Сторінка
10

Методика запобігання комп’ютерної залежності учнів середньої школи

2) Бажано навчитися підбирати методи лікування своїх захворювань внутрішньо, тобто примушувати свій організм самостійно займатися самолікуванням. Але робити це слід тільки тоді, коли заздалегідь відомо, що вилікуватися можна самому. Наприклад, застуда, безсоння, депресивні стани. Іншими словами, і сама залежна від Інтернету людина, і його родичі, які зацікавлені в його лікуванні, повинні вміти налаштовуватися на «хвилю самозцілення».

3) Наступним кроком має бути позитивне спогад про те, як у минулому аналогічному випадку проходило лікування ззовні, за допомогою сторонньої допомоги. Налаштовуючись на позитивний результат, організм самостійно програмується на аналогічні дії. Наприклад, тривала робота за комп'ютером закінчується постійним головним болем, і організм не може знайти правильні ресурси для боротьби із захворюванням. Пігулка знеболюючого препарату допомагає зняти хворобливі відчуття, і наступного разу людина повинна згадати цей процес, і організм вже сам «згадує», які ресурси були задіяні при головному болю, і застосовує їх.

4) Необхідно навчитися розрізняти початковий стан захворювання і стан, коли процес самозцілення вже завершено. Треба чітко ділити ці дві різні ситуації, так, як розуміючи різницю між ними, людина може змусити свій організм працювати на благо. Для того щоб навчитися швидко розрізняти ці стани, можна використовувати стандартні запитання: «Що я відчуваю, коли в мене (що конкретно) болить?», «Що в мене болить і в чому причина?», «Як я можу самостійно усунути цю причину і що для цього мені потрібно?».

Важливо пам'ятати й те, що момент ураження або захворювання кодується в нашій підсвідомості як негатив, і ті почуття, які ми відчуваємо при цьому, можуть бути сигналом для того, щоб вчасно зупинитися і не повторювати минулих помилок. Часто саме підсвідомість дозволяє нам вчасно зупинитися на порозі нової помилки.

Згадуйте аналогічні ситуації і те, що було причиною їх виникнення і що допомагало вилікуватися.

5) На цьому етапі людина повинна навчитися налаштовуватися на позитивне вирішення проблеми або на поступове позбавлення від проблеми. Завжди слід пам'ятати про те, що настрій має бути позитивним, інакше якщо «програмування» - негативне, людина сама собі нашкодить. Завжди потрібно щоб людина сама себе налаштовувала на краще. Допомогти у цьому можуть і родичі цієї людини, вони повинні вселяти їй, що вона зможе самостійно позбавитися від цієї прихильності до комп'ютерних ігор. Вони самі повинні в це вірити.

6) Тепер залежній людині потрібно перекласти свою хворобу на позитивний досвід в аналогічній ситуації, тобто налаштовуватися на те, що хто-то вже зміг вилікуватися від цього захворювання, позбутися від комп'ютерної залежності, отже, і він зможе.

7) На даному етапі слід ще раз перевірити, на саме чи дійсно проблема Інтернет-залежності спрямована на позитивний результат. Родичам і самій людині необхідно розуміти, що зцілення від цієї залежності саме не прийде, і починати треба зі своїх думок і самоконтролю. Рідні та близькі люди повинні спостерігати за поведінкою залежної людини, вже з його поведінки можна визначити, налаштований він на позбавлення від цієї залежності чи ні.

8) Цю вправу необхідно проводити під контролем людини, не обтяженого комп'ютерної залежністю, який зможе адекватно оцінювати стан, поведінку і всі зміни в житті людини яка залежить від комп’ютера та комп’ютерних ігор.

У даний час можна легко сказати про те, що комп'ютеризація професійної і побутової життя йде повним ходом, і, напевно, не залишилося жодної сфери діяльності, яка б не була охоплена комп'ютерною мережею. А оскільки всі люди по-різному реагують на вплив комп'ютера, то й способів нейтралізувати цей вплив безліч. Кожен сам обирає для себе той чи інший метод, але тим не менше вже виробилися загальні прийоми для вільного і повсякденного застосування. Знімати комп'ютерну втому і психологічну залежність можна за допомогою психологічних програм, які можна використовувати кожному, хто хоче бути незалежним від комп'ютерної мережі і вчасно звільнятися від зайвих психологічних стресів. Нескладні і дієві психологічні вправи можна виконувати в будь-який час, особливо дієво це буде після завершення роботи за комп'ютером і вечорами. Кожна програма, яка допомагає зняти психологічні навантаження після роботи з комп'ютером, включає в себе декілька порад і нескладних вправ, які, допоможуть зберегти психологічну рівновагу і здоров'я.

Вправу «Ефективність роботи на комп'ютері» потрібно виконувати на самому початку робочого дня людині, перед тим, як включити комп'ютер і приступити до роботи, необхідно «відключити» всі свої сторонні думки про будь-які заняття та предмети і зосередитись на майбутньому процесі роботи. Бажано налаштуватися на позитивні емоції, які будуть чекати на людину в цей час, а всі негативні емоції треба залишати «за дверима». Цьому легко навчитися: спочатку людині буде важко змусити себе робити це кожен день, але потім уже увійде в звичку, і вона перестане помічати свої дії. Головний козир цього управління - це встановлення психологічного захисту від негативного впливу на людину комп'ютерних мереж.

Людині сівши за стіл, потрібно закрити на кілька секунд очі і уявити собі, що знаходитесь в райському куточку, де все гарно і чарівно. Потрібно знайти для себе найкраще місце в цьому раю, зафіксувати цей малюнок у своїй пам'яті і відчути, як життєва сила і енергія наповнюють її тіло. Іншими словами, можна уявити себе в шапці-невидимці, яка завжди допоможе сховатися від негативної енергії, що виходить від комп'ютера. За великим рахунком це вправу можна використовувати не лише при роботі за комп’ютером, а скрізь, де необхідно захиститися від стороннього впливу. Потім потрібно згадати стан максимальної працездатності, який був у неї коли-небудь, і постаратися його повторити, налаштуватися на ту ж хвилю. Це стан максимальної працездатності за комп'ютером треба представляти в наступному варіанті: голова, очі, руки, розумові здібності, комп'ютерна миша і всі інші частини комп'ютера - все це єдині елементи одного цілого. Потрібно використовуйте ці елементи в своїй роботі для підвищення ефективності роботи. Потрібно враховувати рекомендації, які необхідні в роботі за комп'ютером, вони розроблені для блага людини (наприклад, робити перерву кожні 2 год на 5 - 10 хв, в цей час можна дати відпочинок очам і рукам). Крім того, не секрет, що необхідно міняти позу за столом, так як неправильна постава або довге перебування в нерухомій позі можуть призвести до захворювань хребта і внутрішніх органів. Наприклад для людей, які не можуть самостійно встановити собі час відпочинку, можна використати допомогу родичів чи інших людей, які адекватно ставляться до комп'ютерів. Наприклад, попросити їх написати на аркуші паперу фразу яскравими літерами: «Через кожну годину - 5 хв. відпочинку!» повісьте цей листок перед очима так, щоб його можна було бачити постійно. Ще краще придумати графік роботи за комп'ютером, повісити його теж на видне місце і намагатися дотримуватися його постійно. Потрібно зрозуміти сенс цієї вправи, а не запам’ятати її дослівно. Коли настане час відпочинку, підсвідомість сама накаже людині зупинити роботу і зайнятися іншими справами, наприклад піти прогулятися в магазин за хлібом чи просто пообідати.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: