Сторінка
11

Психологічні проблеми розвивального навчання молодших школярів

Сік — забарвлення яскраво-помаранчеве. Тестуючи сік, наша група отримала дуже кисле середовище. Це пов’язано з тим, що досліджувальний сік зроблений із концентрату з додаванням штучних кислот і вітамінів, а також консервантів. Такий напій може погано впливати на організм, особливо при регулярному вживанні. Замість нього рекомендуємо свіжовичавлений сік!

Вода мінеральна «Моршинська» — забарвлення світло-оранжеве. Під час тестування цього зразка, ми отримали слабокисле середовище через наявність у ній вуглекислого газу, який є незамінним компонентом усіх газованих напоїв! Він також є консервантом! Часте пиття такої води може подразнювати органи травлення. Замість цього пропонуємо очищену негазовану воду!

Вода очищена — забарвлення світло-зелене. Лакмус-тест показав, що очищена негазована вода є найкращим середовищем для нашого організму, тому що не містить жодних добавок і консервантів. Мінеральний склад цієї води робить її слаболужною і придатною для організму. Для угамування спраги або приготування їжі очищена вода є правильним вибором!

Група дослідників «Кока-коли» знайшла додаткову інформацію про вплив на організм содових напоїв. Представивши її всьому класу, діти захотіли використати її в презентації.

Негативний вплив содових напоїв

Існує достатньо доказів, що надмірне вживання соди і газованих напоїв призводить до зменшення кісткової маси у дітей.

Содові напої замінюють вживання молока і свіжих соків, внаслідок чого в організм не надходить достатня кількість кальцію і вітаміну Д.

Також в «Кока-колі» міститься кофеїн, який сприяє розвитку остеопорозу.

Організм намагається нейтралізувати фосфорну кислоту, що міститься в цьому напої, кальцієм, який витягується з кісток, це збільшує ризик переломів.

Вуглекислий газ подразнює слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Можливе виникнення алергії на різні компоненти газованої води.

Содові напої викликають порушення обміну речовин у дітей до 4 років, а також у людей з надмірною масою тіла.

Ми запросили до класу шкільну лікарку, яка розповіла нам багато цікавого про вживання, виробництво і шкідливість деяких консервантів, що входять до складу досліджуваних нами напоїв. Спираючись на результати дослідів і лекцію лікаря, діти підготували власні рекомендації щодо вживання напоїв:

Що корисно пити? Можна купувати воду в пляшках. Важливо при цьому звертати увагу на інформацію виробника і місце видобутку води. Воду з-під крана рекомендується пропустити через фільтр, попередньо відстоявши 24—48 годин для випаровування хлору. Потім обов’язково прокип’ятити! Вживання талої води сприятливо впливає на організм. Вона не містить жодних домішок і шкідливих бактерій, оскільки її добувають в екологічно чистих льодовиках. Мінеральні води з різноманітних курортних джерел є чудовим профілактиктичним засобом для багатьох захворювань травної системи, але часте її застосування не рекомендується. В кип’яченому вигляді бажано вживати воду з відварами трав, сухофруктів або із зеленим чаєм. Вони заспокоюють і стимулюють роботу шлунково-кишкового тракту та сприяють швидкому засвоєнню корисних речовин!

Свіжовичавлені соки

Сік з обліпихи, полуничний і смородиновий нектари, цитрусові соки, особливо грейпфрутовий, багаті вітаміном С.

Гранатовий сік підвищує апетит, знижує кров’яний тиск, очищує кров, виводить з організму радіацію. Допомагає при хворобах серця, цукровому діабеті, розладах травневої системи.

Яблучний сік, грушевий, суничний, вишневий, сливовий, полуничний, малиновий, персиковий і смородиновий нектари, а особливо морквяний сік є джерелом заліза, яке бере участь у процесах кровотворення.

Експериментальна робота, яку провели діти, дала їм можливість зробити свої висновки.

Експериментальні висновки

Ґрунтуючись на зібраній нами інформації і ретельно проведених експериментах, можна зробити такі висновки:

Вплив на рослини (Диффенбахія) мінеральної негазованої води, газованої води «Моршинська» показало позитивну динаміку в зростанні та обмінних процесах квітки: прибавка у висоті (3,5 см — вода очищена і 2,5 см — «Моршинська»); поява молодих зелених листків і білих квітів, відсутність коричневого сухого листя і нормальний стан землі (відсутність будь-якого нальоту).

Тим часом у квіток, які поливали «Кока-колою» і соком, спостерігалися такі явища:

в’янення;

поява великої кількості сухих листків;

зупинення росту молодого листя і нових квіток;

зміна кольору ґрунту;

поява мошок, пов’язана з процесом бродіння.

В ході експериментів з виявлення впливу «Кока-коли» на людський зуб і яєчну шкаралупу було виявлено:

систематичне помутніння самого напою (спричинене розчиненням кальцію, що міститься в зубі та яєчній шкаралупі);

забарвлення зуба і шкаралупи в темно-коричневий колір і появу в’язкого нальоту;

повне розм’якшення яєчної шкаралупи!.

Все це доводить негативний вплив кислот, що містяться в «Кока-колі», на кальцієвий обмін в організмі. Такий процес призводить до поступового вимивання кальцію з кісток і зубів (особливо у дітей)! Це може призвести до втрати зубів і надмірної крихкості кісток.

У процесі роботи над нашим проектом ми сформулювали наступні рекомендації для всіх учнів початкової школи.

Рекомендації

Ґрунтуючись на результатах дослідної та експериментальної частини нашого проекту, а також на лекції шкільного лікаря про шкідливість напою «Кока-коли», рекомендуємо: виключити його з раціону! Пийте свіжі соки і очищену воду, які сприяють нормальній роботі нашого організму!

Солодкі газовані напої, такі як «Кока-кола», шкідливі для здоров’я. Вони сприяють розвитку карієсу зубів, ожиріння, цукрового діабету та алергії!

Для вгамування спраги ми рекомендуємо: очищену воду без підсолоджувачів (цукор, аспартам), які її тільки підсилюють!

Щоб уникнути проблем із травленням, ніколи не запивайте їжу холодними содовими напоями (як-от «Кока-кола», «Спрайт» тощо)!

Вибираючи напій, уважно вивчіть етикетку! Віддавайте перевагу напоям тільки на натуральній основі. Як свідчить старе прислів’я: «Бережи плаття нове, а здоров’я змолоду!»

Ці рекомендації ми оформили і роздрукували у вигляді інформаційного листка. По двоє представників від кожної групи дослідників відвідували всі класи початкової школи доводячи до відома учнів результати проведених дослідів і залишаючи рекомендації про вживання напоїв

На мультимедійну презентацію ми запрошували всіх охочих. У нас також були й опоненти, в особі адміністрації школи. Діалог юних дослідників із представником опонентів показав уміння учнів доводити і відстоювати свої висновки.

Після презентації нашого проекту багато учнів початкової школи перестали вживати «Кока-колу», більше того — самі її викидали! Учні класу на практиці побачили користь виконаної ними роботи.

Під час виконання описаного проекту діти показали свою зрілість. Впродовж всього дослідження в учнів почали проявлятися такі уміння як аналіз певної проблеми, що перед ними стояла, діти навчилися аргументувати і доводити правоту своїх суджень.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: