Сторінка
3

Обчислення розміру пенсій

Ф

З = ─── · 100%

Т

З – сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Ф – сума фактично сплаченого страхового внеску у фіксованому розмірі за відповідний місяць;

Т – розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

3. ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ РОЗМІРУ ПЕНСІЇ

Періоди, за які враховується заробітна плата для обчислення розміру пенсії

Для обчислення розміру пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв (враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством)

ТА

за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року (за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку), (стаття 40 Закону).

У разі якщо страховий стаж складає менший період, ніж зазначено - враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше, ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу.

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою :

Зп = Зс · ( Ск : К )

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + … + Кзn );

К – кількість місяців страхового стажу у періоді, за які розраховано коефіцієнти заробітку.

Коефіцієнт заробітку визначається за формулою:

Кз = Зв : Зс

Зв – заробітна плата (дохід) застрахованої особи, з якого сплачено страхові внески за місяць, за який розраховується коефіцієнт;

Зс – середня заробітна плата в Україні за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітку.

Виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії

- суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після 01.01.2004 р., з яких були фактично обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески;

- суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до 01.01.2004 р. у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування;

- суми заробітної плати (доходу), визначені, виходячи із здійсненої застрахованою особою за її бажанням доплати до суми мінімального страхового внеску.

З 01.01.2004 року для обчислення пенсії враховується заробітна плата у розмірі, що не перевищує 7 середніх заробітних плат, але не менше, ніж діюча на день набрання чинності новим Законом максимальна величина заробітку, з якої сплачувалися страхові внески до соціальних фондів (2660 грн.). За періоди до запровадження максимального обмеження розміру заробітної плати, з якої сплачувались внески до соціальних фондів, для обчислення пенсії буде враховуватись заробіток у сумі, що не перевищує 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання заробітку.

Довідково :

У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за попередній рік для визначення заробітної плати (доходу) враховується наявна середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

Список використаної літератури

1. Конституція України – Закон України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1996. — №30. – С.141.

2. Закон України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 1.01.2004.

3. Сирота І.М. Право пенсійного забезпечення в Україні: Курс лекцій. – К., 2004.

4. Міщенко В.І., Гордієнко В.В. Недержавні пенсійні фонди в системі реформування пенсійної системи України // Фінанси України. – 2001. – №12. – С.32.

5. Сивак С. Організаційно правові основи недержавного пенсійного забезпечення // Право України. – 2003. – №1. – С.119-121.

6. Сташків Б. Пенсія як об’єкт правовідносин в соціальному забезпеченні // Право України. – 2004. – №11. – С.89-93.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: