Сторінка
4

Розвиток англомовної лексичної компетенції учнів 9 класів середніх загальноосвітніх шкіл за допомогою Wiki-технологій

- створити єдину платформу для надання енциклопедичних відомостей з певної галузі знань;

- активізувати використання й створення освітніх веб-ресурсів;

- організовувати індивідуальну або групову роботу учнів і студентів;

- глибше вивчити потрібну галузь знань;

- скоротити час навчання й підвищити рівень підготовки учнів;

- підвищити ефективність навчання учнів;

Враховуючи всі переваги та недоліки даного Інтернет – ресурсу, можна стверджувати, що він є ефективним способом взаємодії вчителя та учнів, дає змогу урізноманітнити навчальну діяльність, внести інтерактивність та розширити методи групової роботи на уроці.

Отже, завдяки таким способам та методам досягається максимальний рівень розуміння змісту та значення лексичної одиниці, сприяючи подальшому правильному вживанню та систематизації лексичних одиниць. Закріплення такого матеріалу відбувається послідовно при виконанні низки вправ, включаючи вправи на основі Wiki, та потраплянні учня в іншомовне середовище.

Опираючись на проведені дослідження в даній сфері, слід зауважити наскільки всеохоплюючим є сфера впровадження нових інформаційних технологій у повсякденне життя. Сучасні методисти в пошуках нових шляхів організації навчального процесу, підвищення рівня сприймання та засвоєння нового матеріалу, виділяють основними види групової роботи та інтерактивність навчального процесу. Wiki – ресурси забезпечують навчальний процес різними видами організації групової роботи та дають змогу контролювати дії учнів, виконуючи роль асистента на уроці. Тому, Wiki – технології вважаються перспективним шляхом розвитку сучасної методики.

Використання wiki-технології при формуванні лексичної компетенції учнів

Ознайомившись з державною програмою та підручниками з англійської мови, ми розробили завдання, які показують способи навчання лексики та пояснення учням основних принципів роботи з Wiki - ресурсами.

Подані далі вправи показують учням принципи роботи з Wiki – технологіями, також ілюструючи нові лексичні одиниці на етапі ознайомлення, щодо етапу повторення та автоматизації дій учнів, то вправи дають змогу тренувати та закріпляти вміння та навички роботи з Wiki – технологіями тренуючи та використовуючи нові лексичні одиниці.

На початковому етапі введення нової лексики можна запропонувати такі вправи, де відбувається ознайомлення з новими лексичними одиницями та пояснюється їх значення.

1. «Translation task»

Тематичний блок: Britain as you Know it

Тема заняття:Lоndоn: plасes оf interest

Мета завдання: Ознайомити з новим лексичним матеріалом та наочно показати принцип роботи Wiki-ресурсу створивши її модель на уроці.

Матеріал завдання: новий лексичний матеріал, слова та їх дефініції.

Інструменти: наочність: (написи на дошці)/намальована на дошці таблиця.

На початку уроку вчитель пропонує учням розім’ятись перед початком роботи. Ставить завдання, маючи слово та дефініцію записати переклад в сусідній стовпчик.

Вчитель каже:

- У 1-му стовбці даної таблиці написані слова з дефініціями. Завданням є, правильно переклавши і зрозумівши зміст дефініції, написати у другому стовпці переклад слова.

Після того як завдання було виконане, а вчитель перевірив правильність виконання, він робить узагальнення:

Таким чином, разом ви швидко правильно виконали це завдання, так само й у Wiki, працюючи командою ви можете виправляти помилки одне-одного, кожен може виконати саме те завдання, яке йому під силу, і я навіть через мережу Інтернет відслідкую вашу активність на Wiki-сторінці, відповідно й оціню.

Severаl (adj)-being more than two but fewer than many in number or kind: several ways of doing it.

Кілька

Exсhаnge - to give up (something) for something else; part with for some equivalent; change for another.

Обмін

To strіke - to deal a blow or stroke to (a person or thing), as with thefist, a weapon, or a hammer; hit.

Вдарити

Tоmb - an excavation in earth or rock for the burial of a corpse;grave.

Могила

Cіrсus - a large public entertainment, typically presented in one ormore very large tents or in an outdoor or indoor arena,featuring exhibitions of pageantry, feats of skill and daring,performing animals, etc., interspersed throughout with theslapstick antics of clowns. Compare bigtop.

Цирк

Wіde(adj) - having considerable or great extent from side to side; broad: a wide boulevard.

Широкий

Proud (adj) -feeling pleasure or satisfaction over something regarded ashighly honorable or creditable to oneself

Гордий

Defeаt - to overcome in a contest, election, battle, etc.; prevailover; vanquish: They defeated the enemy. She defeated herbrother at tennis.

Розгром

To mentіоn - to refer briefly to; name, specify, or speak of: Don't forget tomention her contribution to the project.

Згадувати

In cоnсlusіon - the last main division of a discourse, usually containing asumming up of the points and a statement of opinion ordecisions reached.

Як висновок

Як висновок, можна підмітити, що дане завдання якнайкраще підходить для ознайомлення з лексикою, бо включає синонім та дефініцію без перекладу, і учень знаходить/згадує українське слово-відповідник. Завдання успішне завдяки евристичному методу, учні без сторонньої допомоги виконують вправу.

2. Наступну вправу можна використовувати на етапі закріплення нової лексики за допомогою групових видів роботи.

«Weak?»

Тематичний блок:Britain as you Knowit

Тема заняття:Lоndоn: plасes оf interest

Мета завдання: Покращити розуміння учнями принципу користування та роботи з Wiki та закріпити інформацію з тексту “London: plасes оf interest ”.

Матеріал завдання: питання до тексту.

Інструменти: наочність у вигляді записів на дошці.

Вчитель після прочитання тексту, опрацювання декількох вправ з учнями закріплюють отримані знання про Лондон, та знання про принцип користування Wiki. Дошка розділена на дві частини, зліва написані запитання до тексту, права сторона дошки чиста.

Вчитель ставить завдання:

А тепер виконаємо завдання “Weak?”. Зараз кожна парта по черзі відповідатиме на запитання написані зліва, а на дошці справа записуватиме відповідь. Хто здатен відповісти, тому не «слабо».

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: