Сторінка
2

Обчислення розміру пенсій

Яка заробітна плата враховується для перерахунку пенсій?

Перерахунок пенсії здійснюється із врахуванням заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія до 2004 року, за документами, наявними в пенсійній справі, а також додаткових документів про заробітну плату, одержаних органами Пенсійного фонду.

За бажанням пенсіонер може вибирати інший варіант, коли для перерахунку пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини 2 статті 40 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2002 рік – 306,45 грн.

Як враховується страховий стаж у разі, якщо людина після призначення пенсії продовжувала працювати ?

У разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії на підставі документів про стаж, що знаходяться в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Як часто проводиться перерахунок пенсій?

Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Як буде відбуватися індексація та підвищення пенсій за новим Законом?

Пенсії індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення відповідно до рівня інфляції. Крім того, щорічно, починаючи з 1 березня 2005 року, пенсії підвищуватимуться не менше ніж на 20% від зростання реальної середньої заробітної плати по країні порівняно з попереднім роком .

Розмір та порядок такого підвищення пенсій визначатиметься у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

Чи будуть підвищені трудові пенсії, розміри яких не зростуть внаслідок перерахунку?

Пенсіонерам, які після перерахунку не одержать право на підвищення пенсії, та особам, розмір пенсії яких збільшиться менше ніж на 4,2 % розмір трудової пенсії буде підвищено на 4,2 % відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 року № 1783 “Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян”.

3. ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ РОЗМІРУ ПЕНСІЇ ПІДПРИЄМЦЯМ - ФІЗИЧНИМ ОСОБАМПІДПРИЄМЦЯМ, ЯКІ ОБРАЛИ СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ

Законом передбачено, що за період стажу до 1 січня 2004 року для обчислення розміру пенсії застрахованим особам, які здійснюють підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбання спеціального торгового патенту), та членів їх сімей, що беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, при визначенні заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), отриманий ними дохід за відповідний місяць визначатиметься за формулою:

П • Ч

З = ────

Т

З — сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

П — сума фактично сплаченого відповідного податку (плати за патент) у розрахунку на відповідний місяць, у гривнях;

Ч – відсоток відрахувань до Пенсійного фонду від суми фактично сплаченого відповідного податку (плати за патент), чинний в межах відповідного періоду;

Т – розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

Подпись: ОБЧИСЛЕННЯ ЗАРОБІТКУ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ-ФІЗИЧНИХ ОСІБ,
ЯКІ ОБРАЛИ СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ
Під час визначення доходу фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується розмір податку (плати за патент), що сплачує така фізична особа, без збільшення розміру податку (плати за патент), за членів його сім'ї, які беруть участь у здійсненні цією фізичною особою підприємницької діяльності, та за осіб, які перебувають з нею у трудових відносинах.

З 1 січня 2004 року застраховані особи, які здійснюють підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени їхніх сімей, що беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, сплачуватимуть пенсійні внески безпосередньо до Пенсійного фонду у фіксованому розмірі, і при визначенні заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), отриманий ними дохід визначатиметься за формулою:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: