Сторінка
2

Педагогічний контроль фізичної готовності юних легкоатлетів на початковому етапі спортивної підготовки

Для оцінки ефективності тренувального процесу та виявлення спортивної обдарованості спортсменів, крім контролю вихідного рівня їх фізичного стану, необхідний контроль за динамікою росту. Для цього нами проведено повторні дослідження в кінці навчального року.

Отримані результати вказують на позитивну динаміку соматичного розвитку, фізичної підготовленості легкоатлетів. За показниками довжини тіла і нижніх кінцівок, ЖЄЛ, екскурсії грудної клітки юні спортсмени випередили біологічний розвиток своїх ровесників на 1 – 1,5 року.

Достовірно зросли показники фізичної підготовленості (р < 0,05), особливо у стрибках у довжину з місця, бігу на 1000 метрів. Приріст в абсолютних величинах у стрибках збільшився в середньому на 25 сантиметрів, а в бігу на 1000 метрів – на 20 секунд. Максимальне споживання кисню зросло на 6 мл на 1 кілограм маси тіла.

Результати дослідження річної динаміки виявили помітне покращення фізичної підготовленості юних легкоатлетів. Показники в тестах на витривалість і швидкісно-силову здібність зросли відповідно на 8 та 15%, що вказує на ефективність організації і методики навчально-тренувального процесу юних легкоатлетів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»: