Сторінка
7

Розвиток англомовної лексичної компетенції учнів 9 класів середніх загальноосвітніх шкіл за допомогою Wiki-технологій

Групова робота з використанням Wiki. (Впр. 6 – а с. 116)

Вправа включає різноманітну наочність та слугує для підвищення комунікативних навичок учнів, адже кожен обирає тварину та коротко розповідає про неї.

Снимок

Домашнє завдання. Підготувати повідомлення з теми: «Endangered animals». Підготовка до рольової гри. (Використання Wiki)

Урок № 4

Тематичний блок: Природа і погода. Care about the environment.

Тема заняття: Endangered mammals of the world.

Мета заняття:Розвиток монологічного та діалогічного мовлення учнів з використанням нової лексики та Wiki – технологій. Перевірка англомовної лексичної лексичної компетенції. Виховання бережливого ставлення до оточуючого середовища.

Інструменти: підручник з англійської мови для дев’ятого класу, портативні комп’ютери з доступом у мережу Інтернет (1 на 2 учня).

Рольова гра. Конференція з теми: “Endangered species in Ukraine.”

Учні роблять повідомлення з теми, представляючи членів конференції. Для підготовки повідомлень були використані Інтернет ресурси.

Обговорення результатів конференції.

Тест на перевірку знання нової лексики (Див. додаток 7)

Оголошення домашнього завдання.

У перелічених вище уроках Wiki – Технології були використані на всіх етапах вивчення лексики (введення, закріплення, тренування).

Всі завдання відповідаючи методичним рекомендаціям організовані таким чином, щоб учень у цікавій формі виконував досить складні завдання, навчаючись лексичному матеріалу, збагачуючи свій словниковий запас та розвиваючись поступово у необхідному напрямку.

Під час педагогічної практики була нами була проведена апробація дослідження в СЗШ № 17 міста Первомайська. Для апробації було вибрано дві групи 9-х класів. Тест проведений на початку апробації показав, що вони мають приблизно однаковий рівень знань. (Див. додаток 8)

У 9-А класі (експериментальна група) уроки проводились з використанням Wiki – технологій, а у 9-Б класі (контрольна група) – за традиційними вправами, запропонованими у підручнику.

Тест проведений після проведення апробації свідчить, що учнями експериментальної групи було краще засвоєно нові лексичні одиниці. (Див. додаток 9)

Учні експериментальної групи виявили більшу зацікавленість, готували творчі завдання з використанням нових інформаційних технологій (Power Point). Анкетування показало також підвищення мотивації до навчання англійської мови.

Це дає нам змогу стверджувати, що Wiki – технології є ефективним засобом розвитку лексичної компетенції учнів старших класів СЗШ.

Використавши всю різноманітність технічних засобів, вчитель демонструє науково технічний рівень розвитку суспільства та способи застосування, готує учнів до подальшого впровадження техніки у навчальний процес, що є важливим на даному етапі навчання та підготовки майбутнього громадянина до життя.

Інтернет - ресурс на базі Wiki, це, перш за все, інструмент для здійснення навчальної діяльності. Тому розкриваючи його зміст слід зазначити, що беручи до уваги простір Wiki, вчитель має нові шляхи подання різних видів матеріалу та його організації включаючи найрізноманітніші мультимедіа. Окремої уваги потребує спосіб відслідковування дій кожного учня у роботі з Wiki, де сервіс надає повну інформацію про активність користувача та його дії. Учні, в свою чергу, мають можливість розкрити свій потенціал у груповій роботі, основному принципу роботи Wiki. Звідси випливає гармонічна співпраця вчителя та учнів для навчальної діяльності.

Таким чином, аналізуючи Wiki-технології, можна зробити висновок, що Wiki тільки набувають своєї популярності, але можна з упевненістю сказати, що перехід педагогів на новий рівень використання Інтернет простору та технічних засобів, дає можливість не тільки ефективно використовувати їх у професійній діяльності, а й весь час підвищувати свою компетентність, крокувати в ногу з новітніми технологіями та вести за собою учнів.

Дослідження Wiki - технологій переконує в тому, що вони стануть фундаментом для побудови нових освітніх методик та середовищ, які задовольняють вимоги часу та розвитку технологій на сьогодні.

Першочерговим завданням для високого рівня научування лексичного матеріалу є підвищення зацікавленості учнів у вивченні англійської мови, мотивації до навчальної діяльності. Засобом мотивації виступає робота у Інтернет - просторі з іншими учнями та виконання цікавих завдань.

Всі завдання відповідаючи методичним рекомендаціям організовані таким чином, щоб учень у цікавій формі виконував досить складні завдання, навчаючись лексичному матеріалу, збагачуючи свій словниковий запас та розвиваючись поступово у необхідному напрямку.

Опираючись на дослідження у сфері використання Інтернет - технологій на базі Wiki, слід приділити увагу впровадженні нових інформаційних технологій у навчальний процес, та інтеграцію принципів групової роботи, які є фундаментальними у Wiki та сприяють підвищенню рівня якості навчального процесу.

Приведені в прикладах вправи допоможуть вчителю грамотно розвивати англомовну лексичну компетенцію учнів СЗШ та закріпити нові інформаційні технології в сучасній навчальній ланці.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: