Сторінка
1

Пристрої для ущільнення стиків, що зварюються

Устаткування для ущільнення стиків застосовують при електродуговому і електрошлаковому зварюванні стикових швів для утримання розплавленого металу і формування зворотної сторони шва. Розрізняють пристрої з флюсовими подушками і пристрої з металевими підкладками. У залежності від виду швів, що зварюються, розрізняють пристрої для поздовжніх і кільцевих швів.

Флюсові подушки

Флюсові подушки застосовуються для утримання розплавленого металу при зварюванні першого шва плоских виробів або при зварюванні внутрішніх швів циліндричних виробів. Флюсові подушки бувають стаціонарні, пересувні або переносні. Флюсова подушка складається з пристосування для подачі й утримання флюсу та механізму притиску цього вузла до зварюваного виробу.

Для зварювання поздовжніх швів обичайок і прямолінійних швів полотнищ застосовуються флюсові подушки найрізноманітнішої конструкції. Вони бувають пересувними і стаціонарними, мають різні способи притиску флюсу до стику, що зварюється: пневматичним шлангом, покладеним під флюсом або системою пневмоштовхачів. Вони відрізняються наявністю пристроїв для притискання виробу, що зварюється до флюсової подушки (електромагнітні притискачи, затискні пристосування) і пристроїв для підйому флюсової подушки.

На рис. 1. представлена пересувна флюсова подушка ФП -1, яка призначена для зварювання внутрішніх поздовжніх швів обичайок. Вона може бути використана також і для зварювання плоских виробів. Подушка складається з візка 1 і вільно встановленого на ній жолоба 2 із флюсом. Підйом жолоба з флюсом здійснюється здвоєними гумотканинними рукавами 3, через які пропускається стиснуте повітря, а підтискання самого флюсу до стику - рукавом 4. Вибір гумовотканинних рукавів в якості пристрою для підтиску жолоба із флюсом до поверхні виробу пояснюється необхідністю рівномірного притиску флюсу по всій довжині шва. Зусилля притиску флюсу до виробу залежить від товщини листів, що зварюються і регулюється зміною тиску стиснутого повітря в рукаві 4.

Рис. 1. Пересувна флюсова подушка ФП-1.

Застосування описаної флюсової подушки можливо в тому випадку, коли відстань від нижньої точки виробу (наприклад обичайки, встановленої на роликовому стенді) складає 410 - 550 мм. Робоча довжина флюсової подушки дорівнює 2300 мм. Максимальна висота підйому подушки - 120 мм.

Для зварювання внутрішніх поздовжніх швів обичайок використовують пересувну флюсову подушку ПФП-2 (рис.2.). Роботу флюсової подушки забезпечує пневмошланг 3, що притискає жолоб 4 із флюсом до зварюваного виробу.

Рис. 2. Пересувна флюсова подушка для зварювання внутрішніх поздовжніх швів обичайок.

Жолоб із флюсом розміщений у корпусі 5, який піднімається здвоєним пневмошлангом 6. Висота підйому подушки складає 120 мм. Опускання корпуса відбувається під дією власної ваги. Корпус 5 встановлений на візку 2, що може пересуватися на чотирьох колесах 1. Флюсова подушка працює від мережі стиснутого повітря тиском 0.4 – 0.6 МПа і забезпечує зварювання швів довжиною до 2000 мм.

Зварювання зовнішніх поздовжніх швів обичайок виконують на спеціальній флюсовій подушці, що складається з передньої і задньої стійок, розташованої між ними консолі, важільної опори і струбцин, закріплених на консолі. У передній стійці консоль закріплена жорстко, а до заднього – важільною опорою. Для встановлення обичайки на консоль відкидають важільну опору, заводять виріб на консоль, закріплюють струбцинами і встановлюють на місце важільну опору. На консолі, в жолобі з термостійкого матеріалу, знаходиться флюс, що підтискається до стику при подачі стиснутого повітря в шланг. Флюсова подушка застосовується при зварюванні обичайок довжиною до 4500 мм і діаметром 200 – 900 мм.

У конструкціях деяких подушок для зварювання прямолінійних швів жолоб із флюсом і шлангом для його підтискання до стику кріпиться на штоках пневматичних циліндрів. За допомогою штоків жолоб можна встановлювати на різній висоті в залежності від діаметру виробів, що зварюються. Висота підйому подушки (жолоба з флюсом) – 750 – 780 мм. Довжина поздовжніх зварюваних швів – до 2200 мм.

Для зварювання прямолінійних швів листових конструкцій широко використовують флюсові подушки з електромагнітами, що притискають виріб до подушки. Такі подушки можна застосовувати в складі електромагнітних стендів, коли до складу стенда входить кілька подушок. Кількість подушок залежить від кількості стиків, що зварюються. Пересувна електромагнітна флюсова подушка на візку (рис. 3.) для компонування електромагнітних

Рис. 3. Пересувна флюсова подушка з електромагнітами.

стендів, розроблена для застосування у багатономенклатурному виробництві полотнищ із різним розташуванням зварних швів. Корпус 9 подушки встановлений на двох візках 1, що переміщаються по рейках. Усередині корпуса розташований жолоб 3 для флюсу. Під жолобом, що виконаний з термостійкого матеріалу, розміщені два повітряних шланги для підйому 12 і опускання 11 жолоба, зв'язані з ним штовхальниками 4. Уздовж жолобу розташовані уніфіковані блоки 7 з котушками 6 і сердечниками 5. У корпус подушки вмонтовані ролики для поздовжнього 2 і поперечного 8 переміщення листів, що зварюються. Стійки з роликами піднімаються за допомогою повітряних шлангів 10. Переміщення подушки, для розташування її під стиком, здійснюється за допомогою спеціального тягового троса.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: