Сторінка
8

Формування пізнавального інтересу в учнів на уроках зоології

Таблиця 2.2 Практична спрямованість у розділі VІІ «Різноманість тварин»

Навчальна тема

Зміст практичної спрямованості

Найпростіші

Роль найпростіших у екосистемах та їх значення для людини.

Багатоклітинні. Губки. Кишковопорожнинні

Роль кишковопорожнинних у екосистемах та значення для людини. Охорона губок та кишковопорожнинних.

Черви

Роль червів у екосистемах. Значення червів для людини.

Членистоногі

Роль ракоподібних у екосистемах, їх значення для людини. Різноманітність павукоподібних та їх роль у екосистемах. Значення в житті людини. Роль комах у екосистемах, їх значення для людини. Охорона членистоногих.

Молюски

Роль молюсків у екосистемах, їх значення для людини.

Хордові тварини. Безчерепні. Риби

Різноманітність кіскових риб. Роль у водних екосистемах.

Роль в екосистемах та господарське значення хрящових риб. Значення риб у житті людини. Рибне господарство. Охорона риб.

Земноводні

Роль земноводних у екосистемах, їх значення для людини. Охорона земноводних.

Плазуни

Роль плазунів в екосистемах, їх значення для людини. Охорона плазунів.

Птахи

Роль птахів у екосистемах, їх значення для людини. Охорона птахів. Птахівництво.

Ссавці

Роль ссавців у екосистемах, їх значення для людини. Охорона ссавців. Тваринництво.

Таблиця 2.3 Зміст практичної спрямованості на уроках біології у 8 класі в розділі VІІ «Різноманітність тварин»

Практична спрямованість у темі «Ссавці»

Зміст практичної спрямованості

Методи і прийоми на уроці

Тема уроку : «Роль ссавців у екосистемах, їх значення для людини».

В екосистемах ссавці є консументами( І і ІІ порядку). Ссавці-хижаки замикають трофічні ланцюги.

Гризуни завдають шкоди польовим культурам, лісонасадженню, але разом з тим ними живляться цінні хутрові хижаки. Лісові гризуни є переносниками небезпечних інфекцій. Підземні тварини (кроти, сліпаки) викидають землю на поверхню і тим ускладнюють сінокосіння. Ссавці є об’єктом полювання для поживи і спортивного полювання. Господарське значення одомашнених тварин неоціненне.

Повідомлення учителя

Тема уроку: «Охорона ссавців».

Люди знищують різноманітних тварин з великою швидкістю і у великій кількості не замислюючись про наслідки. Щоб зберегти видове різноманіття тварин ведеться Червона книга (міжнародна і державні), створюються заповідники, заказники, національні парки, зоопарки і звичайно кожен вчитель біології закликає до цього учнів на своїх уроках.

Реферати:

1.Заповідники України.

2.Червона книга України.

3.Брати наші менші і ми.

Тема уроку: «Тваринницт-во».

Це важлива галузь господарства, що дає харчову продукцію в ході розведення ссавців як сільськогосподарських тварин. Харчова продукція: молоко, м'ясо, жир. Продукція: шкіра, шерсть, щетина. З деякої продукції отримують ліки, добрива тощо. Галузі тваринництва: ВРХ, ДРХ, свинарство, конярство.

Бесіда

З власної практики можу сказати, що тема «Ссавці» дуже подобається учням. Зацікавленість темою виникає при ознайомленні з тваринами ще в темі «Різноманітність ссавців», оскільки діти знайомі з багатьма видами цього класу. На уроці учні проявляють неабияке захоплення тваринами, активно доповнюють учителя, пригадують цікаві факти з життя ссавців (собаки, коти, домашня худоба). Пізнавальний інтерес учнів «прокидається» остаточно під час вивчення теми «Роль ссавців у екосистемах, їх значення для людини». Вже в цій темі проявляється практична спрямованість тварин, їх роль для природи і людини.

Конспект уроку на тему: Роль ссавців у екосистемах, їх значення для людини. Охорона ссавців. Тваринництво

Цілі: розширити й поглибити знання учнів про особливості будови й різноманітність ссавців, показати пристосування цих тварин до умов середовища, показати значення ссавців у природі та житті людини й необхідність їх охорони; розвивати пізнавальний інтерес до біології, допитливість учнів, навички роботи з додатковою літературою, творчі здібності, увагу, спостережливість, уміння порівнювати та аналізувати; виховувати дбайливе ставлення до ссавців, формувати екологічне мислення, культуру поведінки в природі.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: таблиці «Тип Хордові. Клас Ссавці», «Тваринництво», підручники, робочі зошити, додаткова література, малюнок фантастичного ссавця.

Хід уроку

I.Організаційний момент

Більшість тварин, що на Землі живуть. Об'єднує те, що їх ссавцями звуть. Цей клас —найдосконаліші істоти. Що потребують нашої турботи.

II.Актуалізація опорних знань учнів

1. Прийом «Розпізнай»

Розгляньте малюнок фантастичної тварини. Із частин яких звірів вона складається? (Фантастичний ссавець має голову оленя, шию жирафи, тулуб тигра, кінцівки лами, хвіст коня)

2. Відгадування загадок про ссавців.

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель

Уявіть, якби зникли ссавці на Землі, Де поділись звірята великі й малі. І ліси, і моря, і луги, і поля Опустіли б тоді, і завмерла б Земля. Став сумним і порожнім навколишній світ, І покрив усе б морок на тисячі літ. Ця картина трагічна була б і сумна Не потрібно, щоб дійсністю стала вона. Бо Земля без ссавців — що без хмар небеса. Що без квітів бджола і без блиску роса. Бережімо ж всі разом навколишній світ. Процвітала щоб фауна ще тисячі літ!

IV.Повідомлення теми уроку й формулювання учнями мети уроку

V.Вивчення нового матеріалу

1. Значення ссавців у природі та житті людини

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: