Сторінка
3

Проектно-вишукувальні роботи

Примітки:

1. Наведені в таблиці вартісні показники відповідають III категорії складності об'єкта виконання робіт. Для визначення вартості робіт за іншими категоріями вводяться коефіцієнти: 1 категорія - 0,7; II категорія -0,8; IV категорія - 1,2; V категорія - 1,5.

2. Вартість розрахована на проведення вишукувань в об'ємі більше 3,0 тис. га. Якщо менший об'єм, то в показник "а" вводиться понижувальний коефіцієнт К = 1,0-0,20 (Зп), де η - площа вишукувань, тис. га. Якщо об'єм вишукувань на площі, менший 100 га, то використовується табл. 7. 9.

3. Вартість розрахована для умов, за яких зразки для аналізу відбираються з 20 % ґрунтових (основних і перевірних) розрізів. Якщо інше їх співвідношення, то в показник "в" вводиться коефіцієнт К = 1,0+0,02 (η - 20), де η - відсоток (загальної кількості розрізів) ґрунтових розрізів, з яких робиться добір зразків на аналіз.

4. Вартість розрахована для умов, за яких розрізи та прикопки можливо прив'язувати до ситуації, ясно вираженої на місцевості І плановій основі. В інших умовах (наприклад, місцевостях покритих лісом), коли для прив'язки розрізів і прикопок потрібно враховувати спеціальні геодезичні роботи (прокладання теодолітних, мензульних ходів та ін.), вартість на такі роботи визначається додатково.

5. Вартість виготовлення планово-картографічної основи, необхідної для проведення вишукувань, існуючих змін, що відбувалися в ситуації і межах землекористування, використання аерознімання, виготовлення аерознімків і фотопланів, визначається за окремою інструкцією.

Набір лабораторних аналізів залежить від характеру розкривних порід, з яких складена рекультиваційна ділянка (що передчасно визначається за матеріалами гірничотехнічної рекультивації).

Лабораторні аналізи включають такі роботи: приймання зразків, їх складування, просушування, підготовка до проведення аналізів; виготовлення пакетів для добору середньої проби; розбір зразків і взяття середньої проби; розмелювання, підготовка обладнання, устаткування і реактивів, виконання аналізів в аналітичних пробах; виконання підрахунків; внесення результатів аналізу у відомість; здійснення контрольних аналізів; свідчення; виправлення недоліків; подання результатів аналізу, миття посуду: звільнення складських приміщень і пакетів від зразків грунтів, за якими аналізи завершені.

Результатом роботи є відомість з наслідками аналізів (2 примірники, з них 1 - архівний).

Для усіх зразків виконуються аналізи гранулометричного складу заКачинським. У випадку однорідності гранулометричного складу, виявленого під час польового обстеження, такі аналізи призначаються вибірково.

Визначення гумусу за Тюріним проводиться в усіх зразках, відібраних із гумусових шарів профілю, а вибірково - у зразках розкривних порід.

Аналіз водної витяжки проводиться у зразках засолених ґрунтів і порід. За відсутності зафіксованого засолення проводяться вибіркові (одиничні) аналізи скороченої водної витяжки.

Реакція насипних ґрунтів і порід (рН водної витяжки, а у без-карбонатних породах також і рН сольової витяжки) визначається потенціометричним або калориметричним методом.

У змішаних зразках визначається рухомий фосфор (за Кірсановим, якщо для рекультивації використовувались гумусово-елювіальні горизонти дерново-підзолистих або сірих лісових ґрунтів, за Чириковим, якщо використовувались гумусово-ілювіальні горизонти чорноземів, і за Мачигіним, якщо використовувались окарбоначені гумусові горизонти), калій (за Масловою -в некарбонатних ґрунтах і за Гусейновим або Протасовим - у карбонатних), а також гідролітичної кислотності (за Каппеном).

Вартість лабораторних аналізів зразків ґрунту здійснюється за табл. 7.З.

Таблиця 7.3.

Одиниця виміру "а" - об'єкт; "в" - 1 тис. га території

Примітки:

1. Вартість розрахована для територій , на яких закладено 100 ґрунтових (основних І перевірних) розрізів на 1 тис. га обстежуваної площі. За Інших умов у показник "в" вводиться коефіцієнт К = 1,0+0,10 (η-10), де η - кількість основних і перевірочних розрізів на 1 тис. га обстежуваної площі.

2. Вартість передбачає проведення аналізу ґрунтових зразків, узятих з 20% (загальної кількості основних І перевірних розрізів) ґрунтових розрізів. За інших умов у показник "в" вводиться коефіцієнт К = 1,0+0,05 (η-20), де η - відсоток основних і перевірочних ґрунтових розрізів, з яких зроблені аналізи зразків.

3. Вартість включає витрати на такі види аналізів:

карбонатні та нейтральні грунти (чорноземи, каштанові, коричневі та ін.);

- гумус і його склад, валові і рухомі форми азоту, фосфору І калію, СО2,

- карбонатів, рН водної витяжки, гранулометричний, структурний і мікроагрегатний склади, склад увібраних основ, максимальна гігроскопічна вологість, щільність твердої фази Грунту, водна витяжка;

- солонці і солончаки: гумус і його склад, валові й рухомі форми азоту, фосфору і калію, СО2, карбонатів, рН водної витяжки, гранулометричний, структурний і мікроагрегатний склади, ємність катіонного обміну і склад увібраних основ, водна витяжка, максимальна гігроскопічність, щільність твердої фази;

- кислі грунти (підзолисті, сірі, бурі тощо): гумус, його склад, валові й рухомі форми азоту, фосфору і калію, рН сольової витяжки, гранулометричний, структурний і мікроагрегатний склади, гідролітична та обмінна кислотність, склад увібраних основ, максимальна гігроскопічність, щільність твердої фази грунту;

- торфові грунти: ступінь розкладання, ботанічний склад, втрати під час прожарювання й зольність торфу, гідролітична та обмінна кислотність, рН водної та сольової витяжки, рухомі форми фосфору і калію, водна витяжка.

4. За потреби проведення аналізів грунтів для складання агрохімічних картограм (рухомий фосфор, обмінний калій та ін.) і додаткових видів аналізів, не передбачених приміткою 3, вартість визначається за додатковою інструкцією.

5. У разі проведення аналізів за всіма видами, передбаченими приміткою 3, вводиться понижувальний коефіцієнт з урахуванням видів проведених аналізів.

На стадії камеральних робіт виготовляються карти грунтів і спеціальні картограми та пояснювальні записки до них.

Роботи з складання ґрунтової карти та звіту включають: перевірку й складання зведених таблиць результатів аналізів, таблиць морфологічних ознак ґрунту; складання авторських оригіналів ґрунтової карти і картограми агровиробничих груп, уточнення списку грунтів; складання легенди й умовних позначень; написання звіту (нарису); заповнення відповідних табличних додатків; свідчення; виправлення недоліків; розмноження матеріалів, формування їх у справу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: