Сторінка
2

Аналіз показників рухової діяльності студентів з захворюванням на міопію

Аналізуючи представлені показники, можна укласти, що у всіх обстежених студентів з переходом на наступний курс рівень значень PWC170 змінюється трохи. Проте в річному циклі навчання (у сесійний і внесессійний періоди) деякі досліджувані показники мають певні відхилення.

У «здорових» студентів після здачі екзаменаційної сесії (у лютому) значення PWCl70 виявилися дещо нижчими, ніж на початку навчального року, проте в перерахунку на об'єм споживаного кисню (МПК) погіршення аеробно-окислювальних функцій в наявності і дорівнює майже 12 %.

Виявлені негативні явища, можливо, пов'язані із зниженням рухової активності, яка служить активатором як м'язово-суглобової системи, так і метаболічних процесів.

При порівнянні осіб, що мають відхилення в стані зорового аналізатора, і здорових студентів виявлено, що загальна працездатність у них майже на 20% гірше, відповідно понижений і рівень МПК|. При цьому від сесії до сесії у них відсутні циклічні коливання по обстежуваних параметрах (табл. 2). Такі низькі значення МПК і PWC170 говорять про те, що діапазон компенсаторних аеробних механізмів у «міопіків» значно звужений. На фоні пониженої фізіологічної адаптації розумове і психологічне навантаження (здача іспитів) для них може послужити могутньою стресовою дією.

Таким чином, велике зорово-інформаційне навантаження при низькій руховій активності і відсутності збалансованої ергономіки праці і відпочинку студентів може стати причиною погіршення фізичного розвитку і розладів функцій зорового аналізатора. Отже, в сам педагогічний процес навчанні необхідно вносити певні корективи, які б враховували вікові і функціональні можливості індивідуума.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»: