microsoft прийняла рішення надалі символічно нумерувати користувальні ("настільні") програмні продукти роком випуску - так з'явилися Windows 95, Office 95, Office 97, Project 98, Outlook 98 і т.п. Однак "внутрішній" спосіб нумерації поколінь програмних продуктів зберігся - якщо ви відчините значок Система (System) Панелі керування (Control Panel) або вікно властивостей значка Мій комп'ютер (My Computer) в операційній системі Windows 95, то (якщо це оригінальна версія Windows 95) ви побачите напис наступного змісту:

Система:

Microsoft Windows 95

4.00.950

Якщо встановлений Windows 95 Service Pack 1, номер буде дорівнює 4.00.950А. Версія Windows 95 OSR2 має номер 4.00.950В. Символічні цифри "950" відносяться до знаменитого "95" у найменуванні Windows 95. Фактичний номер версії - 4.0. Таким чином, "Windows 95" - це Windows 4.0.

А що можна сказати про номер версії Windows 98? У вікні властивостей системи зазначене:

Система:

Microsoft Windows 98

4.10.1998

Іншими словами, Windows 98 - це Windows 4.1, тобто ця система продовжує четверте покоління версій Windows , відкрите системою Windows 95. Це значить, що в систему додані нові властивості і нові додатки, інтерфейс системи поліпшений, а знайдені за три роки помилки, по можливості, полагоджені - але базовим кодом для Windows 98 служив, зрозуміло, код Windows 95.

Зрозуміло, Windows 98 містить багато нововведень. Windows 98 містить усі відновлення попередніх проміжних випусків Windows 95 і додаткових компонентів до Windows 95 (включаючи майже всі складові Microsoft Plus! для Windows 95) у сполученні з підтримкою шини Universal Serial Bus, інтерфейсом Internet Explorer 4 і рядом нових функцій. Це 32-розрядна операційна система, що підтримує роботу з апаратурою по стандарті plug-and-play, сумісна з Windows 95, але усі ж більш високопродуктивна і стійка. У порівнянні з Windows 95 операційна система Windows 98 включає більш досконалу підсистему керування електроживленням, працює з кількома дисплеями, більш ефективно працює з пам'яттю, а також підтримує нові типи устаткування і безліч нових моделей пристроїв. Як би те ні було, це зручна, красива і сучасна операційна система, що не повалить вас у стан культурного шоку.

Windows 98 загалом

Windows 98 прийшла на зміну скорившої усіх Windows 95 - системі, радикально змінений користувальний інтерфейс якої, як і підтримка 32-розрядних додатків, забезпечили якісний відрив від попередниці, Windows 3.1.

Ніхто не чекав, що Windows 98 стане таким же значним кроком уперед, - вона таким і не є, але перелік її рис, як і раніш, досить довгий і місцями навіть вражає. Знову поліпшений користувальний інтерфейс, цього разу введенням Web-подібної навігації по папках локальних дисків і "прозорим" переходом до власне Internet. Нова файлова система значно підвищує ефективність використання дискового простору, особливо на сьогоднішніх багатогигабайтних дисках. Крім того, включена безліч драйверів нових пристроїв, поліпшені системні утиліти і пакети мультимедийної підтримки. Однак правда перебуває в тому, що Windows 98 не зовсім відповідає тим чеканням, що може викликати в нас перелік її можливостей або трирічної різниці "у віці" із попередницею.

Подібно більшості продуктів "наступного випуску", це, по суті, стара система з домішкою нових рис, удосконаленими старими можливостями і полагодженими помилками. Відмінність перебуває в тому, що велику частину цих "бантиків" можна було купити ще якийсь час тому, - або в складі Windows 95 OSR2, або у виді безкоштовних додавань до Windows 95, таких, як оглядач Internet Explorer 4.

Які конкретно "нові" риси Windows 98 у вас уже є, залежить від того, що саме встановлено на вашому ПК - Windows 3.1 або останній OEM-випуск Windows 95,- і якщо це Windows 95, те ще і від того, скільки безкоштовних доповнень ви вже додали. Звичайно, Windows 98 включає і деякі дійсно нові риси, особливо в області підтримки нових типів пристроїв.

Використання й установка Windows 98

Windows 98 має помітно "перекований" користувальний інтерфейс - робочий стіл тепер тісно інтегрований із Мережею, навігація по ньому здійснюється "у стилі Web". Втім, він виглядає досить знайомим.

З виходом Windows 95 був зруйнований стереотип колишнього інтерфейсу ПК - на зміну примітивному дизайну Windows 3.1 прийшов сучасний графічний робочий стіл із значками файлів диска і пристроїв, із якими можна працювати методам перетасування (drag-and-drop). Не дивно, що в Windows 98 внесені менше радикальні зміни - інтерфейс Windows 95, скоріше, розвитий, чим перекроїн наново. Звичайно, до робочого столу Windows 98 дійсно додані деякі небачені раніше "штучки", наприклад, Майстер обслуговування (Maintenance Wizard) і утиліти наведення порядку на диску. Але більшості користувачів вони покажуться дуже знайомими, оскільки багато хто з нових корисних функцій були доступні із серпня 97 року - зокрема, безкоштовний Internet Explorer 4 для Windows 95.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Інформатика»: