Сторінка
15

Особливості соціальної роботи з дітьми з вадами слуху на базі Кам'янської школи-інтернату для слабочуючих та пізньоглухих дітей

Отримані вибори "+" 1

"―" 1 1 1

Взаимовыборы (+) 2 1 1 1 1

[―] 1 1 2 2

Умовні позначення:

+ позитивний вибір (відповідь на перше питання);

- негативний вибір (відповідь на друге запитання);

() - позитивний взаємний вибір;

[ ]- негативний взаємний вибір.

Результати обстеження дітей, що мають збережений слух (друга група) наводяться в таблиці 2

Таблиця

п/п

Хто вибирає

Кого вибирають

1

2

3

4

5

1

Аліна С.

 

(+)

[―]

+

 

2

Діана П.

(+)

 

+

(+)

3

Іван Н.

[―]

+

 

(+)

+

4

Микита Т.

   

(+)

 

+

5

Ольга Ч.

+

(+)

   

Отримані вибори: "+" 1 1 2 2

"―" 1

Взаємний вибір: ( + ) 1 2 1 1 1

[―] 1 1

Оцінка результатів:

Сума негативних і позитивних відповідей, отриманих кожною дитиною, дозволяє виявити його становище в групі (соціометричний статус). Виділяють наступні типи соціометричного статусу:

1. "Популярні" ("зірки") - діти, які отримали в 2 рази більше позитивних виборів від середньої суми позитивних виборів.

2. "Стандартні" - діти, які отримали середній і вище середнього значення позитивного вибору (до рівня показника "зірки").

3. "Пренебрегаемые" - діти, які отримали менше середнього значення позитивного вибору.

4. "Ізольовані" - діти, які не отримали ні позитивних, ні негативних виборів (тобто залишаються непоміченими своїми однолітками).

5. "Заперечувані" - діти, які отримали тільки негативні вибори.

Перша група випробуваних: До типу соціометричного статусу "стандартні", відносяться два випробовуваних, які отримали середнє значення позитивного вибору - 40%. 3 випробуваних відносяться до типу "пренебрегаемые " діти, які отримали менше середнього значення позитивного вибору-60%.

Спираючись на дані соціометрії, можна судити про низькому рівні благополуччя взаємин, так як у групі більшу кількість дітей має несприятливий статус. Низький УБВ означає неблагополуччя більшості дітей групи в системі міжособистісних відносин, їх незадоволеність у спілкуванні, визнання однолітками.

Друга група випробуваних: До типу соціометричного статусу "популярні" ("зірки") відноситься три випробовуваних, що отримав в 2 рази більше позитивних виборів від середньої суми позитивних виборів -60%. 1 випробуваний належить до типу "бажані діти" - 20%, 1 випробуваний до типу "пренебрегаемые діти"-20%.

Спираючись на дані соціометрії, можна судити про високий рівень благополуччя взаємин групи, так як більшість дітей групи виявляється в сприятливих статусних категоріях.

Таким чином, в порівнянні з групою дітей, що мають збережений слух, велика частина дітей, які мають порушення слуху мають більш низький соціометричний статус.

Для попередження труднощів у подальшому розвитку і навчання дітей необхідно визначити шлях корекційної впливу.

Методичні рекомендації з формування міжособистісних відносин дітей старшого дошкільного віку з вадами слуху.

Відношення дитини до однолітка можна побачити в дії спрямованій на нього, яку дитина проявляє в різних видах діяльності. Особливу увагу необхідно звернути на провідний вид діяльності дітей дошкільного віку - ігрову діяльність.

Одним з головних методів, є рухома гра. Рухома гра є провідним методом як фізичного, так і всебічного виховання.

Вона надає всебічний вплив на дитину дошкільного віку. Граючись, діти пізнають навколишній світ, себе і однолітків, своє тіло, винаходять, творять навколишнє, а так само встановлюють стосунки з однолітками, при цьому розвиваються гармонійно і цілісно.

Саме рухома гра виступає, сприяє формуванню міжособистісних відносин та спілкування між однолітками, розумовому розвитку дитини, вдосконалення пізнавальних процесів, розвитку творчої активності дітей.

Рухома гра - складна емоційна діяльність дітей, активні рухи, обумовлені змістом гри, викликають у дітей позитивні емоції.

Рухливі ігри створюють атмосферу радості, активні рухи, обумовлені змістом ігри, викликають у дітей позитивні емоції. Саме рухливі ігри створюють ефективні умови для розвитку міжособистісних відносин дитини дошкільного віку. У рухливих іграх дитина може проявити своє безкорисливе бажання допомогти однолітку, всі ці дії можуть, свідчить про те, що ровесник став для дитини не тільки предметом порівняння з собою, але і самоцінною цілісною особистістю.

Міжособистісні відносини дітей дошкільного віку формується найбільш ефективно, коли цілеспрямованим педагогічним засобом виступає рухома гра, в ній дитина опановує правилами взаємин з однолітками, засвоює мораль суспільства, в якому він живе, таким чином, сприяє співвідношення дітей.

Організація роботи з оптимізації міжособистісних відносин дітей дошкільного віку в рухливих іграх.

Рухливі ігри мають велике значення для всебічного гармонійного розвитку дітей дошкільного віку. Участь дошкільнят у рухомий грі дозволяє встановити доброзичливі і позитивні міжособистісні відносини.

Запропоновані ігри рекомендується застосовувати в першу половину дня: на ранкової гімнастики, на комбінованому занятті, і в другу половину дня: у вільній діяльності дітей.

Були використані наступні методи і прийоми: показ та демонстрація ігри, пояснення її правил, бесіда з дітьми про результати гри; метод спостереження. Метою рухливих ігор і занять є формування міжособистісних відносин дітей дошкільного віку.

"Мишоловка"

Діти розподіляються на дві групи. Одна утворює коло - мишоловку. Інші зображують мишей і знаходяться поза кола. Діти зображують мишоловку беруться за руки, йдуть по колу вліво (праворуч) примовляючи:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: