Сторінка
8

Розвиток музичної творчості підлітків на уроці музики і позакласній роботі

4) Відкрити збережену композицію у програмі (Band in Box) та зробити стильове аранжування. Зробити аранжування пісні (Moon river) у стилі класичного вальсу.

Тест 3.

Генрі Манчіні творчий портрет композитора та його творчість.

Зробити інструментальне аранжування за допомогою спеціальних музичних програм.

Хід роботи

1) Набрати нотний текст в програмі (нотний редактор Sibelius)

2) Відформатувати його у midi формат і відкрити у програмі (Cubase X5

3) В програмі (Cubase X5) вибрати (змінити) за бажанням будь-які музичні тембри будь-яких музичних інструментів, за бажанням можна додати музичних ефектів. Зберегти у midi та у wav форматі.

4) Відкрити збережену композицію у програмі (Band in Box) та зробити стильове аранжування. Зробити аранжування пісні (Deep river) у стилі Хіп — хоп.

Тест 4.

Дюк Елінгтон творчий портрет композитора та його творчість.

Зробити інструментальне аранжування за допомогою спеціальних музичних програм.

Хід роботи

1) Набрати нотний текст в програмі (нотний редактор Sibelius)

2) Відформатувати його у midi формат і відкрити у програмі (Cubase X5

3) В програмі (Cubase X5) вибрати (змінити) за бажанням будь-які музичні тембри будь-яких музичних інструментів, за бажанням можна додати музичних ефектів. Зберегти у midi та у wav форматі.

Відкрити збережену композицію у програмі (Band in Box) та зробити стильове аранжування. Зробити аранжування пісні (Мoon river) у стилі Хіп — хоп.

Відповіді до запитань:

Дюк Еллінгтон (англ. Duke Ellington, справжнє ім'я — Едвард Кеннеді Еллінгтон, Edward Kennedy) — (29 квітня 1899, Вашингтон — 24 травня 1974, Нью-Йорк) — видатний афроамериканський джазовий музикант, композитор, піаніст, керівник всесвітньо відомого оркестру.

Народився у Вашингтоні (округ Колумбія) 29 квітня 1899 у негритянській сім'ї середнього достатку. Прізвисько Duke («Герцог») отримав будучи підлітком за підкреслену увагу до свого одягу. З 7 років почав займатися на фортепіано, у віці 15 років склав свій перший регтайм. В той же час проявив здатності до живопису та одержав грант, що давав можливість продовжити навчання в коледжі за фахом промислового дизайну, проте обрав кар'єру музиканта.

Розробка сучасного змісту, форми навчання підлітків для розвитку музичної творчості підлітків різного віку у загальноосвітніх школах, в тому числі з музичного виховання потребує активності та особистої участі вчителя у формуванні уроку в середніх та старших класах загальноосвітньої школи.

Завдяки методам викладання музики за Ростовським О.Я., Ю. Алієвим, Сбітнєвою Л.М., та Олексюк О.М. Можлива успішна розробка сучасних методів викладання музики в загальноосвітніх школах з використанням сучасних інноваційних технологій і безперечно це тільки сприятиме кращому розвитку музичної творчості підлітків.

Вивчення сучасних напрямків музичного мистецтва за допомогою інноваційних технологій сприяє кращому розвитку музичних здібностей, музичної творчості, зацікавленості навчання музиці тим паче в підлітковому віці, і це безперечно сприяє розвитку і виховання творчої освіченої особистості і обов'язково під керівництвом, освіченого вчителя музики, який вільно володіє не тільки знаннями з теорії музики і добре володіє музичними інструментами, але і добре розуміється на сучасних технологіях.

Музична творчість відкриває можливості для розвитку музичного виховання, а й в самореалізації підлітків, в їхньому бажанні себе реалізувати, як творча особистість. Адже вона проявляється не тільки в свідомості, але й у інтерпретації музичних творів на основі розуміння їхніх задумів, їхніх ідей, їхнього художнього образу і змісту їхніх музичних композиції, аранжерувань. Вирішальну роль в цьому відіграють: музична фантазія, той досвід які здобули учні за роки навчання, творча уява, і володіння не тільки засобами музичної виразності, і музичними інструментами, а й сучасними музичними програмами.

Творчість підлітків обумовлена специфікою їхньої діяльності, їхніми віковими особливостями, та різними життєвими ситуаціями які переживають підлітки, та обов'язково важливу роль тут відіграють підліткові інтереси та їхнє ставлення до життя.

В теперішній час використання підлітками власної фантазії і сучасних технологій, є гарантією здобуття кращого розвитку музичної творчості. А вчителю в цей час зручно знаходити самому методи розробки методів навчання учнів. При плануванні уроків необхідно пам'ятати, що не обов'язково робити опору на навчальну програму, треба частіше робити відхилення від програми, учням подобаються нові підходи до уроку музики, але обов'язково треба пам'ятати що завдання вчителя на уроці музики є зацікавити учнів чарівним музичним світом який містить в собі неперевершену красу різних епох та різних країн, в історії якого були видатніші композитори всіх часів і народів, які залишили після себе багатий спадок і кожен з них показував музику свого народу застосовуючи певні характерні народні інтонації, і безперечно красу свого народу. Тому дуже важливо робити наголос не тільки на сучасну і класичну але і на народну легку музику тому що саме в ній збереглася краса і витонченість справжньої музичності і простої народної творчості.

на Allbest.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: