Сторінка
2

Помаранчева революція і спадщина Київської Русі

На демократичних принципах, включно з обиранням голови держави – гетьмана, була побудована Гетьманська держава (XVII – XVIII ст.), а в 1710 р., з обранням Пилипа Орлика, була проголошена Конституція, у якій поширено права козацтва й обмежено владу гетьмана. В цій Конституції теж встановлено своєрідний парлямент, до якого, крім козацької генеральної старшини й полковників, з кожного полку мала входити "визначна й заслужена особа".

На демократичних засадах опиралась державна й суспільна структура й політика уряду Української Народної Республіки (1918 – 1920), в якій, чи не єдиній тоді державі Європи, забезпечувалося право повного культурного й суспільного розвитку національних меншин України.

Помаранчева революція, отже, була модерним виявом демократичного мислення українця XXI століття. Вона стала наявним доказом, що Київська Русь – держава де ці гуманні, вічеві та правові принципи минулого закріпились і проходили через усю історію українського народу. Тому, Київська держава не могла бути колискою деспотизму Російської імперії – білої і червоної. Ту "колиску" треба шукати там, де цей деспотизм народився, був закріплений та проходить через усю історію російського народу – в Московському князівстві.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Українознавство»: