Сторінка
10

Використання комп’ютера на уроках художньо-естетичного циклу в навчальному процесі початкової школи

Об’єкт праці: аплікація з пластиліну.

Мета: ознайомити учнів з професією художника, зокрема художника-аплікатора; ознайомити з прийомами виготовлення аплікації з пластиліну. Виховувати любов до праці, мистецтва, акуратність. Формувати художнє та конструктивно-технічне мислення.

Обладнання: зразок готового виробу, картон, пластилін, олівець, ілюстрації, комп’ютер із стандартним набором програм Microsoft Office.

Хід уроку

1. Підготовка робочих місць до початку уроку. Організаційний момент.

– Подивіться, діти, чи все готове до заняття. Сідайте.

2. Бесіда за темою заняття:

а) художні жанри;

б) художники, що працюють поодинці;

в) роботи художників;

г) великі художники різних часів.

Профорієнтаційна робота.

– Сьогодні ми з вами сформуємо художню майстерню, але перед тим подивимось, де ж можна здобути професію художника (показ на карті).

Київський національний університет культури і мистецтв;

Теребовлянське вище училище культури;

Волинське училище культури.

– Тож сьогодні ми спробуємо створити майстерню художників-аплікаторів. Але для цього нам потрібно сформувати наш колектив, вибрати майстра і двох контролерів.

3. Технологія виготовлення виробу. Планування трудових дій, вибір матеріалу та інструментів.

– Ось роздивіться зразок виробу, який ви маєте зробити на сьогоднішньому занятті (технологічна карта розробляється вчителем у Word і роздається кожному учню, або використовується презентація у програмі PowerPoint.)

Закріплення профорієнтаційних знань.

– Отже, з якою новою професією ми сьогодні ознайомились?

– Де її можна здобути?

4. Правила техніки безпеки.

– А зараз інженер з техніки безпеки нагадає нам правила, яких слід дотримуватись під час роботи в майстерні.

5. Самостійна робота учнів. (Вмикається музика, можна використати будь-яку програму, що відтворює музичні файли).

6. Фізкультхвилинка (виробнича гімнастика).

– Інструктор по спорту проведе виробничу гімнастику.

7. Продовження самостійної роботи.

8. Оздоблення виробів. Усунення недоліків.

9. Оцінювання. Відбір на виставку.

– Контролери зберуть вироби. Ми їх оцінимо. А кращі зберемо на виставку.

10. Прибирання робочих місць.

– А тепер приберіть свої робочі місця і готуйтесь до наступного уроку.

Уроки музики із використанням персонального комп’ютера

Конспект уроку музики (1 клас).

Тема: Як розповідає музика. Розчарування народної пісні «Подоляночка» (ознайомлення). Вправа на ступені Зо, Ві. Слухання: П.І.Чайковський, «Cтаровинна французька пісенька».

Навчальна мета:

працювати над виробленням вокально-хорових навичок;

ознайомити з новою піснею. Вивчити перший куплет;

розвивати навички активного сприймання музичного твору, вчити розрізняти елементи музичної мови, використані для створення певного образу.

Виховна мета:

формувати художні смаки, музичні інтереси дітей;

виховувати любов і шану до народних пісень і народних традицій;

виховувати шану до творчості П.І.Чайковського.

Обладнання:

портрети П.І.Чайковського і Р.Шумана;

таблиця-наочність з ритмічною вправою;

ілюстрація до української народної пісні «Подоляночка»;

ілюстрація до музичного твору П.І.Чайковського «Баба-Яга»;

комп’ютер із стандартним набором прикладного програмного забезпечення;

сигнальні картки.

План роботи (35 хв.)

Організаційна частина, музичне вітання (2 хв.);

Розспівування з освоєнням музичної грамоти (6-8 хв.);

Розучування пісні (10-12 хв.);

Музично-ритмічні рухи (3-5 хв.);

Слухання музики (5 хв.);

Закріплення, опитування (3-4 хв.);

Підсумок уроку, завдання додому (1-2 хв.).

Хід уроку

Розспівка на одному звуці на склади «ду», «ля», «тук-тук» по півтонах вгору (різні ритмічні варіанти).

Діти ви вже знаєте, що є довгі триволості і короткі.

А як ми називаємо довгі триволості? (Та).

А короткі? (Ті-ті).

А як позначаються довгі триволості? (Однією паличкою).

А короткі? (Двома паличками, з’єднаними між собою)

Подивіться на цю вправу і скажіть, які тут зустрічаються тривалості? (Довгі і короткі).

Давайте проплескаємо ритмічний малюнок вправи.

А може хтось сам придумав ритмічну вправу?

Зараз уважно подивіться на мою руку і скажіть як називається ступін який я показую? (Зо)

А це який ступінь? (Ві)

А тепер послухайте, як звучить ступінь «Зо».

Співаємо разом.

А тепер давайте заспіваємо ступінь «Ві».

Давайте заспіваємо як кує зозуля (Ку-ку!).

А тепер заспіваємо теж саме, але на «Зо-Ві»

А зараз співаємо за моєю рукою. Послухайте ще раз як звучить «Зо»

(Спів вправи на ступені «Зо», «Ві», за рукою вчителя).

Домашнє завдання

Придумати вдома ритмічну вправу.

3. Розучування пісні (використання комп’ютера)

Вже весна.

Люди завжди радіють весні. З давніх-давен, зустрічали прихід весни, збираючись десь за селом на галявині, хлопці і дівчата водили хороводи, співаючи пісні.

Подивіться на цю ілюстрацію, тут ми бачимо як дівчатка взялися за руки і водять хоровод, співаючи пісні.

Але це були не просто пісні, а пісні-ігри. Їх виконували показуючи рухами все те, про що розповідається в пісні. До нас дійшло чимало таких ігрових пісень. Одну з них ми сьогодні розучимо. Називається вона «Подоляночка».

Зараз ви послухаєте цю пісню і скажете, про кого в ній розповідається і який її характер?

(Звучання пісні; використання музичного редактора).

(Про подоляночку. Характер пісні – ніжний, лагідний, наспівний)

Місцевість, де ми з вами проживаємо, називається Поділля. А люди, що проживають на поділлі називаються подолянами. Отже, ця пісня про дівчинку з Поділля, дівчинку-подоляночку.

А зараз ми будемо вчити слова цієї пісні:

Розучування пісні.

Гра «Луна» при вивченні слів першого куплету пісні. (Текст пісні попередньо записаний вчителем на комп’ютері)

Робота над дикцією: вчитель промовляє текст голосно, а діти повторюють за ним, але тихо.

Гра «Луна» при вивченні мелодії пісні (Використання музичного редактора).

Виконання першого куплету пісні без супроводу і з акомпониментом.

Художнє виконання першого куплету пісні. Виконується в помірному темпі, не поспішаючи.

Домашнє завдання.

Намалювати малюнок до пісні.

4. Музично-ритмічні рухи

«Біла квочка»

Українська народна пісня

Біла – чубатурочка.

По двору ходила.

За собою маленьких курчаток водила.

Руки над головою. Склавши долоню до долоні робимо чубчик. При цьому легенько похитуємось і крокуємо на місці.

Праву руку відводимо назад і трошки повертаємо тулуб, голову вправо, дивимось назад.

Ой ви мої дрібні діти, та не розбігайтесь. А як буде близько яструб.

До мене ховайтесь.

Вказівним пальцем правої руки, якби показуємо. Руки підносимо догори і розвівши в сторони опускаємо вниз

Руки навхрест і прикладаємо до грудей.

Ой, як яструба лихого,

Угледіла квочка. То до себе приквоктала усі курчаточка.

Руки підносимо до гори і розвівши в сторони опускаємо вниз.

Похитування головою. Руки складаємо навхрест і прикладаємо до грудей.

Як курчатка позбігались під крила сховались.

І з лихого яструбонька тихенько сміялись.

Руки над головою складаємо навхрест.

Руки над головою складаємо навхрест і легенько похитуємось, посміхаємось.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: