Сторінка
13

Теоретичні основи впровадження рейтингової системи педагогічного контролю у процес професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання

Аспектний, порівняльний і системний аналіз теоретичних і прикладних досліджень у межах проблеми кваліфікаційного дослідження дозволяє сформулювати такі висновки:

1. Аналіз сучасних освітніх тенденцій у практичній педагогіці, дослідження процесів розробки та впровадження інноваційних технологій у галузі професійної підготовки студентів інститутів фізичного виховання і спорту виявили, що: необхідно вдосконалювати систему контролю знань і умінь студентів з дисциплін, що визначають їх майбутню спеціалізацію; ураховуючи особливості навчання в інститутах фізичного виховання і спорту, необхідно застосовувати нові системи контролю, які базуються на сучасних методиках оцінювання професійно-педагогічної підготовки студентів; зміст впроваджуваної системи педагогічного контролю повинен передбачати застосування різноманітних форм контролю, що забезпечувало б оцінку навчальних досягнень студентів у повному обсязі; визначені моделі систем контролю повинні базуватися на принципах обраної технологічної моделі навчання й забезпечувати ефективне функціонування навчально-виховного процесу в сучасних умовах.

2. Управління процесом модульного навчання зі зворотним зв’язком і регуляцією на різних етапах протікання процесу передбачає систему вимог, а саме: 1) визначення цілей управління; 2) визначення вихідного стану керованого процесу; 3) визначення програми впливу, яка передбачає основні перехідні стани процесу; 4) забезпечення отримання інформації про стан керованого процесу за визначеною системою параметрів; 5) переосмислення інформації, що отримана по каналу зворотного зв’язку, розробка системи регулюючого впливу та її реалізація.

3. Оптимальним видом педагогічного контролю для пропонованої технології уявляється рейтингова система оцінювання навчальних досягнень студентів за змістовно-структурними компонентами професійної підготовки, що дозволяє об'єктивно перевірити рівень сформованості професійних умінь студентів у повному обсязі з високим ступенем диференціації результатів контролю, забезпечити високий стимулюючий ефект навчання та уніфікованість критеріїв оцінювання провідних аспектів професійної підготовки, підвищити активність і самостійність студентів у навчальній діяльності, створити умови для формування навичок самоуправління, планування особистісного зростання.

4. Рейтингова система педагогічного контролю є структурним компонентом модульної технології, який забезпечує контроль і діагностику її продуктивності, тим самим виконуючи функцію оперативного зворотного зв’язку. При цьому, для кожного етапу підготовки повинні розроблятися окремі комплекси контрольних і професійно-орієнтованих завдань, тести, рейтингові нормативи з технічної та фізичної підготовки тощо, успішне опрацьовування яких на даному етапі гарантує досягнення потрібної якості підготовки.

5. Основними перевагами рейтингової системи педагогічного контролю є: можливість об’єктивної перевірки сформованості професійних якостей студентів у повному обсязі; високий ступінь диференціації результатів контролю; варіативність і надійність засвоєння базових фізичних вправ; збільшення об’єму рухової активності та запасу рухових дій; високий стимулюючий ефект, пов’язаний із постійним набором усе більшої кількості балів за провідними аспектами професійної підготовки; забезпечення уніфікованих критеріїв оцінювання; підвищення активності й самостійності студентів у процесі опрацьовування навчального матеріалу (основного й додаткового); можливість самоуправління студентами навчальним процесом (планування особистісної професійно-педагогічної діяльності); розширення можливостей порівняльного аналізу успішності студентів; забезпеченість принципу завершеності навчання (перехід до наступного рівня можливий тільки після засвоєння попереднього).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: