Сторінка
11

Реорганізація як специфічний напрям фінансової діяльності підприємства (ВАТ “Інгулецький хлібзавод”)

При аналізі абсолютної ліквідності видно, що значення цього показника не відповідає мінімальному нормативному значенню, із-за наявності дебіторської заборгованості та відсутності достатнього рівня грошових засобів як в 2003 та 2004, так і в 2005 роках. На підприємстві ВАТ „Iнгулецький хлібзавод” цей показник також нижче норми весь наступний період.

Таким чином, усі коефіцієнти ліквідності на підприємстві ВАТ „Iнгулецький хлібзавод” нижче нормових значень, отже підприємство неплатоспроможне та фінансово не стійке.

Ліквідність балансу підприємства визначається рівнем покриття зобов’язань підприємства його активами, строк перетворення яких у грошові кошти відповідає строку погашення зобов’язань.

При цьому до активів, які беруть участь у розрахунках, включаються грошові кошти і цінні папери, дебіторська заборгованість, матеріальні запаси цінностей і незавершене виробництво, основні фонди, нематеріальні активи, незавершені капітальні вкладення й устаткування. Не включаються до активів заборгованість засновників по їх вкладах до основного фонду, збитки.

До складу пасивів, які беруть участь у розрахунках, включаються кредиторська заборгованість, короткострокові і довгострокові кредити та позичені кошти, джерела формування власних оборотних активів, цільове фінансування та цільове надходження, резерви майбутніх витрат та платежів, а також інші пасиви.

При цьому найбільш ліквідні активи – грошові кошти та цінні папери підприємства повинні бути більш або дорівнювати найбільш терміновим зобов’язанням (кредиторській заборгованості). Активи, що швидко реалізовуються – дебіторська заборгованість та інші активи, - повинні бути більшими або дорівнювати короткостроковим пасивам (короткостроковим кредитам і позиченим коштам). Активи, що повільно реалізовуються запаси та втрати, з а винятком витрат майбутніх періодів, - повинні бути більшими або дорівнювати довгостроковим пасивам (довгостроковим кредитам та позиченим коштам). Активи, що важко реалізовуються – нематеріальні активи, основні фонди, незавершені капітальні вкладення й устаткування, - повинні бути меншими або дорівнювати сталим пасивам (джерелам власних коштів).

При виконанні зазначених вище умов баланс підприємства вважається абсолютно ліквідним. У випадку, якщо одна або декілька з вказаних умов не виконуються, ліквідність балансу в більшій або в меншій мірі відрізняється від абсолютної. При цьому нестача коштів по одній групі активів компенсується їх залишком в іншій групі у вартісному виразі (див. дод. В).

Баланс вважається абсолютно ліквідним, якщо має місце наступні співвідношення (табл. 2.2):

Таблиця 2.2 - Аналіз ліквідності балансу ВАТ „Інгулецький хлібзавод” за 2003-2005 роки

№ п/п

Абсолютно ліквідний баланс  

Співвідношення активів і пасивів балансу

ВАТ „Інгулецький хлібзавод”

2003 рік

2004 рік

2005 рік

 

На

початок року

На

кінець року

На

початок року

На

кінець року

На

початок року

На

кінець року

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

1.

2.

3.

4.

А1³П1;

А2³П2;

А3³П3;

А4£П4.

А1<П1;

А2>П2;

А3<П3;

А4>П4.

А1<П1;

А2<П2;

А3>П3;

А4>П4.

А1<П1;

А2<П2;

А3>П3;

А4>П4.

А1<П1;

А2>П2;

А3<П3;

А4>П4.

А1<П1;

А2>П2;

А3<П3;

А4>П4.

А1<П1;

А2>П2;

А3<П3;

А4<П4.

 

Зіставлення підсумків А1 і П1 відображає співвідношення поточних платежів і надходжень. Виходячи з цього, наведений баланс ВАТ „Інгулецький хлібзавод” за ці періоди, не є абсолютно і свідчить про те, що в найближчий до розглянутого моменту проміжок часу підприємству не удасться поправити свою платоспроможність.

Виконання перших трьох нерівностей з необхідністю повинно спричинити виконання четвертої нерівності. Четверта нерівність носить балансовий характер, і в той же час воно має глибокий фінансовий зміст: його виконання свідчить про виконання мінімального рівня фінансової стійкості – наявність у підприємства власних обігових коштів. Таким чином, мінімальні умови фінансової стійкості підприємства не виконуються.

Коефіцієнти ділової активності дозволяють проаналізувати, на скільки ефективно підприємство використовує свої засоби. До цієї групи відносяться різні показники обіговості. Вони мають велике значення для оцінки фінансового стану підприємства, оскільки швидкість обігу засобів, тобто швидкість перетворення їх у грошову форму, виявляє безпосередній вплив на платоспроможність підприємства. Окрім того, збільшення швидкості обігу засобів при інших рівних умовах відображає підвищення виробничо-технічного потенціалу підприємства.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35  36  37  38 


Інші реферати на тему «Фінанси»: