Сторінка
1

Обчислення розміру пенсій

ПЛАН

1. ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ

2. ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ, ПРИЗНАЧЕНИХ ДО 1 СІЧНЯ 2004 РОКУ

3. ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ РОЗМІРУ ПЕНСІЇ ПІДПРИЄМЦЯМ - ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ, ЯКІ ОБРАЛИ СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ

4. ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ РОЗМІРУ ПЕНСІЇ 1. ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ

Умови призначення пенсії за віком

Право на призначення пенсії за віком матимуть застраховані особи, які досягли пенсійного віку (чоловіки – 60 років, жінки – 55 років) та мають не менше 5 років страхового стажу.

Тимчасово, до прийняття відповідного закону для окремих категорій осіб, які користуються правом дострокового виходу на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” зберігається таке право і відповідно до нового Закону.

Відстрочення виходу на пенсію – можливість збільшити її розмір

Особі, яка набула право на пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку (чоловіки – 60 років, жінки – 55 років), виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього строку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, за кожний повний рік страхового стажу після досягнення пенсійного віку:

Кількість років відкладеного виходу на пенсію за віком

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Підвищення розміру пенсії на %

3,00

6,71

11,83

18,54

27,07

36,46

46,85

58,43

71,19

85,32

При цьому підвищення розміру пенсії за неповний рік страхового стажу не здійснюється.

Розмір пенсії за віком

Законом передбачено два варіанти обчислення розміру пенсії за віком, з яких особа може обирати найбільш вигідний для себе.

Перший варіант - за новою формулою, яка виглядає таким чином:

П = Зп х Кс

П – розмір пенсії, у гривнях;

Зп – осучаснений заробіток (дохід) застрахованої особи;

Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи.

Другий варіант - за так званою “двоскладовою формулою”.

У цьому випадку визначається розмір пенсії, який складається із двох частин:

- частина пенсії, яка припадає на період стажу до набрання чинності новим Законом;

- частина пенсії, яка припадає на період страхового стажу після набрання чинності новим Законом.

Перша частина пенсії (за стаж до 1 січня 2004 року) визначатиметься за нормами і правилами, які передбачені Законом України “Про пенсійне забезпечення”. При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності Законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Друга частина пенсії (страховий стаж після 1 січня 2004 року) обчислюватиметься за новою формулою, яка передбачена Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” без обмеження її максимальним розміром.

Частина пенсії, обчислена за період стажу до 1 січня 2004 року, буде проіндексована відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, а також підвищена на коефіцієнт, який враховує зростання реальної середньої заробітної плати в Україні, та підсумована з другою частиною пенсії, обчисленою за період страхового стажу після набрання чинності Законом.

Мінімальний розмір пенсії за віком

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності страхового стажу для чоловіків – 25 років, для жінок – 20 років, встановлюється в розмірі 20 відсотків середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за попередній рік, яка визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

За наявності меншої тривалості страхового стажу ніж 25 років у чоловіків та 20 років у жінок, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

2. ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ, ПРИЗНАЧЕНИХ ДО 1 СІЧНЯ 2004 РОКУ

З 1 січня в Україні вводиться нова пенсійна система. Відповідно до Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” нинішнім пенсіонерам будуть зроблені перерахунки пенсій.

На підставі яких документів здійснюється перерахунок пенсій?

Перерахунок трудових пенсій, призначених відповідно Закону України “Про пенсійне забезпечення”(крім пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійних захворювань та пенсій у зв’язку з втратою годувальника з цих же причин) здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі даних про страховий (раніше трудовий) стаж та заробітну плату (дохід), які знаходяться в пенсійних справах на час перерахунку, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Чи потрібно звертатися до органів Пенсійного Фонду України для здійснення перерахунку?

Ні, перерахунок для всіх сьогоднішніх пенсіонерів буде проведений автоматично за матеріалами пенсійних справ. Пенсіонери, які вважають за необхідне подати додаткові документи для перерахунку пенсії про заробітки та стаж, набутий до 1 січня 2004 року, зможуть зробити це і після 1 січня протягом 2004 року. При цьому пенсія, призначена на підставі цих документів незалежно від дати їх подання, буде виплачена за період з 1 січня 2004 року.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: