Сторінка
10

Психологічні проблеми розвивального навчання молодших школярів

Вітаміни підтримують наше здоров’я! Додають фізичних сил. Позаяк організм нездатний сам виробляти вітаміни, необхідно мати постійне їх джерело — рослинні соки. Морквяний сік (джерело бета-каротину), сік чорної смородини (вітаміни С і Р) та деякі інші містять рекорду кількість вітамінів.

Мінеральні речовини. Фруктові соки очищують організм, а овочеві — відновлюють. Фолієва кислота міститься в зелених листових овочах, каротин — в овочах, забарвлених у червоний, помаранчевий і темно-зелений кольори. Темно-зелені листові овочі — чудове джерело кальцію.

Сині, лілові й жовті пігменти рослин (вітаміни С, Е) запобігають старінню і захищають від радіації.

Вгадайте, що в коробочці?

Всі соки, які ми вживаємо з пакетів називаються відновленими!

Технологія виготовлення: фрукти або ягоди обробляють і упарюють до концентрату, для зручного транспортування в будь-яку країну світу. Цей концентрат розбавляється водою на заводах і розливається по пляшках або картонних коробках-пакетах.

Такий продукт позбавлений половини кількості вітаміну С, амінокислот і натурального аромату, втрачених в результаті попередньої теплової обробки. Також він містить вуглеводи, що змінили свою структуру. Ці соки не приносять користі нашому організму!

Для надання напоям приємного смаку виробники додають: ароматизатори, штучні барвники та підсолоджувачі — цукор, сахарин, Е 951 і Е 950. А соки з низьким вмістом цукру містять звичайну його кількість, але у вигляді замінника!

Такі напої лікарі не рекомендують вживати дітям і людям із захворюваннями шлунка та кишечника, тому що названі компоненти подразнюють їх слизову оболонку.

Корисні тільки свіжовичавлені соки (фреші)!

Склад упакованих соків:

Натуральні компоненти:

концентрат із фруктів або ягід (25 %);

вода очищена (70 %);

цукор.

Хімічні компоненти:

ароматизатори;

штучні підсолоджувачі: сахарин, аспартам;

вітамін С;

консерванти (Е 951), (Е 950).

ІІІ група — дослідники мінеральної води «Моршинська»

Води має вистачати на відновлення втрат організмом рідини.

Якщо її недостатньо, відбуваються порушення! Набряки можуть бути викликані браком води в організмі — клітини «запасають» воду.

Коли води надходить достатньо, клітини постійно насичуються, шкіра не сохне, поліпшується зовнішній вигляд нігтів і волосся, добре працює кишечник.

Залежно від наявних у воді хімічних елементів і інших речовин, її відносять до лікувальної (10—15 г солей на літр, п’ється тільки за призначенням та під контролем лікаря), лікувально-столових або столових.

Лікувально-столові води містять 1—10 г солей на літр, вживаються в лікувально-профілактичних цілях, але для постійного застосування не годяться.

У столовій мінеральній воді не більше 1 г солей на літр, її можна пити в будь-який час і в будь-якій кількості. Але краще і її підбирати відповідно до потреб організму.

IV група — дослідники очищеної питної води

Мінеральний склад очищеної води

Це вода з низьким рівнем мінералізації, тому її можна пити щоденно, без обмежень. При кип’ятінні вона не залишає накипу і підходить для приготування їжі, заварювання чаю та кави. Завдяки своєму мінеральному складу є оптимальним напоєм для організму: вода містить мінеральні солі й органічні речовини в найкращому співвідношенні. За щільністю очищена вода наближається до плазми крові людини, тому здатна швидко наповнювати клітини водою, необхідною для їх діяльності.

Дослідження впливу напоїв на квіти.

Для досягнення цілей проекту учасники груп спостерігали за впливом кожного напою на квітку. В клас були куплені чотири однакових рослини під назвою Диффенбахія. Тричі на тиждень діти поливали квіти (кожна група своїм напоєм). Діти вели щоденники спостереження, докладно записуючи всі зміни. Це завдання було важливим і вимагало уваги. За результатами досліджень було складено загальну таблицю. див. Додаток Б

Для того щоб перевірити гіпотезу про вимивання кальцію з організму людини «Кока-колою», діти провели експеримент із курячим яйцем і людським зубом (зуб нам надали в хірургічному відділенні стоматологічної поліклініки).

Вивчення впливу Кока-коли на зуби.

У перший день досліду в пробірку налили 10 мл «Кока-коли», опустили білий без ушкоджень зуб. На 8-й день емаль зуба стала коричневою, «Кока-кола» втратила прозорість. На 15-й день зуб став темно-коричневого кольору, корінь пожовк. На 24-й день з’явився осад і відкришилися шматочки зуба, «Кока-кола» в пробірці стала дуже каламутною з різким кислим запахом, корінь зуба з усіх боків — темно-коричневим. На коронці зуба утворилися дві великі порожнини (дірки!), вона стала шорсткою.

Для підтвердження негативного ефекту «Кока-коли» був проведений іще один дослід, накінець якого кожен учень переконався в тому, що всі мінеральні компоненти шкаралупи яйця розчинилися, роблячи його поверхню м’якою і пружною (як гумовий м’ячик).

Дослід із яйцем (вимивання кальцію з організму при вживанні «Кока-коли»).

Дослід тривав 32 дні. Учні вели щоденник спостережень. У перший день експерименту в пробірку налили 110 мл «Кока-коли» і опустили куряче яйце з печаткою на білій шкаралупі. На 8-й день досліду «Кока-кола» стала каламутною через вимивання кальцію; в пробірці плавали темно-коричневі пластівці; шкаралупа стала коричневого кольору. На 15-й день досліду з’явилася піна, яйце ціле, на шкаралупі — темно-коричневий липкий слизький наліт! На 24-й день досліду «Кока-колла» стала каламутною, пінистою; шкаралупа яйця вкрилася дрібними тріщинами, на дотик вона шорстка й більш крихка. Розм’якшений шар шкаралупи знімався пінцетом! На 31-й день досліду кількість «Кока-коли» зменшилася; поверхня яйця стала м’яка, гладенька і блискуча, воно збільшилося в об’ємі (стало проникне і ввібрало в себе «Кока-колу»)! При натисненні пінцетом пружинить! На ньому утворюється вм’ятина! На 32-й день досліду: за добу яйце сильно розбухло, оболонка тріснула від великої кількості вмісту; жовток став щільним згустком.

Дослід із лакмусовим папірцем

Під час обговорення смакових якостей кожного з обраних напоїв діти помітили, що відчуття в роті різні. Щоб відповісти на питання, чому це так, я запропонувала провести ще один цікавий і дуже наочний дослід із лакмусом. Попередньо кільком учням було дано завдання знайти інформацію про лакмус і поділитися нею із класом.

Діти з’ясували, що лакмус — це фарба, яка використовується для визначення кислотності чи лужності. Найчастіше використовується у вигляді лакмусових папірців. Цю фарбу отримують із деяких видів лишайників. Кожна з чотирьох груп налила свій напій у чашку Петрі, опустивши туди лакмусовий індикатор. Протягом 3 хвилин спостерігали за зміною кольору лакмусу. Після цього учні порівняли свої результати з колірною шкалою на пакувальному контейнері.

Висновки лакмус-досліду

Кока-кола — забарвлення помаранчеве. Тест показав, що наявність у цьому напої штучних компонентів робить його кислим середовищем! Вона погано впливає на організм і не придатна до вживання.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: